Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha egy adott ember meghal, a...

Ha egy adott ember meghal, a családja mit csinál a ruháival és fehétneműivel?

Figyelt kérdés

Tudom hogy hülye kérdés de nem illik ilyet kérdezni de tök sokat gondolkodtam ezen..🤔🤔..

Esetleg kidobják őket??...



2018. dec. 4. 19:37
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Hát ja..
2019. jan. 18. 17:36
 12/18 anonim ***** válasza:
Kidobja,eladja vagy elosztogatja rokonok közt vagy ràszorulóknak.
2019. jan. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Én kaptam nagyapám, nagybácsim ingjeiből.
2019. febr. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Apámmal régebben olykor zoknit cseréltünk. Neki a jó hosszú, vastag, meleg zokni kell, de amikor rájött, hogy van nálam, akkor elkérte, én meg amúgy se használtam sose, odaadtam. Aztán amikor évek alatt több zoknim is kilyukadt, akkor apám adott az övéiből, többnyire nekik ugyebár vastagok vannak, de ilyenből a rövid szárúak közül fogadtam már el párat idővel, mert beletörődtem, hogy a vastag bár izzaszt, de nehezebben is szakad el. Részletkérdés ilyen szempontból, hogy már nem él.


Megesz a zokni? Nem értem a kérdést. Kimosod és kész. Máig használom apám egyik pokrócát is melegedni, pedig már nem él.


Először arra gondoltam, esetleg a kérdező arra kíváncsi, hogy amely ruhákban meghal az illető. A halott öltöztetők tudtommal rajta hagyják, és jön rá a gyászolók által kiválasztott ruha. Ha meg valaki kabátban hal meg, vagy egyéb további ruha rétegek is vannak, akkor meg attól függ. Ha napok, hetek múlva veszik észre a holttestet, akkor a ruha állapotétól függ, mi lesz a felső rétegek a sorsa.


Ha egyszer meghalok, valamelyik rokon hordhatja a ruháimat, ha akarja, ennyi. Engem nem izgat, ha őket se. De hát úgy is azt csinálnak az illető halála után a ruháival, amit akarnak... Mindenki a maga felelősségére.

2019. márc. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
#14 igaz
2019. márc. 15. 20:30
 16/18 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen ruhadarab. Pl egy inget mindenki megtart vagy emlékbe, vagy mert szerencsét hozhat (már ha az adott személy hisz ilyenben). Viszont egy alsóneműt vagy zoknit azt a szegényeknek adományoznám, ha én kerülnék ilyen helyzetbe, hogy döntenem kell.
2019. máj. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Ez is jó döntés
2019. máj. 25. 08:39
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Én roma vagyok. Nálunk az a szokás hogy mi elégetjük a halottaink ruháit. Van egy ilyen hiedelem, hogy a halott lélek még 40 napig még a mi világunkban van, és nem akar elszakadni a tárgyi dolgaitól. Ezert elégetjuk a ruháit, cipőit, agyneműjét hogy ne jöjjön haza.

Sokaknak ez fura szokás lehet, de mi a cigányok ezt tartjuk.

2022. febr. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!