Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mondanátok példákat arra,...

Mondanátok példákat arra, hogy miben mutatkozik meg, ha valaki intuitív?

Figyelt kérdés
Légyszi ne netről, olyan írjon, aki érti a szót.

2012. jún. 18. 08:03
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Pl. valaki intuitív módon választja ki a munkatársát. Megérzésére hagyatkozik. Ez bármi másban lehetséges.
2012. jún. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Intuitívan cselekszem az amikor nem tudom megmagyarázni,hogy miért csinálom úgy,de érzem ,hogy ez vezet a célhoz.

Pl mikor festek és oda rakok egy olyan színt,amit látszólag ellent mondhat a logikának mégis érzem,hogy ez kell hozzá.

Szerintem az intuíció régen berögzült minták alapján alakul ki. Ezért lehet tanított és egyedileg tapasztalt emlékekre épülő.

2012. jún. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
ellentmondhat.
2012. jún. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat, várok további kommenteket
2012. jún. 25. 16:46
 5/7 anonim válasza:
100%

intuitív az olyan ember, akinek mondasz valamit, és az agya azonnal elkezdi továbbszőni a dolgot, egyfajta speciális asszociáció. olyan tudás, amit nem nagyon lehet megmagyarázni, szerintem ez valamiféle ösztönnek is nevezhető. pl azt mondod egy intuitív embernek, hogy narancs, akkor nem az ugrik be neki, hogy savanyú és kerek, hanem hogy Nap, és Fidesz és Sió és vodka és pont pont pont. vagy pl. ha egy intuitív ember kezébe adsz egy modellező készletet, akkor az intuíciójának köszönhetően megnézi a darabokat, és egészen biztos vagyok benne, hogy 90%-a az ilyen típusú embereknek a leírás nélkül is össze tudná rakni a cuccost, mert egyszerűen tudja, hogy mi hová illik.

az intuitív ember röviden a "hogyan" ember. :D

2012. júl. 30. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
Nézd meg a Mentalista vagy a Psych című sorozatot. A főszereplő mindkét esetben határozottan intuitív alkat. A külső szemlélő úgy látja, hogy valamiféle varázslatot használ, de valójában a megfigyelések, tapasztalatok alapján levont gyors következtetések alapján cselekszik. Sok esetben az intuitív személy nem gondolja ezt végig tudatosan, de utólag elemezve mindenre van magyarázat.
2012. aug. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
Amikor hamarabb megertesz valamit, mielőtt átgondolod lépésekben, hogy miért is. Nálam sokszor van ilyen.
2015. dec. 15. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!