Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem tudok tartalékolni?...

Miért nem tudok tartalékolni? Úgy kb. csomó dologgal előfordul, pénzzel, vagy élelmiszerrel, vagy hajbalzsammal, bármivel?

Figyelt kérdés

Csomó mindennel nem tudok tartalékolni :(


Sem pénzzel, sem kajával, meg csomó dologgal...


Pénz: csomószor túlköltekezem magam... nincsenek tartalékaim csomószor (pl. ha szülinapra, vagy karácsonyra kapok ajándékba, gyakorta hamar elköltöm).

Hónapról hónapra élek a fizetésből, nincs vésztartalékom (pl. ha vészhelyzet lenne pl ha hívni kell egy szerelőt a házba).


Tanulok, mellette dolgozom, a szüleim segítenek az albérletbe (támogatnak pénzzel, de én is dolgozom.)


Azt szeretném, hogy legyen tartalék pénzem. Most kaptam ajándékba karácsonyra pénzt, ezt szeretném megtartani...

Úgy csinálom, hogy itthon hagyom a bankkártyát (azon van a pénz) és igyekszem csak kp-t használni.

ha kell, pl. akármire (kaja, szappan, bármi) akkor igyekszem elhasználni a készpénzem.

Bulikba eddig gyakorta elvittem a bankkártyám.. az jó ha itthon hagyo?


Vagy pl. kaja: nem bírok meghagyni egy evőkanálnyit pl. a tejfölös dobozban, meg kell ennem (úgy érzem, úgy már nem jó visszatenni a hűtőbe) vagy kidobom..

vagy pl kekszek, ez jobb példa:

nem bírok egy zacskó kekszből 2 db-ot meghagyni.. inkább megeszem. Pedig szükségem sincs rá..

nem tudom egész egyszerűen a szekrényben hagyni hogy majd 1 hét múlva megeszem.


Vagy pl. hajbalzsam:

épp egy nagyon kis adag van a balzsam dobozának az alján, és úgy érzem: muszáj a hajamra kenni azt a picit is.


Miért nem tudok tartalékolni?

Miért pazarlok?


Ez gyerekkorom óta így van...


főleg a pénz miatt necces, most nagyon kéne hogy legyenek megtakarításaim.


Mit ajánlotok?

Megtakarítás számla? (otp)

Vagy szimplán gyűjtsem sima bankkártyára a pénzt, és hagyjam itthon a bankkártyát?

Mindig használjak kp-t?


Hogy takarékoskodjak?


Az is érdekelne, miért alakul ki ez az egész... annyi embert ismerek, aki képes takarékoskodni elrakni a pénzét vagy pl 2 db kekszet is a zacskóból, ami megmaradt 30 db kekszből...


miért alakul ki az valakinél hogy nem tud takarékoskodni?

24l



2018. dec. 17. 00:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
kezdjük ott van párod, vagy olyan aki tud ebben segíteni, hogy kontrollálhasd?
2018. dec. 17. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tudsz létrehozni egy olyan számlát, amihz nem tudsz hozzányúlni, csak x év után. Ha oda havi szinten egy 10-est beraksz, az szupi, a többi meg szabadon a tied
2018. dec. 17. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hehe, ugyanilyen vagyok én is.

Minden hónapban elköltöm a fizum azon részét amit félretehetnék, múlt hónapban 60ezer ment el elektromos cigis cuccokra, ebben a hónapban 30ezer, de volt hogy 50ezerért tetováló szettet vettem, ami azóta is a szekrény tetején áll. Jaj meg múltkor bementem a boltba és 10000Ft-ért vettem chipset és csokit, amit egy nap alatt befaltam mert nem bírtam ki, hogy ne tegyem, szóval másnapra gyomorrontásom lett. :D

Ötletem sincs miért vagyok ilyen vagy hogy hogy kéne változtatni rajta (én nem akarok), de gondoltam leírom, hogy ne érezd magad egyedül. :D

2018. dec. 17. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Tejföl egy jo példa. Vásárolj nagyobb kiszerelést mert megéri. Mi is 6doboz tejet hozunk banyatankkal (nincs autó :D ) meg havi egyszer telerakjuk s fagyot jó húsokkal. És érdekes nem megyünk boltba heti 1-nél többször mert minden vsn. Az alap takarékoskodás itt kezdödik a kamrában avagy lehet mihez nyúlni.

És nrm mész boltba minden nap azt hirtelen pár száz forintos dolgokat megmivánva ismét ezreket hagysz ott. Mindenböl egyszer de spkat nagyot v cdomagot érdemes venni.

2018. dec. 17. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem családban látott minták következtében alakul(hat) ki ez.

Van olyan banki konstrukció elvileg, hogy a számlára érkező havi jövedelem meghatározott része minden hónapban automatikusan lekötésre kerüljön a számlán, ilyen módon nem hozzáférhető...

Régen olvastam erről és már nem nagyon ugrik be, mi volt a pontos neve ennek a formának.

Érdemes megnézni, hogy adott lekötési formával mennyi veszteség érne, ha hirtelen kellene a pénz és rögtön hozzáférhetővé válik -e.

2018. dec. 17. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

egyedülálló vagyok, nincs élettársam.


Köszi a választ, mindenkinek!

2018. dec. 20. 22:21
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
akkor magadon kell erőt venned, hogy ne csinálj ilyet
2018. dec. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Van az a gazdag papa szegény papa könyv, szerintem rágd át magad rajta!
2018. dec. 21. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!