Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mikortól beszélünk depressziór...

Mikortól beszélünk depresszióról és meddig beszélünk szimplán "krónikus" rossz kedvről szutyok élethelyzet miatt?

Figyelt kérdés
2018. dec. 1. 11:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha már befolyásolja a mindennapjainkat, az depresszió
2018. dec. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hát ugyanúgy csinálom a mindennapjaimat, koncentrálni is tudok, ha úgy van.



Csak rossz kedv, reményvesztettség, van már pár dolog, ami már fel se húz/el se szomorít, mert a rosszat szoktam meg és azt várom, szinte egyáltalán nem tudok mosolyogni és nehezen tudok nevetni.

2018. dec. 1. 12:18
 3/5 anonim ***** válasza:
Azt lehangoltságnak hívják
2018. dec. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én voltam depressziós kétszer. Nekem folyamatos stresszből alakult ki mindkétszer és segítséggel másztam ki kb fél év alatt (mind2 alkalommal). Bár az elsőnél még kb 1,5 évig kezeltek gyógyszerekkel, a másodiknál nem volt kényszerkezelés se gyógyszeres kezelés, mert nem nyílvánítottak önveszélyesnek.


Amikor már depressziós voltam (mind2 alkalommal), akkor átmenet nélkül váltakozott az energetikusság és a levertség (nagyon durva szélsőségekben), fizikai állapotom nagyon leromlott, nem törődtem a külsőmmel sem és így hagytam, hogy elhízzak (mert a kaját nagyon lehetetlen időkben kivántam és még keserűbb lettem, ha azonnal nem ettem), gyengébb voltam, szabadidőmben a lakást nehezen hagytam el (fizikailag rosszul lettem, szédültem, hányingerem volt, hasgörcsöm, stb), munkahelyen a vackomat. Sokszor így pl boltba menni külön műsorszám volt. Sok feladat elvégzése is teherré vált, pl eltenni valamit a hűtőbe, wc-re menni, fürödni, stb. Gyakran émelyegtem, meg gyakran éreztem úgy mint amikor leesik a vérnyomásod és kóvápyogsz, meg bizseregtek a végtagjaim. Meg mindig fáradt / álmos voltam. Mege az öngyilkosság tűnt az egyetlen "ésszerű" megoldásnak; a végzetemnek.


összefoglalva, nekem a depresszió = nem törődés a külsőddel, érdektelenség, hangulatingadozás, a külső tereken való tartózkodástól való félelem, legyengülés, stb.


Kérdező, azt még tudnod kell, hogy a depresszió egy folyamat, ami folyamatból alakul ki, apránként, tehát nem mondhatod, hogy mivel eddig én csak ezt éreztem, de most már ezt is érzem ezért mától depressziós vagyok.


Amikor másodszorra voltam depressziós, nagyon vágytam kikerülni belőle, de olyan volt mint amikor csapdába esel és ki alarnál jutni, de nem tudsz. Annyira xar volt megélni, hogy mindig igyelszek úgy létezni, hogy ne kerüljek újból abba a lelki állapotba.

2018. dec. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm, tanulságosnak érzem ezt a leírást!

Erős lehetsz!

Most nem is kell kedélygyógyszereket szedned?



Ami pedig engem illet, az írásod megerősített abban, hogy valamit tényleg tennem kellene, mert lehet még nagyobb baj is nálam.

Viszont úgy érzem, csodára van szükség és úgy érzem, rajtam már nem bír múlni.

Kellene már egy új munkahely, talán az lenne a legfontosabb. Pár hónapig viszont nincs kilátás rá. :(

Vagy több szabadidő, de erre még egy évig nincs kilátás.

2018. dec. 1. 17:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!