Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy kínai étterem tulaja, aki...

Egy kínai étterem tulaja, aki kiszolgál, rendszeresen rossz szavakkal illeti meg a plázában étkező magyarokat. Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés
A párommal mentünk éppen, épp hogy csak kimerték nekünk a kaját, leültünk az étteremmel szembe, és el kezdett valamit kínaiul hadoválni a törpe csávó a barátomnak, majd valahogy átjött hogy a sapkájára céloz, hogy vegye le. Nem értem, ha a párom a fején akarja hordani, akkor a fején hordja, és kész. (ha már a saját országunkba vagyunk, itt élünk, én se várnám el a magyar szokásokat tőle, mikor Kínában lennék). Ezenkívül több ismerősöm megfordult azon a helyen, és a kínai eléggé ellenszenves szavakkal illeti meg a barátaimat, hogy pl mikor étkeztek, siettették őket hogy "edd gyorsabban a kaját, mert kihűl fehér ember" vagy "foglaljátok a helyet, meddig tart még?", vagy valami ilyesmit. Nem lehet valahogy feljelenteni a tulajt? Komolyan nem hiszem el, hogy senki se tesz semmit. Illetve egyszer az egyik ismerősöm visszaszólt neki valamit, mire le rasszistázta a kínai a barátomat... Nem értem.. Tehát ha ő szól vissza valamit akkor már rasszista mert "fehér", de ha a kínai kezdi ócsárolni a magyart az nem rasszizmus?
2018. dec. 17. 17:48
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%

Vicces, amiket írogatsz. Nem kell odamenni és kész! Van százmillió másik gyorsétterem! De ez a "rejtett" rasszizmus, ami benned van, hihetetlen! Úgy beszélsz, mintha -te mivel a hazádban élsz, - az összes többi ember, aki nem magyar, annak kuss lenne a neve. Miközben sapkát levenni full alap dolog. Foglaljátok a helyet? Gondolom szépen eldumcsizgattatok, ezek a kínai gyorséttermek nem azért vannak, hogy órákig ott lebzseljél, főleg amikor nagy a forgalom. "Edd gyorsabban a kaját mert kihűl,"- ezen én csak röhögtem volna, tényleg burokban kell élni, hogy ezen megsértődjön valaki.

Feljelenteni a tulajt? Feljelentheted, semmi akadálya! Az már más kérdés, hogy NEM a 20. század 30-as éveiben vagyunk! Tehát, azért, mert te Magyarországon magyarként feljelented abból előnyöd származna. Tekintettel arra, hogy ez egy pláza, ezért gondolom kibérelte a helyet jó pénzért. Magyarországon él, gondolom magyar állampolgár, ezért fizet adót, ez meg a másik.


"Illetve egyszer az egyik ismerősöm visszaszólt neki valamit, mire le rasszistázta a kínai a barátomat... Nem értem.. "


Én se. Hogy egyik másodpercben ismerősöd, következőben barátod.


" Ezenkívül több ismerősöm megfordult azon a helyen, és a kínai eléggé ellenszenves szavakkal illeti meg a barátaimat

párommal mentünk éppen, - valamit kínaiul hadoválni a törpe csávó a barátomnak,"


Mennyi barátod van neked egyszerre? Teljesen elvesztettem a fonalat.

2018. dec. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

""Illetve egyszer az egyik ismerősöm visszaszólt neki valamit, mire le rasszistázta a kínai a barátomat... Nem értem.. "


Én se. Hogy egyik másodpercben ismerősöd, következőben barátod.



XDDDDDDDD KIÉGTEM:DDD MEKKORA FORMA:DDD

2018. dec. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
Ez a kisgyerek csak provokálni akar. Nem véletlenül küldte el privátban is azt a kommentjét amiben a halott nagyanyámat ócsárolja. Ez csak egy unatkozó kölyök, akivel senki nem foglalkozik, ezért így szórakoztatja magát.
2018. dec. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Moderátor nem dolgozik, hogy nincs törölve ez a kis provokátor?
2018. dec. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

24#

Dolgoznak azok. Ha kiírnék ide valami sértőt róluk, az rögtön törölve lenne. Gondolom tudják ők is, hogy ennek a kisfiúnak ez az egyetlen szórakozása ésígy karácsony előtt nem akarnak a lelkébe taposni.

2018. dec. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Egyfelől tényleg tahóság sapkában kajálni, de éppoly nagy tahóság a szolgáltatónak illemből kioktatni a másikat.


Én alapból nem mennék oda ismét, ahol ilyen kellemetlenül érzem magam, egyrészt azért mert nem akarom a boltját javítani, másrészt magamnak se akarok több kellemetlenséget, harmadrészt gondolhatod, hogy aki ilyen taplón viselkedik szembe, hogyan viselkedhet vajon suttyomban?! (pl. beleturházik a kajádba.)


Sok kínai valóban lenézi a magyart, de ezen nem vagyok jobban kiakadva, mint azon, hogy a budapesti a vidékit, és a vidéki a budapestit, stb. sok magyar a kínait is lenézi, szóval nem kell ezt túl kényeskedni.


Ha én kerülök ilyen helyzetbe, akkor kinyitom a számat, hogy ne a sapkámmal foglalkozzon, ne sürgessen, hanem adja a panaszkönyvet. Ha nem tetszik, tudok kétszer lassabban is enni...


De feljelenteni nem lehet.


Amúgy meg nem értem amikor emberek ilyeneket kérdeznek, hogy miért nem tesz valaki valamit... Te megkérdezted ugyanezt magadtól, vagy mindig csak másokra vársz, másokat hibáztatsz?!

2019. márc. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!