Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha orvos lennél, te másképp...

Ha orvos lennél, te másképp állnál az olyan betegekhez, akik nem adnak hálapénzt?

Figyelt kérdés
2018. nov. 22. 14:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%
Alapból nem fogadnám el.
2018. nov. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
97%
Nem úgy van, hogy előbb áll hozzá az ember beteghez, aztán derül ki, hogy kapsz-e rá hálapénzt?
2018. nov. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
#2 Egyébként igen, csak gondolom félnek hogy ha mégegyszer menni kell, akkor nehogy hátrányban legyenek. Nekem apám most adott erre pénzt, de hogy én zsebből egy fillért nem fogok adni, az is biztos. Nem azért mert sajnálom az orvostól, hanem mert nem értek egyet ezzel a rendszerrel.
2018. nov. 22. 14:42
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A hála pénz ADHATÓ. Magyarul nem kötelező, és az orvosnak sem ez alapján kell hozzá állnia egy beteghez. Az orvos kap fizetést amiért ő megdolgozik, ahogyan a futárok, pincérek, stb... is borravalót pluszként kapják amit senkinek nem kötelező adnia.


Nekem a sebész orvosom szinte sértésnek vette hogy adtam hálapénzt. 40 év körüli férfi, jó a szakmájában, tapasztalt, és sok ismerősöm dicsérte mert vagy őket vagy családtagjukat is már műtötte és dicsérték hogy baromi jó a szakmájában, és mellette jófej, korrekt, kedvesen bánik a beteggel akár kap hálapénzt akár nem.

Sokaktól hallottam hogy nem fogad el hálapénzt. De azt kimondom hogy ilyen orvosból sincs sok főleg idehaza.

Nővérem mesélte hogy amikor a nőgyógyászának adtak hálapénzt fintorgott hogy csak 50 ezret kapott, és utána baromi bunkón állt a tesómhoz, de a munkáját ugyan elvégezte. Amikor másik dokihoz került akkor nem adott hálapénzt mert akkor nem volt egyszerűen miből adnia, és semmi hátránya nem származott belőle.



De hogy a kérdésre is válaszoljak ha orvos lennék nem kérnék hálapénzt, el sem fogadnám, de ez függ attól mennyire is lennék megfizetve. Magán orvosként is csak annyit kérnék ami valóban jár a szolgáltatásért amit kiszámlázok, és pluszt nem fogadnék el. Akkor nyilván úgy hoznám az árat hogy a munkám minőségéhez képest a betegeknek is jó legyen anyagilag, mert nyilván a beteg is akkor elégedett ha minőségben és árban is jó szolgáltatást kap meg, mert akkor van rá esély hogy későbbiekben is visszatér, vagy beajánl ismerőseinél.

2018. nov. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

4.! Jókat írsz, egyet is értek. Viszont egy mondatodon megakadt a szemem: ".. szinte sértésnek vette, hogy adtam neki hálapénzt". Hát nagyduzzogva azért csak eltette!:)

Kérdező! Ez teljesen orvosfüggő. Szerintem a mai fizetések mellett, amit kapnak, és ha én tényleg jól dolgoznék, odafigyelnék az adott betegre, akkor lehet, hogy elfogadnám. Mivel nem vagyok orvos, nem tudom.

Én a másik oldalon állok. Mindegyik pofátlanul úgy helyezkedik, hogy a zsebe elérhető helyen legyen mondjuk műtét előtt, vagy akár után.

Volt már ellenpélda is, aki kifejezetten visszautasította, nem fogadott el egy fillért sem. Ezért írtam az elején, hogy totál emberfüggő az adott orvos.

2018. nov. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
8%

Alapbol nem vennem el. De inkabb ugyved szeretnek lenni aki sittre vagja azt aki elvarja.

Apam 2 csipomutetnel egy kocsi arat adta oda, es nem halabol, hanem mert konkretan az orvos kijelentette hogy kell, es masodik mutetre meg tobbet kert mint az elsore.

Az en lanyom meg felre lett kezelve, szandekosan huzta az idot a doki csak fizessem a magan rendelojet, akkora kart okozott hogy 2 masik orvos, akik nem veszik el a penzt, lassan 3-ik eve kinlodnak hogy helyrehozzak.

2018. nov. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szóval apukád adott neked rá pénzt, de te azt szívesebben elvernéd másra. Gondolom apunak az lesz mondva, hogy odaadtad neki. :)


Egyébként orvos leszek (már egyetemista vagyok, úgyhogy nem csak valami távoli elképzelés), és nem, nem állnék másképp azokhoz a betegekhez, akik nem adnak hálapénzt. Őszintén, ha adnak, akkor valószínűleg elfogadnám, kivéve azoktól, akiken látni, hogy amúgy is nehezen élnek meg, és minden fillér számít nekik, de nem kivételeznék senkivel. Nem lenne tőlem sem etikus, sem professzionális.

2018. nov. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
#7 Ezzel a hozzáállással remélem veled sem fogok találkozni.
2018. nov. 22. 17:56
 9/12 anonim ***** válasza:
#8: Miért mi nem tetszik benne? Olyannal akarsz inkább találkozni, aki kivételezik?
2018. nov. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
#9 Az első mondatodta értettem.
2018. nov. 22. 18:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!