Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Honnan tudhatom, hogy INTP...

Honnan tudhatom, hogy INTP vagyok, és nem egy INFJ, akinek épp most erősödik meg valamelyik funkciója?

Figyelt kérdés
Életbeli nagyobb változások hatással lehetnek a típusra ?(nem feltétlen magamra értem, de pl. társadalmi nyomás, szerettek halála, trauma)

2018. dec. 2. 23:19
 1/5 anonim ***** válasza:
45%
persze hogy hatással lehetnek. a személyiségünk az idők során változik, fejlődik, ez a betűkombináció sem kőbe vésett, simán lehet, hogy infjből egyszer csak intpvé válsz.
2018. dec. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Velem is ez a helyzet. INFJ vagyok, erős/túlműködő Ti-vel, ami miatt INTP-nek nézek ki.

A két típus közti különbséget úgy lehet a legjobban észrevenni, hogy az INFJ Ni-t használ, míg az INTP Ne-t. Ez jelentős különbség. A magas Ne funkció körülbelül egyenlő az enyhe ADHD-val, a Ni viszont más. A Ni-használók is gyakran elvesznek a gondolataikban, ahogy az összes "N" típus, de amikor ők "kapcsolnak ki" ideiglenesen, akkor az nem azért van, mert éppen különféle ötletek kavarognak a fejükben, és egyik gondolatról ugornak a másikra, ahogy az xNxP-k, hanem rendszerint a jövőre gondolnak, és egy tervük részleteit dolgozzák ki, vagy mélyen belemélyednek egy gondolatmenetbe.

Míg egy xNxP a legtöbb dolognak azért ugrik neki, mert szórakoztatónak tartja, és érdekli, hogy "mi lenne, ha...", addig egy xNxJ minden cselekedetét előre megtervezi, és mindig belegondol, hogy annak, amit épp csinál, milyen hatása lesz a jövőben. A Ne az ötletek, a Ni a tervek megszállottja.

2018. dec. 2. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
#1: Ez hūlyeség. Ne állíts hamis dolgokat, mert könnyen összezavarhatsz vele valakit. Igen, elképzelhető, hogy valaki más típusnak nézzen ki, mint amilyen azelőtt volt, de attól még az ő saját típusa soha nem fog megváltozni. A kognitív funkciókkal ezt nagyon jól meg lehet magyarázni. Például egy ExFP fejlődő Te-vel simán tűnhet ExTJ-nek, akinek a domináns funkciója a Te. De ez minden típusra igaz lehet. Az ESFJ-k gyakran félretípusolják magukat ENFP-re a harmadlagos Ne-jük miatt, vagy az INFP-k gondolják magukat ISFJ-nek a Si miatt stb.
2018. dec. 2. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
30%

Nem megbízható e teszt szerinti kategorizálás.

Bulvár-pszichológia-szintű.

2018. dec. 3. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Az a válaszoló beszél helyesen, aki szerint a típusváltozás hülyeség. Még csak azt se mondanám, hogy kor függvényében erősödnek vagy gyengülnek a funkciók, mert teljesen személyfüggő, hogy kinek melyik mellékesebb funkciója mennyire erős. Nekem harmatgyenge Fi-m van, harmadik helyen, egy INFJ ismerősnek meg nagyon erős Ti-je, szintén harmadik helyen. Szerintem inkább önismeret kérdése, hogy ki mikorra ér oda, hogy biztos a funkcióiban és a sorrendjükben is.
2018. dec. 12. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!