Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti is úgy érzitek néha, hogy...

Ti is úgy érzitek néha, hogy a "pozitívság" igazából a tények figyelmen kívül hagyása?

Figyelt kérdés
2018. nov. 27. 18:02
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Ezt útközben írtam és most jutottam ismét ide.



Volt egy bizonyos témában kérdésem, igazából véleménykérés, megerősítés (vagy cáfolat) kérése.

Ott megbélyegeztek negatívként, sőt, betegként, betegesen negatívként és konkrétan nem hitték el az érveimet, amik saját tapasztalatok voltak vagy ismerőséi (nem ismerős imerősének az ismerőse, ccsak szimplán "első fokú" ismerős; olyan, akivel magam beszélgettem).


A jövőtől való félelem és az, ahogyan a jövőhöz hozzáállunk is ilyen téma tud lenni.



Vagy ahogy a jelent szemléljük. Munkahelyünket, stb.



Néha konkrétan azt érzem, a negatív/kellemetlen/szorongásra okot adó/ rossz dolgokat az emberek elhessegetik: az nincs, az nem is történt meg, azt csak hallucinálod, azt csak beképzeled magadnak...



Tagadjuk, hogy most hideg van kint és esik, tagadjuk azt is, hogy rövidek a nappalok. Attól majd nyár lesz. Aki nem így gondolja, az negatív. Kb így érzem sokszor.

2018. nov. 27. 19:36
 12/12 anonim ***** válasza:

Tehát kb. úgy értelmezhető ez, hogy azért mondunk pozitív dolgokat inkább, hogy ne bántsunk meg ezzel senkit sem?

Ez inkább ámítás vagy önbecsapás.

Persze nem azt mondom, hogy csak a negatív dolgokat kell kihangsúlyozni, kiemelni, de ha azokat figyelmen kívül hagyjuk, akkor nem adunk lehetőséget a változásra. Viszont ha csak azt emeljük ki, akkor az is nagy önbizalomromboló tud lenni.

2018. nov. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!