Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Annyira kellemetlenül és...

Annyira kellemetlenül és rosszul érzem magam. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A középfokú nyelvvizsgára készülök, de mivel nem vettem rá magam a tanulásra sehogy és van még mit csiszolni az angol tudásomon, ezért anya beszélt egy ismerős angol tanárral, hogy járjak hozzá. Ma voltam első alkalommal és nem először fordult elő, hogy nem éreztem magam jól ilyen helyzetben. Bennem van az a "nem akarok ide járni" az a "nagyon nem akarom ezt" és az "egyáltalán nem akarom ezt" érzés. Persze a nyelvvizsgára szükségem van, de van ami fontosabb, az pedig az, hogy jól érezzem magamat a bőrőmben és ne mindennap görcsösen menjek haza a suliból és az angol tanártól is. A tőlünk 5km-re lévő településre kell járni hozzá és ugye nem ingyen tanít engem. Nagyon ramatyul érzem magam most is, mert van bennem valami olyan érzés, ami talán az, hogy félek és inkább maradnék itthon, nem pedig járnék a tanárhoz.

2018. dec. 1. 20:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Vedd rá magad a tanulásra!
2018. dec. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
miért nem akarsz oda járni ha nem megy jól az angol?
2018. dec. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Valahogy nem az én világom a különtanárosdi, de emelett muszáj, hogy valahogy fejlődjek. Csak annyira nyomasztó.
2018. dec. 1. 22:14
 4/9 anonim ***** válasza:

Az életben rengeteg dolog lesz, ami közben nem érzed magad csudi jól és mégis muszáj végigszenvedni. Mit akarsz hallani? ,,Ha nem érzed jól magad, akkor inkább ne járj"?

Egyébként meg tudlak érteni, én is jártam, és rühelltem, az egész szituáció borzalmas volt számomra. Sajnos ez van, lesz még sok borzalmas dolog, nem teheted mindig azt, ami tetszik. Nyelvvizsga pedig tényleg kell. Másik lehetőség, hogy felkészülsz magadtól, de erre sok ember (köztük én se, meg akkor úgy látom te se) nem képes. Esetleg próválkozhatsz nyelviskolával (katedra pl) de ott nem pár ezer forintos órák vannak (vagy is végül is de) de keményen rád verik a 100 rugót beiratkozáskor.

2018. dec. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
52%

Ha lapáttal agyonvertek volna SE tettem volna le a nyelvvizsgát soha, itthoni tanulással és magyar professzionális tanárocskák segítségével. Á-Á! Számomra lehetetlen lett volna. Könyvből semmit nem fogsz tudni! Felpattantam a repülőre, mentem Londonba 8 hétre. Egyedül! Ne félj, egyből a fejemhez kaptam. Na biztos lehetsz, hogy nem egyszer majdnem pofára estem az utcán, mert nem az utat figyeltem, hanem a szótárat. Azóta Amerikában is tesztelhettem az angolomat. Perfekt nem vagyok, de a célomat elértem.


Ha egyszer gyerekem lesz, az tuti, hogy felpakolom a repülőre és megy Amerikába. Őt nem Londonba küldöm, mert a Brexit miatt ha könyörögne sem engedném, hogy ott dolgozzon. Amerika a jó választás.

2018. dec. 2. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
#5-ös kis rongyrázó :DD Nem mindenki engedheti meg magának, hogy erre-arra repülgessen. Azon kívül én egyedül biztos nagyon rosszul érezném magam idegen helyen. Ha meg itthon nem voltál.képes megtanulni angolul, mint a többi normális ember, az szintén téged minősít. Hanganyagok, filmek, sorozatok ithonon is vannak.
2018. dec. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha már középfokúra készülsz, akkor mi indokolja, hogy „járj” tanárhoz? Elvileg már tudsz annyit, amennyi ahhoz kell, hogy magadtól is képes legyél feljődni. A tanár akkor kell, ha valami olyan dologgal találkozol, ami különleges és nem érted. Akkor jön a tanár, és elmagyarázza. Meg azt is, hogy ennek vagy annak a jelenségnek mekkora figyelmet érdemes tulajdonítani.


A tanárhoz járás mit old meg? Beszélni kell, nem tanározni.

2018. dec. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Valójában a nyelvtani rész hianyos nálam és ezt kéne pótolni segítséggel.
2018. dec. 2. 22:46
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha a szövegelés jól megy, akkor vizsga specifikus feladatokat kell gyakorolni. Nyelvtanból meg kifejezetten azt, amivel konkrétan probléma van. Minek ehhez tanár, újra kérdem? A nyelvtan is el van magyarázva csillió weboldalon. Ha azokat mind elolvastad, és még mindig nem érted, AKKOR kell a tanár.
2018. dec. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!