Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A jövőtől való félelem realizm...

A jövőtől való félelem realizmus vagy depresszió?

Figyelt kérdés
2018. dec. 3. 20:20
 1/5 anonim válasza:
Realizmus. A depresszio teljesen más. És amugy természetes, hogy felsz a jövőtől mindenki érez néha igy.
2018. dec. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A kérdésnek nincs értelme.

Ha depressziós vagy, akkor gyötörnek a negatív gondolatok, és nem is igazán a jövőtől félsz, hanem a rossz dolgoktól, amik a jövőben történhetnek meg.

Aki realista módon gondolkodik, az meg azt látja: A jövőben bármi rossz történhet. De bármi jó is! És mindennek megvan az esélye.


De aki ÉSSZERŰEN gondolkodik, az reménykedik a jóban, a negatív dolgokban is a jót látja. Ha elalszik reggel amikor munkába kéne menni, akkor arra gondol hogy legalább jól kialudta magát.

Ha kirúgják, akkor legalább kereshet egy állást ami hátha jobb lesz.

Így a legjobb élni.

2018. dec. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Naturalizmus.
2018. dec. 4. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Hát én így nem is akarnék élni, mégpedig azért, mert így el kellene nyomnom az érzelmeimet a megélésük helyett.

Én intenzíven élek meg minden érzelmet és erre büszke is vagyok.

Ha elaludnék reggel, kicsit megijednék, 15 percig káromkodnék magamban, rosszul indulna a reggelem, de aztán nyilván túltenném magam rajta. Ezen a metóduson nem szeretnék változtatni.


Ha kirúgnak, mit eszem? A számlákat meddig baj, ha nem fizetem? Mikor kapcsolják ki a szolgáltatásokat?

Van olyan élethelyzet, amiben az ember nem tud félretenni, hanem fogy a pénze, még hitel nélkül is.

Jelenleg irodában ülök, 5+2, nappal és a munkatársaim egy része nagyon értékes ember. Nem tudnék egyáltalán irodai munkát találni se másikat. Pláne ennyiért.


Tehát ezzel a példával beletrafáltál.



Marhára nem vagyok egészséges testileg se, mentálisan mégúgy nem, a pénzem fogy, család gyakorlatilag nincs és amibe eddig belefogtam, semmi se sikerült jól. A szüleim életpéldája előttem szörnyű.

A világban pedig a környezetvédelmi problémák, a részben ezek miatti migráció (politika nélkül), a túlnépesedés, a közeleő világválság aggaszt.

2018. dec. 4. 19:24
 5/5 anonim ***** válasza:
Én depresszióa vagyok, de nem félek semmitől se már.
2018. dec. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!