Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti hogy kezelitek magatokban ezt?

Ti hogy kezelitek magatokban ezt?

Figyelt kérdés

Persze csak az aki ilyen helyzetben van.


Anyámmal és a mamámmal nehez tudok beszélgetni akár egyszerűbb dolgokról is. Sajnos alacsony iskolázottságúak, én tanult vagyok, jó munkahellyel.


Rendszeresen járunk a párommal külföldre, míg mamám fia kint dolgozik.

Mamám rosszindulatú mert mi "szórakozunk" a fia pedig dolgozik.

Mindig megjegyzéseket tesz. Én normális vagyok vele, nem akarom megbántani. De nem értem őt. Minddig mesélünk neki a világ dolgairól, de csak üres szemekkel néz, látom hogy nem érdekli. Csak panaszkodni szeret.

Anyu szintúgy. Őt sem érdekli semmi, csak okoskodni szeret, de hülyeségeket beszél. Valótlan dolgokat mond aminek semmi alapja.

Ha mesélek neki valamit akkor pár hét múlva úgy adja elő mintha ő találta volna ki. Pedig én mondtam neki. Pl nem használja semmire az agyát. Mindig mindenkit másol, minden embert akivel kontaktja van épp aktuálisan. Szó szerint mindenbe. Pl ugyan azt főzi, ugyan azokat a dolgokat veszi meg. (persze bizonyos keretek között, bár olyan is volt hogy 2 hétig dözsölt aztán 2 "hétig éhezett" csak hogy ugyanz legyen). Ha épp valakivel beszél átveszi a mozdulatait, hanglejtéseit. Aztán persze visszavált.


Olyan furcsák, az a baj talán hogy tanulatlanok?

A mama inkább sz.rkavaró, rosszindulatú, gondolom a fia miatt hogy rosszabb élete van

anyu meg szimplán buta, sajnos nem fejleszti magát. Pedig mindig mondon neki hogy olvasson de semmi nem érdekli.

Elég nehézkesen megy velük a kommunikáció.

Segíteni már sajnos nem tudok mert próbálkoztam de nem akarják.

Magamban ezt hogy rendezzem le?


2018. nov. 27. 06:55
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
Nem mesélnék nekik semmit, semleges dolgokról beszélnék velük csak.
2018. nov. 27. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Feleslegesen pazarlod az energiádat hülyékre.
2018. nov. 27. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha ők nem akarnak változni, fejlődni, te nem tehetsz semmit az érdekükben!
2018. nov. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Metionin ***** válasza:
100%
Én egy ideig próbálkoztam hogy beszélgetek velük azokról a dolgokról amik érdekelnek, hátha kedvet kapnak hozzá vagy megtetszik nekik és lesz végre valami közös témánk. De csak az általad említett "üres szemek", vagy a mondatom közepén felállnak és közlik hogy "kezdődik a híradó" vagy hogy "holnap rántott húst főzök". Pedig nem kvantumfizikáról akartam társalogni, hanem tök egyszerű dolgokról, csak vélemény kéne hozzá, ami nekik semmiről sincs, mert csak az létezik ami a tv-ben van és amit a szomszédok mondanak. Volt hogy hisztibe torkollt a dolog, pl. amikor meg akartam tanítani anyámat sms-t írni vagy amikor meg akartam mutatni neki hogy hogy lehet átállítani a telefonban az órát, egy napig ment a vergődés hogy én csak azért akarom ezt megtanítani nekik, mert nekem teher megcsinálni helyettük. Feladtam. Semleges, egyszerű dolgokról beszélek velük, ha egyáltalán beszélek. Vagy bólogatok amikor ők mondják el hogy a faluban xy-né kivel csalja épp az urát.
2018. nov. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat!
2018. nov. 27. 15:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!