Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy emberi/lélektani kérdés...

Egy emberi/lélektani kérdés azoknak akik ismerik a Harry Pottert: Alternatív valóságban: ti mit gondolnátok melyik oldalon álltatok volna? (Lent)

Figyelt kérdés

Induljunk az elején: a Harry Potter féle történet alatt Voldemort ellen vagy mellett? Vagy semlegesen? Miért?


És a régi időkben amit most láthattok a filmvásznon: Ki lenne közületek Grindelwald-fanatikus? Mellette vagy ellene? Miért?


A gondolataitok érdekel az elvi kérdésekről a dologban, persze filozófiai az egész, hiszen fiktív de emberi tulajdonságok témakörben, nem téves a rovat. Mindenki mást gondol más miatt.



2018. dec. 12. 22:23
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Egyébként nem tudom feltűnt e valakinek de ez a valódi szándék is érdekessé teszi a kérdést. Majdnem mind hivatkoztok rá, hogy ha tudnátok a valódi szándékot akkor nem. Nos volt valaki aki biztos tudta. Queenie. Hiszen ő beleláta gobdolatainkba, és ő állt Grindelwald oldalára. Ez nem furcsa kicsit? Amit mond a bizalmas köreiben aztcsak mondja. Az egy dolog. És kettő amit gondol.
2018. dec. 27. 01:01
 12/12 anonim ***** válasza:

Dumbledore-ra azért voltam mérges, mert, amikor Voldemort-ban meglátta a gonoszt, nem próbálta segíteni, hogy jó útra térjen. A többi tanár előtt sikerült Voldemort-nak lepleznie, előtte nem és hiányoltam ezt belőle, mert csak kerülte, éreztette az iránta táplált ellenszenvét, hogy tudja, ő rossz, stb.


Ettől még nem követném megszállottan, elvégre olyan célt igyekezne elérni, amivel nem értek egyet. A halál falók közül is, aki szívvel-lélekkel szerette őt és a terveit elismerte, pszichiátriai gondokkal küzdött (lásd Bellatrix, ifjabb Kupor, stb). A legtöbbjük inkább félelemből áll mellette, mert tudja, ott életben maradhat (a családjával).


Szóval azt tudnám elképzelni, hogy félelemből vagy elkeseredettségből válnék a csatlósává (gyakran hitegette az embereket, hogy képes a lehetetlen-re; gondolom Nagini is ezért szolgálja, mert egy nagyon erős varázsló (Voldemort) azt mondta neki, képes belőle embert csinálni).


Grindelwald-ról nem tudok ennyit írni. Fel se építették, hogy miért utálja a muglikat, mi a története, miért gonosz, mik a tervei pontosan, csak bedobták a közösbe, hogy "Itt a gonosz Grindelwald, utáljátok!" Tudom, hogy mi volt közte és Albus között, hogy ott volt Aria a halálánál, stb. De a karakterében nincs semmi különleges. Nincs története.


Mondjuk ettől függetlenül, jómagam a követésével kapcsolatban azt tudnám leírni, amit Voldemort-ról.

2019. febr. 6. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!