Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek normális, hogy...

Szerintetek normális, hogy így beszél velem?

Figyelt kérdés

Apám, eddig csak itthon. Húzz ide, takarodj, fogd be a pofád, össteverlek, megöllek.


Most meg a Tescoban a pénztárnál rosszul voltam, nem raktam ki valamit, erre közli, hogy "kiverem a fogaidat". A nő csak nézett mellettem.


Nem is kellene vele sehova sem mennem.


2018. nov. 25. 17:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétan a közelében nem kellene lenned, ez nem normális.
2018. nov. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát nagyon nem. Velem hasonló módon beszélt az apám. 16 évesen leléptem egy e katonával. Ő nem értette, hogy miért.
2018. nov. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem ezek a furcsa dolgai, kezdem azt hinni, hogy agyilag nincs rendben vele valami, olyan dolgokat csinál.


Amúgy nyugdíjas.

2018. nov. 25. 19:09
 4/7 anonim ***** válasza:
hány éves vagy?
2018. nov. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Írtam 19, de olyanokat csinált velem, hogy betörte az orrom, felszakította a szám, beszakította a dobhártyámat a füleimen. Vagy fenyegetett, hogy megöl, agyonver, vagy a mentők visznek el... A legjobb az volt, mikor hullabetegen azzal fenyegetett, hogy kihívja rám az elmegyógyintézetet és elvitet. Ez volt 1,5 éve azóta kicsit javult a helyzet, de minden apróságért fenyeget, hogy megöl, vagy nekem jön...


Tudom, hülye voltam, hogy nem csináltam semmit, az orvosoknál tagadtam, mert attól féltem, hogy utána még rosszabb lesz...


Tudom, nem kell elhinni, nem is érdekel, de attól még ez van.

2018. nov. 26. 16:16
 6/7 A kérdező kommentje:
A másik, hogy azzal fenyeget állanfóan, hogy be vagyok drogozva, mikor soha, semmilyen körülmények között nem éltem ilyennel és azt sem tudom, hogy kellene, a barátaim is normálisak.
2018. nov. 26. 16:24
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintetek normális, hogy így beszél velem? - Nem


És igen, mentálisan egészséges és józan ember nem tanusít ilyen viselkedést.


Az ellen, hogy ne beszéljen így, jogilag nem tudsz fellépni, ha meg leülsz vele megbeszélni, úgysem hallgat Rád.


Amit kéne neki, egy kezelés, ami során megtanulhatná az indulatait kordában tartani és egy pszichológussal felkutatni a gyökerekeit a modorának. Erre Te csak rábeszélheted, de úgysem hallgatna Rád. Miért? Mert akiknek pszichés gondja van, nem ismerik fel, hogy mentális problémájuk can; ahogy egy anorexiás se gondolja magát anorexiásnak, egy alkesz se gondolja magát alkesznek, stb. Csak utólag veszik észre vagy, ha a kezelés beindította a gyógyulást.


8 napon túl gyógyuló sérülésnél viszont feljelentheted az apád; de 1. "Mégis csak az apám" alapon vagy a többi rokon meggyőzésével úgyse tennéd. 2. Ha megtennéd és kényszerkezelésre is küldik a büntetése mellett; az ilyen kezelések nem mindig hatásosak, ha nincsenek rendesen folytatva - leírtam fent, hogy mi lenne a lényege de általában nem cicóznak annyit és hamar lezavarják az egészet...


Mit tehetsz? - Elköltözni, faternak nem megadni az új elérhetőséged és nem felvenni vele a kapcsolatot.

2018. dec. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!