Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Életcélok? Mi van, ha vannak,...

Életcélok? Mi van, ha vannak, de az nem munka, hanem csak anyagi jellegű?

Figyelt kérdés

Pl kristálytisztán tudom, hogy milyen házban szeretnék élni, milyen autóval szeretnék járni (egyik sem túlzottan elszállt, mondhatni, hogy csak picit van az átlag felett), de az ambícióim közé sosem tartozott bele pl egy munkakör, egy munkahely egy tevékenység vagy vállalkozás.

A célokért hajlandó lennék megdolgozni, de a munka csak egy eszköz az én olvasatomban az anyagiak megszerzésére. Van más is így ezzel, hogy nem ambíciótlan, csak nem a munka érdekli hanem az életvitel?



2018. nov. 24. 10:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Például én is.
2018. nov. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
45%

A munka a "hülyék elfoglaltsága".


(Én pl. harmincvalahány évesen már megteremtettem magamnak, hogy legyen rendszeres havi jövedelmem, és "nyugdíjaztam magamat". Azóta csak utazgatok, ill. a hobbijaimnak élek.)

2018. nov. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem baj az, csak mi van akkor ha ezeket eléred?
2018. nov. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

"...mi van akkor ha ezeket eléred?"


Mi lenne? Furikázok a Porschémmal, biliárdpartykat rendezek a haveroknak a kúriámban, utazok, önkéntes dolgokat vállalok, nyaralok, csajozok, szórakozóhelyre járok stb.

2018. nov. 24. 12:11
 5/13 anonim ***** válasza:
Jó de ha már mindezeket megteheted, akkor mi lesz az életcélod amit szeretnél elérni, amiért érdemes dolgoznod?
2018. nov. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

mirőlszól nem érti a lényeget, mint általában. :D

Én is így vagyok vele kérdező, bár az autók pont nem érdekelnek, de az eltervezett életem látom magam előtt és még csak annyit tudok az "eszközről", hogy nem a magyar fizetésekkel fogom a célom elérni.

2018. nov. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nem, mert ez olyan mintha azt mondanád, hogy ha eleve gazdagnak születsz nem is lenne életcélod. Vagyis a nélkülözés adott célt az életednek.

Ha mindent készen megkapnátok eszetekbe sem jutna dolgozni?

2018. nov. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

"Jó de ha már mindezeket megteheted, akkor mi lesz az életcélod amit szeretnél elérni, amiért érdemes dolgoznod?"


Kétféle "anyagiassági aspektus" van. Az egyik a feltöltekezés, a másik a szintentartás.


Legalábbis szerintem.


Azaz: a FELTÖLTEKEZÉS időszakában bevállalunk mindent, munkát, stresszt, kihívást, pörgünk mint majom fazsán a stányecli, odatesszük magunkat, helyeslünk a kellemetlen komfortzónaátlépésnek és mindent elkövetünk a célok eléréséért.


A SZINTENTARTÁS pedig arról szól, hogy miután elértük a célokat, visszább vehetünk a stresszmenedzserpörgéskihívás-ból, hiszen ezeket fenntartani kell pénz, de nem annyi, mint összeszedni a rávalót. KÖvetkezésképpen ha nem vagyok egy konzumidióta, aki mindenét cserélgetni akarja örökké, hanem tudok jól választani és tartós dolgokkal körülvenni magamat és mellőzni a kacatokat, akkor egy nyugodtabb időszakom lehet, mint a töltekezésben és élvezem a töltekezésbe fektetett munkám gyümölcsét.


Ha hülye vagyok, akkor pörgök tovább, mert nehogymár a legújabb ájfont ne én vegyem meg elsőként az országban, meg az új plazmalófastévét.

Tehát: irányvétel, célkitűzés, töltekezés, szintentartás.

2018. nov. 24. 16:09
 9/13 A kérdező kommentje:

Amúgy gazdagon is lehet életcél. Pl eljutni valahová, megtanulni zongorázni, felújítani a kastélyt, kipróbálni bizonyos élményeket, stb.


Tehát a gazdagságot nem úgy képzelem el, hogy ülök egy kastély szalonjában és nem csinálok semmit.


A kérdés szövegértéssel megértendő mondanivalója az volt csupán, hogy mi van akkor, ha valakinek a céljai bizonyos javak birtoklására és élmények megélésére fókuszál, de nem a karrierre. A karriert egy mellékterméknek tekinti, ami az odavezető út maga legfeljebb, de nem a cél.


Mert pl nekem van sok célom, anyagi és élményszerű, van és volt amiket meg is valósítottam már, van amit sajna elvesztettem. De sosem az motivált, hogy művezető akarok lenni, vagy főorvos, vagy üzlettulajdonos, hanem az élmények és a javak.

Lennék én művezető vagy orvos vagy üzlettulajdonos, de nem a művezetés, az orvoslás vagy az üzlettulajdonlás miatt, hanem ezekre, mint az anyagiak előteremtésének eszközeként tekintek, természetesen elfogadva, hogy meg kell dolgozni a dolgainkért.

2018. nov. 24. 16:16
 10/13 anonim ***** válasza:
Értem, és ezzel szerintem sokan vannak így, az embereknek kevesebb hányada karrierista mint ahányan nem azok. Vannak akiknek a család és a biztonságos élet jelenti a célt, vannak akiknek az üdvözülés, vagy a mások segítése, és ezeket ugyanúgy el lehet érni egy szakmán belül is, mint azon kívül. Elég kevés olyan embert ismerek akinek az lenne az életcélja hogy ügyvezető igazgató legyen, az is csak eszköz, és az eredeti cél az hogy tiszteljék, vagy változást hozzon, vagy csak az irányítás, a hatalom, az elismertség miatt. Az hogy valakinek a kényelmes élet jelenti a célt, nem különbözik ettől. A cél olyan amiért folyamatosan tenni kell, vagyis dolgozni. Egy autó nem cél, a cél az, hogy legyen mivel kényelmesen közlekedned. Eléred és ennyi. Értem hogy nem unatkoznál az anyagi biztonságban, kb. az lenne az élezcélod, hogy jól érezd magad, és ehhez keresel elerendő célokat. A célok teljesítése az életcélod, akarcsak egy vállalatigazgatónak. A különbség csak annyi, hogy vannak akik a munkájukon belül tudják ezt érvényesíteni, mint mondjuk egy személyi edző, aki sikereket ér el miközben dolgozik, vagy a zongorista, aki a zeneszerzésben lesz elismert. Amit te leírtál az meg annyit jelent, hogy nem a munkádon belül valósítod meg ezeket. Vannak így egy páran. Igaziból mindkettőnek van előnye és hátránya, nem is tudom ha választhatnék melyik mellett döntenék.
2018. nov. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!