Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más is érzi magát tehetségtele...

Más is érzi magát tehetségtelennek és értéktelennek? Hogyan oldhatom meg?

Figyelt kérdés

Harmadéves egyetemista vagyok. Mernöknek tanulok a bme-n. Idén léptem be egy hallgatói szervezetbe. Úgy érzem hazatértem, életemben először tényleg egy közösség tagjaként érzem magam.


Viszont... itt szinte mindenki gyerekként sportolt, táncolt, sokan edzői, oktatói szinten vannak már, vagy országos bajnokok és egyéb rangos, sokszor külföldi versenyeken szerepelnek.


Mellette sokan TDK-znak, kutatnak, konferenciákra járnak. Illetve mindenkin látni, hogy halad, hogy tehetsége szerint teljesít.


Iszonyatosan szeretnék közéjük tartozni. De tehetségtelennek érzem magam és értéktelennek.

Fél évet csuszok mert elsőre nem lett meg a matekom. Egy muegyetemen...


Illetve mindenkinek van valami hobbija, mindenkit erdekel valami és abban tapasztalt és fejlodik és a mérnöki munka is érdekli oket. Számomra is erdekes a mernoki lét csak nem tudom, hogy ezt akarom-e csinálni pár évtizedig.


Mikor idejöttem, nem tudtam jó pályára jövök -e. Első évem alatt iszonyat bizonytalan voltam. Mostanra kezdem megtalálni a helyem az életben az egyetemen. De ma is rámtört az értéktelenség és tehetségtelenség érzése.


Ehhez az is hozzá járul, hogy nem vagyunk tehetosek. Apám nyugdíjas, anyám két műszakban dolgozik szalag mellett.


Mit tehetek? Más is érez így?



2018. nov. 22. 20:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Igazán jó dolog történt veled!

Észrevettel egy problémát az életedben.

És mivel észrevetted, meg is tudod oldani.

Most kezdj el keresni egy hobbit! Bármit!

Járj edzőterembe, fess vagy tanulj nyelvet!

Ha szeretn beszélni velem erről, akkor dobja meg egy üzenettel.:)

2018. nov. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én most vagyok első évemben, és én is iszonyat bizonytalan vagyok. Nem tudom eldönteni, hogy ez az, amit én a jövőben szeretnék csinálni; hogy egyáltalán a későbbiekben menni fog-e.
2018. nov. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Teljesen normális amit éreztek. Az egész légkör, iskola stb. hat arra, hogy elmenjen az önbizalmad. De nem szabad feladni!

Minden témában lesz olyan, aki jobb nálad. Ezzel mindenki így van. A legjobb stratégia, hogy nem nézel másokat, csak nyomod tovább az első két évben, saját magadra koncentrálva. Akkor jó, ha érzed hogy minden félévben fejlődtél magadhoz képest, még ha keveset is.

2018. nov. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Valami érték csak van benned. PL lehet hogy becsületes vagy, jószívű, őszinte, kedves, empatikus
2018. nov. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom. Biztos vannak bennem ilyen tulajdonságok. De akkor miért érzem ezt? Miért érzem azt, hogy nem vagyok ide való? Sehol nem találom a helyem 😯
2018. nov. 24. 16:40
 6/7 anonim ***** válasza:
Mert tényleg nem:D Egy sokkal magasabb rendű, fennségesebb, "fennsőségesebb" helyről jöttünk ide csak kirándulni és élményeket-tapasztalatokat begyűjteni; aztán majd egyszer haza megyünk végleg, és nem születünk ide többet vissza, ide a helyünkre a nyomunkba majd jön egy újabb kíváncsi szellemcsalád, aki szeretne ezt-azt megélni, kipróbálni, kipróbálni magát olyan szituációkban, amikor nincs mindig bőség, meg elégedettség; rászorulva, hogy legyen fűtés, ennivaló, vagy amikor egymásra kell támaszkodni pl egy házépítésnél, vagy amikor egyedül kell helytállnia. Pl valaki mondta, hogy Jézust egyszer volt, hogy kérdezték a tanítványai, hogy mi van ott, ahonnan jöttünk, és akkor mondta, hogy mi nincs, pl ilyesmi dolgokat mondott, hogy szegénység, éhezés meg ilyesmik -asszem:):)
2018. nov. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
*mi meg majd vagy nem születünk már sehova, vagy pedig kinézünk magunknak valami másik bolygót, ahol még nem voltunk, és ideális lehet új megtapasztalásokat gyűjteni:) Mert ha már pl egy adott környezetben, ha nagyjából mindent ismersz, talán lehet, hogy el kezd kiüresedni a világ. Ha már nagyjából mindent megtapasztaltál.
2018. nov. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!