Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy kínai étterem tulaja, aki...

Egy kínai étterem tulaja, aki kiszolgál, rendszeresen rossz szavakkal illeti meg a plázában étkező magyarokat. Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés
A párommal mentünk éppen, épp hogy csak kimerték nekünk a kaját, leültünk az étteremmel szembe, és el kezdett valamit kínaiul hadoválni a törpe csávó a barátomnak, majd valahogy átjött hogy a sapkájára céloz, hogy vegye le. Nem értem, ha a párom a fején akarja hordani, akkor a fején hordja, és kész. (ha már a saját országunkba vagyunk, itt élünk, én se várnám el a magyar szokásokat tőle, mikor Kínában lennék). Ezenkívül több ismerősöm megfordult azon a helyen, és a kínai eléggé ellenszenves szavakkal illeti meg a barátaimat, hogy pl mikor étkeztek, siettették őket hogy "edd gyorsabban a kaját, mert kihűl fehér ember" vagy "foglaljátok a helyet, meddig tart még?", vagy valami ilyesmit. Nem lehet valahogy feljelenteni a tulajt? Komolyan nem hiszem el, hogy senki se tesz semmit. Illetve egyszer az egyik ismerősöm visszaszólt neki valamit, mire le rasszistázta a kínai a barátomat... Nem értem.. Tehát ha ő szól vissza valamit akkor már rasszista mert "fehér", de ha a kínai kezdi ócsárolni a magyart az nem rasszizmus?
2018. dec. 17. 17:48
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
94%
Vicces, hogy feljelentgetni akarjátok őket. Kérjétek el a panaszkönyvet. Én amúgy ezek után biztos nem ennék ott.
2018. dec. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
94%
Akkor miért is ott esztek?
2018. dec. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
67%
Ordas kamu, nem merne ilyet tenni..
2018. dec. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
95%

"... törpe csávó a barátomnak, majd valahogy átjött hogy a sapkájára céloz, hogy vegye le. Nem értem, ha a párom a fején akarja hordani, akkor a fején hordja, és kész. (ha már a saját országunkba vagyunk, itt élünk, én se várnám el a magyar szokásokat tőle, mikor Kínában lennék)...."


ALAP illemszabály, hogy férfi nem visel fejfedőt épületben és főleg nem étkezéskor! Normális ember ezt tudja, mert megtanulja a szüleitől, tanáraitól,...

2018. dec. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Persze minden álmom kamuzni a gyakori kérdéseken, mert nincs ennél jobb dolgom a napjaim folyamán. Bárki aki valós eseményből kérdez, az már egyből kamuzik vagy troll? Ne röhögtess már. (Utolsó válaszolónak)
2018. dec. 17. 18:32
 6/26 A kérdező kommentje:
#4 Már ne haragudj, de én nem a kommunizmusban élek, és a párom is szabad ember, ha sapkát nem kívánja levenni, akkor nem veszi le, kész ilyen egyszerű. Nehogy már a kínai olyan szövegeket toljon nekünk, hogy mikor az étterme mellett vagyunk, tartsuk be a szokásaikat. Azt képzeli az öreg, hogy amikor az étterme mellett vagyunk, olyankor Kínában étkezünk?
2018. dec. 17. 18:36
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Akkor csak egy kérdésem van: Mégis mi a büdös kibeb#szott kva lóf#szért kell ott enni??? Komolyan mondom, mintha direkt a balhét keresnétek!
2018. dec. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Végülis igazad van, szabad emberként sok mindent megtehesz akár egy étteremben: ehetsz kézzel-lábbal, ihatsz tele szájjal, elengedhetsz egy böfögést is. Ehhez képest a sapkában abszolvált étkezés valóban nem nagy eset, csak éppen úgy nem illik, mint az előbb soroltakat. És ennek semmi köze a kommunizmushoz...
2018. dec. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Kiegészités az előzőhöz: pusztán jólneveltség kérdése.
2018. dec. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
96%

"... törpe csávó a barátomnak, majd valahogy átjött hogy a sapkájára céloz, hogy vegye le. Nem értem, ha a párom a fején akarja hordani, akkor a fején hordja, és kész. (ha már a saját országunkba vagyunk, itt élünk, én se várnám el a magyar szokásokat tőle, mikor Kínában lennék)...."


Egész Európában, nem csak Magyarországon igen nagy fokú neveletlenség, bunkóság egy férfitöl sapkában menni be bárhová is. Alapvetö illemszabály, hogy jha bárhová is belép, akkor a sapkát/kalapot/ egyéb fejfedöt leveszi. Ha ö ennyire bunkó, akkor ne csodálkozzon, ha figyelmeztetuik erre.

Másrészt ha csak "valaki" mondta nektek, hogy szerinte mit mond ott a tulaj, akkor nincs semmi alapotok reklamálni, egyedül akkor lenne, ha direkt nektek mondana valami negatív dolgot.

Ettöl függetlenül sem lehet(ne) ezért feljelenteni.

Ezen kívül ha neket/nektek nem tetszik ott valami, akkor minek mentek oda, elvégre nem kötelezö számotokra!

2018. dec. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!