Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A magyar miért ilyen igénytele...

A magyar miért ilyen igénytelen nép?

Figyelt kérdés
Top helyen vagyunk elhízásban, alkoholizmusban, keveset sportolunk.

2018. dec. 17. 16:02
 1/6 anonim ***** válasza:
63%
Mert ez egy szegèny ország.Kihalóban a polgárság,a legtöbben betanított munkàt vègeznek vagy a kereskedelemben dolgoznak,így nincs nagy lehetősèg sem időben,sem pènzben arra,hogy kultúrális esemènyekre járjon( pl.színház) hogy egèszsèges zöldsèg -gyümölcs gazdag èteleket fogyasszon,hogy kiegyensúlyozottan beiktassa a napi/heti mozgást.A szocializàció a gyenge családi háttér miatt igen alul maradott,így nincs is túlfűtött vàgy ezekre,csak talàn a kirakat csillogásra a tv-ből.Az alkholol egy könnyen elérhető drog,pár szàz forint egy doboz sör,ès “ tűzoltás” a kilátástalan élet belàtására.Az ember butul tőle,így könnyebben vesz mègtöbbet magához,mert nem is érzèkeli ,hogy hol foglal helyet a társadalomban,és mèlyíti a hiànyt.
2018. dec. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Amúgy én is gondolkoztam már ezen hogy ez miért van. Az az általános mentalitás hogy az orvos az olyan mint a szervíz. Ha valami elromlik az az ég csapása, én arról nem tehetek, el kell mennem a "szervízbe". De pl. olyan is ritka hogy valaki fogorvoshoz járjon kontrollra (amikor a körzeti fogorvosomnál jelentkeztem e célból akkor eléggé meg is lepődött hogy mit keresek ott ha nem fáj semmi).


Akit érdekelne az egészségtudatosság azt meg bepalizzák azzal hogy úgy kell étkezni mint az ősember (paleo diéta), vagy valami hasonló áltudományos baromsággal...


Lehet az van amit az első mond hogy nem volt Magyarországon sose igazi polgárosodás. A Horthy-korszakban még nem sikerült belépnünk a XX. századba, a komcsikkal beléptünk ugyan a XX. századba de nyilván nem a tudatos polgárok kinevelése volt a célja, azóta meg még mindig nem sikerült...

2018. dec. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Rossz szokások miatt. Nézd meg a menzán mit kapnak az ovisok. Semmi gyümölcs vagy zöldség. Ellenben fehér lisztes pékárut kapnak, cukrozott főzeléket, húst hússal és sorolhatnám. Akkor kapnak gyümölcsöt, amikor a szülők visznek.

Ehhez jön a tipikus magyar mentalitás (nem szeretem ezt mondani, de sajnos létező jelenség), hogy én is felnőttem így, a gyerekemnek sem lesz baja tőle.


+ Még mindig él az a tudat, hogy ami egészséges az drága.

2018. dec. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%

Mindig volt egy olyan érzésem, hogy nem is vagyunk rosszabbak, mint nyugaton, illetve pont AZ a gond velünk, hogy örök elégedetlenek vagyunk és azt HISSZÜK, hogy minden rosszabb. Aztán olvastam is a HVG-n egy cikket, ami alapján nagyjából átlagos mennyiségűt sportol a magyar nép (EU átlag volt egészen pontosan, azt hiszem, de semmiképp se Kelet-Európa ;) )


Elhízás... Nem lehet, hogy ebben maximum pár % elmaradásunk van?


Alkoholizmus... Olvastam a definícióját és megdöbbentem, elég szigorú, az alapján egyébként én is alkoholista vagyok. :D


Az újhullámos dolgok tudnak drágák lenni, de én nem vagyok meggyőződve arról, hogy az az egészséges.

Ha valaki minden nap eszik zöldséget, gyümölcsöt (nekem már a napi szintű fogyasztást nehéz magamra erőltetnem és ezzel a környezetemben nem vagyok egyedül), normálisan reggelizik; nemcsak péksütiket töm magába, normálisan ebédel, vacsorázik, nem húst hússal, néha eszik savanyút is az ételhez, iszik rendesen és nem cukros-műcukros löttyöket, hanem vizet, ízesítetlen teát, az már haladás szerintem.

2018. dec. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Nincs rá pínz, akarat, energia, ócsóbb a cigi-pia használata, nincs megfelelő minta erre, "minek azt?" szemlélet.
2018. dec. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
82%
Nem kell ám elhinni görbeorrú barátaink marhaságait.
2018. dec. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!