Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ki a leggonoszabb és miért?!

Ki a leggonoszabb és miért?!

Figyelt kérdés
Tekintsünk el attól, hogy élő vagy kitalált személy-e az illető, engem most csak a személyiségjegyek érdekelnek. Tehát ki a világon a leggonoszabb?! Darth Vader? Én nagyon szeretem a karakterét, de nincs igazán kifejtve, miért is lett gonosz.. önző volt és hatalomra vágyott, megölt sok mindenkit, köztük gyerekeket is. Gonosz volt, rendben van. De ő lenne a leggonoszabb?! Vagy Voldemort? Rowling azt mondta, Voldemort azért volt a leggonoszabb, mert azért ölt meg másokat, hogy ő maga életben maradhasson. Szerintem ez nem annyira gonosz, hiszen érdekből ölt. Sokkal gonoszabb, ha valaki puszta szórakozásból veszi el mások életét úgy, hogy abból senkinek semmi haszna nem származik, még a gyilkosnak sem. Voldemortnak származott haszna belőle. Vagy Thanos, aki elpusztította az univerzum felét? Meggyőződése volt, hogy jót cselekszik vele, nem gonoszságból tette, amit tett, csak egyszerűen őrült volt. De akkor ki a leggonosz?! Hitler? Ellene nincs érvem, ő tényleg kiérdemelné a címet. De valahol ő is megvolt győződve róla, hogy amit tesz az helyes, tehát ő is őrült volt, és nem pusztán a mély sötét gonoszság vezérelte. Na de mitől lesz valaki igazán gonosz? Attól, hogy őrült? Hogy embereket öl? Hogy szórakozásból, minden önös érdek nélkül megnyomorít másokat? A pszichopata, aki beteg, az is gonosz? Szeretnék egy tökéletes gonosz karaktert egy filmbe vagy egy könyvbe, de nem tudom, létezik-e ilyen.. ki a leggonoszabb, és mitől válik azzá?!

2018. nov. 27. 00:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy igazán gonosz akár még kínoz is, játszadozik... Szerintem kb. csak érdekből lehet ölni. Az is érdek, hogy jót szórakozzak. De minél kisebb az indok, talán annál nagyobb a gonoszság. Hallottam olyanról, aki mondhatni apró pénzért ölt. Annyi volt az áldozatánál, elvette. De valahogy mégsem gondolná az ember, hogy az ilyen rablógyilkos lenne a leggonoszabb. Mindenesetre a gonoszság és az önös érdek nincsenek ellentétben egymással.

Hm nem ítélhetek el senkit, de Sztálint gonoszabbnak hinném. Szerintem az ő fejében nem volt olyasmi "jó" eszmény, mint Hitler fejében (hogy a német "árja" népnek jó legyen). Nem hinném, hogy a kommunizmust, mint célt tartotta volna annyira nagyra.

2018. nov. 27. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem nincs olyan, hogy leggonoszabb. Mindig lehet fokozni.


De ezt nem értem, ha valaki érdekből öl, az miért ne lenne gonosz? A saját érdekeit fontosabban tartja, mint más életét. Szerintem ez elég gonosz tulajdonság.

Lényegében mindenki érdekből öl. Még egy őrült pszichopata is, mert élvezi és szórakoztatja a halál.


Aki árt másoknak, tök mindegy, hogy ő maga mit gondol róla, szerintem gonosz.

2018. nov. 27. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Leget nem hiszem hogy lehetne mondani ilyen kérdésben, hisz annyi történetet talált már ki az ember, annyi gonosz karakterrel. Hogy ki a gonoszabb azt pedig úgyis mindenki szubjektíve ítéli meg a saját értékrendje alapján.

Szóval szimplán csak egy rövid lista (a teljesség igénye nélkül) olyan karakterekről, akik szvsz igazán hiteles gonosz alakítást nyújtottak.


Sheev Palpatine - Star Wars

Jockey Ewing - Dallas

Hannibal Lecter - A bárányok hallgatnak

Voldemort - Harry Potter

Joker - Sötét lovag

T-Bag - Szökés

Tavington ezredes - A hazafi

2018. nov. 27. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy valós személy jut eszembe aki a szememben a leggonoszabb.

Wolfgang Schmidt (most már Beate) aki a 90-es években 5 nőt ölt meg kortól függetlenül, csak, hogy kiélje a perverz vágyait. Az egyik nőnek pár hónapos babája is vele volt, így a csecsemőt is megölte úgy, hogy földhöz vágta, és teljes súlyával ráugrott a mellkasára. A gyilkos perverziója, és brutalitása ahogy megölte a nőket (és a csecsemőt) ahogy a holttestükkel bánt, számomra az egyik leggonoszabb ember.

2018. nov. 27. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A leggonoszabb valós személy szerintem John Wayne Gacy, ismertebb nevén a Szodomita Bohóc. A 70-es években 33 kisfiút és fiatal férfit erőszakolt és ölt meg, testüket a haláluk után szinte a felismerhetetlenségig gyalázta. 1994-ben kivégezték. Érdemes elolvasni az életéről szóló írásokat, napokig nehezen megy tőle az alvás...

A fikcionális karakterek közel sem olyan szörnyűek és iszonyatosak, mint egy valós, elmebeteg személy agyának legsötétebb bugyrai. Sokukat létező emberekből alkották.

2018. nov. 27. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!