Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi oka lehet annak, ha két...

Mi oka lehet annak, ha két ember nem hajlandó elválni egymástól akkor sem, ha már nem jó a kapcsolatuk?

Figyelt kérdés

Az ismertségi körömben pl. van egy nő, akinek van két kamaszfia, és nyíltan kijelenti, hogy "csak a gyerekek" miatt maradt a férfjével, különben már rég elváltak volna. Számomra ez az indok is elég értelmetlen.

De van akinek még gyereke sincs, mégis benne marad egy olyan párkapcsolatban, ahol már nem szeretik egymást.

Miért? Miért tartja valaki kényelmesebbnek, hogy egy ilyen elhidegült kapcsolatban marad, ahelyett hogy tiszta lappal kezdene?


2018. dec. 13. 18:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Pedig egyszerű a válasz. Sok ember azért nem lép ki egy rossz házasságból, mert nincs pénze új életet kezdeni. Azért az nem olyan egyszerű, hogy elválok, és élek boldogan tovább. Új lakás, új élet bizony komoly anyagi tőkével jár.
2018. dec. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%

Könnyebb a már együtt felépìtet kényelmes mindennapokban élni, mint egyedül nulláról indìtani.


De a legtöbbször aki válni akar az válik is. Legtöbbször inkább az áll a háttérben hogy az emberek szeretnek panaszkodni. Kitudja miért, de ha nincs ok a panaszra akkor is keresnek valamit

2018. dec. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
94%
Talán mert nemcsak úgy “benne van” a kapcsolatában, hanem mindig kipróbál új dolgokat, amiktől a változást, javulást reméli. Elvégre valamikor annyira jók voltak együtt, hogy komolyan úgy gondolták, le tudják együtt az egész életüket élni. Csak mert elhidegültek az évek alatt, nem kell azonnal kirúgni egymást, előbb nyugodtan meg lehet próbálni megjavítani a dolgokat.
2018. dec. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt nagyon nehéz ill. lehetetlen pontosítani, hogy mi számít "jó" kapcsolatnak. Ez erősen életkor függő is. Másrészt a különválás szinte az ember teljes életét felforgatja, így a következmény kiszámíthatatlan. Egyébként is, az ember társas lény, tehát még mindig jobb lángoló szerelem nélkül élni, mint teljesen magányosan. Az összetartozást megadhatja az azonos nézet, a kölcsönös elismerés, megbecsülés, tisztelet és az együtt éléssel járó egyéb kölcsönösségek.
2018. dec. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
44%
Gyávák és/vagy kapcsolatfüggők, inkább maradnak a langyos szarban, mert azt hiszik, ez jobb az egyedüllétnél. Vagy, ahogy előttem is írták, anyagi okokból.
2018. dec. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kicsit belegondoltál a hogyan továbba?

Anyagilag hogy néz ki, aki elmegy:

Nincs lakása, fizeti a gyerektartást. És még magának kéne új otthont, létet teremteni.

Kedves egyik válaszoló! Te meg tudnád tenni?

És ez csak az anyagi része, ott áll egyedül a mindennapokban.

Van erre megoldásod? Vagy Neked ez olyan egyszerű, hogy veszem a kalapomat?

2018. dec. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem nincs gyerekem.Utolsó kapcsolatom tavaly nyáron ért véget.Azóta addig juttottunk el,hogy még mindig mindkettőnkben vannak nagyon sok tüskék,harag,stb.,pedig ez nem kevés idő.Érzelmileg én talán most kezdtem el távolodni kicsit,de még ez nem az igazi.Sokat gondolkoztam ezen,az lehet az oka,hogy nagyon jól indult a kapcsolat,azt hittem ez végleges az életemben.És rossz arra gondolni mennyi minden el lett szúrva,lehetett volna minden másképp,viszont nagy valószínűséggel ebbe az emberbe azt láttam bele,amit én akartam,szerettem volna,és félretettem hogy ő ennél sokkal rosszabb a valóságban,soha nem valósult volna meg,hogy mi nyugalomban együtt tudjunk élni.Talán majd jön egyszer valaki,akivel ez megvalósul.
2018. dec. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Metionin ***** válasza:
Szüleim anyagiak miatt. Apámé minden, ha válnának, anyám az utcára kerülne.
2018. dec. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!