Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nektek mennyire fontos, hogy...

Nektek mennyire fontos, hogy hogyan néz ki a kaja, hogyan van tálalva, mennyire esztétikus, stb?

Figyelt kérdés

Fontos a tálalás vagy csak az a lényeg, hogy finom legyen és szeressétek?

Számít az evőeszköz típusa, mérete? És az, hogy milyen színű/mintájú a tányér, bögre, pohár?

Az lényeges, hogy pl. a kenyér rendesen legyen elvágva (ne legyen ferde vagy túl vastag, vékony), a sajt pont akkora legyen, mint a kenyér, ilyenek?


Furcsa kérdések, tudom, de nevelőapámról jutott eszembe és azon gondolkoztam, hogy ez most tényleg így van a legtöbb embernél, hogy ezek a dolgok számítanak és én vagyok a hülye, hogy ezt nem értem, vagy fordítva?

Engem aztán annyira nem érdekel, hogy milyen tányérban van a kaja, miből iszom, ferde-e a vaj vagy sem, mekkora villával eszem a rántottát vagy mennyire tartozik egy szetthez a tányér, villa, kés stb. Sőt, ha rendelek pizzát, soha nem rakom ki külön tányérba, kihajtom a dobozt, fogom és megeszem. Ha kaját rendelek és olyan dobozban van, amiből meg lehet enni és még meleg, akkor onnan eszem, nem rakom ki külön tányérba. Engem csak az érdekel, hogy finom legyen. De nevelőapám ezekre elég kényes, ő csak sima bögréből iszik, ahogy elnézem, csak összetartozó evőeszközökkel eszik, minden munkanapon egy belvárosi étteremben eszik, mekibe, gyorséttermekbe nem jár, mert gondolom az “gagyi”, neki mindig rendesen kell tálalni, nem mindegy miből eszik. Van itthon kenyérvágó, tojásszeletelő (nem is akármilyen), gyümölcsvágó meg minden, hogy szépen, precízen lehessen feldarabolni a dolgokat.


2018. dec. 14. 23:04
 1/10 anonim ***** válasza:
39%
Ő sznob, te meg nem vagy az.
2018. dec. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%
Én mindig a kedvenc tálkáimból eszek, a kedvenc evőeszközeimet használom (mert azok állnak a kezemre, nincs külön villám pl. a főételekhez meg külön másik sütikhez) és a kedvenc bögréimből/poharamból iszok. Amikor magamnak szedem ki a kaját, próbálom esztétikusan tálalni, de ha valamiért pl. anyukám szed (és ő szereti így összekeverni a köreteket a hússal, ami nem valami guszta szerintem:s), akkor is megeszem. Amikor mondjuk szendvicseket csinálok, próbálom a vajat úgy szétteríteni a kenyeren, hogy mindenhol kb. ugyanolyan vastag vajréteg legyen, a zöldségekhez, sajtokhoz szeletelőt használok, hogy azok is egyformák legyenek, meg a tojást is ilyen tojásszeletelővel vágom fel (mondjuk ezt inkább amiatt, mert kb. egy pillanat alatt kész van, míg késsel macerásabb). De ha valaki más csinálna nekem szendvicset és csálén vágná a zöldségeket meg ilyesmi, akkor is ugyanúgy megenném.
2018. dec. 14. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%

jól teszed ha így étkezel..

időtakarékos és adaptív..

nem kell senkihez hasonlítgatnod magad de ha nagyon okosak körülötted akkor megsúghatod nekik, hogy te árvíz esetén, katonai szolgálatban és az otthonodtól távol is életképesen, jó szájízzel tudsz táplálkozni..


nálam lényeg a tartalom, második legfontosabb pedig a fogások időbeli eloszlása..ha nekiállok folyamatosan kell ennem és nem szeretek dumálni sem közben..gyors betermelem, ivás aztán tépés tovább


25F

2018. dec. 14. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%
Valahol kettőtök között lehet a normális, szerintem.
2018. dec. 15. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%

Egyetértek a 8-as válaszolóval.

Életképesebb az, aki nem olyan finnyás az ilyen dolgokra. Persze néha meg lehet adni a módját, de a mindennapokban szerintem felesleges erre pazarolni az időt, energiát.


Lehet, hogy a nevelőapád túlzottan maximalista az étkezéseket illetően, vagy csak szimplán szeret ilyen igényes lenni.


De veled sincs baj attól, hogy nem bonyolítod túl. Általában én is az egyszerűség híve vagyok.


20/L

2018. dec. 15. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
68%
Valamit azért számíthat a tálalás is. Csináltak kísérletet erre nézve, ugyanazt az ételt egy elit környezetben felszolgálva sokkal többre értékelték az emberek mint pl egy kifőzdében.
2018. dec. 15. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
68%
Inkább a lényeg nálam a tartalom, hogy jó legyen. Az evőeszköz típusánál csak a kanálra ugrok, mert szeretem, ha a levesess kanál kicsi. Ha van saját bögrém, akkor ragaszkodom hozzá. Máős nem számít.
2018. dec. 15. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 October15 ***** válasza:

Nekünk nincs ilyen problémánk. :D Nincs 32 féle tányér meg evőeszköz készlet. Egyszer megvettem aztán csak nem kellett ripityára törni őket, nem nagy kihívás. [Bár egyeseknek azért nem sikerült.....]


Különösebben nem zavar ha ferdére sikerül valami elvágása de alapvetően próbálom egyenesre csinálni. :D A tálalás nem igazán érdekel. Az ennivaló minősége annál inkább.

Tudom is én lehet enni 1000 forintért is hambit meg sült krumplit de meg lehet tenni ezt 3000-ért is. [Debrecen, BP-n nyilván vannak még erősebb darabok. :D] A kettő azért nem egy kategória és én inkább az utóbbit preferálom.


26F

2018. dec. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én is szeretem,ha szépen van tálalva;de ha nem,akkor is megeszem az ételt(feltéve,ha jól van elkészítve,persze).


Viszont amire nagyon kényes vagyok,az a tisztaság;ha észreveszem,hogy koszos a tányér,vagy az evőeszköz,akkor elmegy az étvágyam is.

Ez persze különösen akkor nagyon kellemetlen,ha az ember éppen vendégségben van valahol...

2018. dec. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha egyedül élnék, nekem bizony csak modern, nekem tetsző étkészletem lenne (pl. Ez a négyzet alakú tányér nekem nagyon bejön)

De mivel még otthon lakok, ezért eszem ágában sincs ezen problémázni. Kérdeztem szüleimet, hogy nekik , hogyan tetszene egy ilyen fentebb említett tány3r, de ők köszönik szépen, nekik jó amink van. Így hát, eszem ezekből. Kivéve a szeretett nagyink tányérjai, na azt én tényleg vissza rakom.

Ha nagyon éhes vagyok, neki esek a kajának, de én kifejezetten szeretem a szép tálalást, főleg az étteremben vagy ilyen helyen. Nagyon sokat dob egy ételen, ha az olyan. Mert egy vajas kenyeret nem fogok azért "kidekorálni", de egy tál leves vagy teszem fel spagetti , vagy egyéb már mutatósra készül nálam. Meg még a sütik, na azon lehet szépeket alkotni :)

2018. dec. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!