Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sokan miért adnak az irigy...

Sokan miért adnak az irigy emberek véleményére, illetve miért fontos, mit gondolnak róluk?

Figyelt kérdés

Gyakran találkozom ezzel a jelenséggel.


Édesanyám vett egy vadonatúj autót,hogy belehessen határolni azt is leírom milyet, egy Opel Corsát.

Tehát, nem mondhatjuk,hogy valami luxusautó.


Utoljára 17 éve vett új autót, viszont az családi autó volt.Mivel már a gyerekek kirepültek, nincs szüksége akkora autóra, meg amúgy is az a járgány már "megette a kenyerét".


Viszont állandóan aggódik, jaj mit szólnak hozzá mások,hogy ő új autóval mászkál, jaj azon fognak gondolkodni,hogy miből vette.....stb



Én ezt a fajta körülményességet leginkább generációs sajátosságnak tartom.

Én (Y generáció) pont az ellentét vallom, vagyis az ember legyen büszke arra, amit elért.

Ha az átlag magyar nem tud új autót venni, de te mégis veszel, akkor az azt jelenti,hogy te jobb, több vagy, mint az átlag.



Akár egy szép lakás, akár egy jó autó, a legtöbb embernek bizony nem kikövezett út vezet ezekig a dolgokig, így igenis legyen büszke azért, amiért megdolgozott.


2018. dec. 23. 14:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Azert mert ha valaki kilog a sorbol akkor mar ugy erzi hogy nem illik a tarsadalomba. En mindig ugy voltam hogy en leszarom ki mit vesz maganak es leszarom mit gondolnak rolam vay a dolgaimrol,az en eletem es slussz. Ha nekem megadatik egy uj auto akkor nem fogom magam szegyellni miatta. Barki elott ott az ut hogy tobb mindne legyen az sajnalatos ha nem el vele mindenki es csak irigykedik. Irigy embernel nincs rosszabb
2018. dec. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

"Ha az átlag magyar nem tud új autót venni, de te mégis veszel, akkor az azt jelenti,hogy te jobb, több vagy, mint az átlag."


Szerintem borzalmas megközelítés, ha szerinted attól jobb vagy több egy ember hogy milyen vagyontárgyakat engedhet meg magának...

2018. dec. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem bölcsen gondolkozik èdesanyád!
2018. dec. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

2 véglet vagytok. EZ A BAJ!


Valahol aranyközépút nincs? Mondjuk leszrom mit gondol a másik, de azért nem mutogatom össze-vissza mim van.


Te tipikusan az az ember vagy, aki venne valamit már rakná ki instafosra meg fszbúkra, mert nem érzed magad megbecsülve, ezért kellenek a lájkok. Jajjjj....

2018. dec. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Gondolom anyád kölcsönből vette azt az új autót, ami egyáltalán nem irigylésre méltó! 😂😂
2019. febr. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!