Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi lehet velem?

Mi lehet velem?

Figyelt kérdés

Régebben voltak céljaim, élveztem is az életet.

3 éve kezdődött már csak úgy vagyok, mindig próbálkozom új célokat találni és örülni az életnek egy ideig megy is de egyre kevesebb ideig.

Lassan már tényleg fel adom, semmi sem érdekel már, régebben szerettem volna utazni és videózni de már lassan az sem hoz lázba.

Nyelveket is szerettem volna tanulni de meg akadtam :-(

Angol is és németet is tanultam igaz régebben nem érdekelt ezért nem is sok minden ragadt meg bennem, az angolt csak 2 évig tanultam, míg a németet 12 évig.

Úgy döntöttem hogy akkor először németül fogok tanulni aztán majd angolul, el is kezdtem a németet de egyszerűen 2 hét után abba is hagytam aztán megint elő vettem és abba hagytam, azon gondolkodtam hogy inkább az angolt kéne meg tanulnom aztán a németet, mivel ha majd utazok az angolt sokkal több helyen beszélik mint a németet de egyszerűen nem tudom?? :-(

Meg állítólag ha tudok németül akkor sokkal könnyebb megtanulni az angolt mert hasonló a nyelv, de ez már fordítva nem igaz.

A szüleim nem tudnak segíteni vagy is nagyon tanácsot adni.

A testvérem sem ad tanácsot mert ő sem tudja hogy mit akar? Csak megy felette is az idő.


Valaki mondja már meg legyetek szívesek hogy mit tegyek?


20F



2018. dec. 23. 17:27
 1/5 anonim ***** válasza:
ha a németet tanultad 12 évig, akkor azért csak tudsz valamit, ne mások véleményére adj, hanem legyen önbizalmad. csináld meg németet, aztán utána angol már egyszerűbb lesz, de ha angollal kezded, utána németet szerintem már nem fogod csinálni. kitartás kell, ha az megvan, akkor a nyelvtanulás is menni fog
2018. dec. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

1# Nem sok mindent tudok belőle, de azért igen tudok belőle minimális dolgokat.

Hogyan szerezzek önbizalmat?

Ha az angollal kezdeném aztán miért nem folytatnám a némettel?

Hogyan vegyem rá magam?

Hogyan tudnák jobban kitartó lenni?

Köszönöm a válaszod :-)

2018. dec. 23. 17:55
 3/5 anonim ***** válasza:

szerintem nyugodtan tanuld az angolt először, a némettel majd elpöntyögsz később.

Az angol létkérdés, a német csak egy plusz.

Nyugodj meg, meg fogod tudni tanulni a németet, ha akarod, akkor is, ha már az angol a fejedben van.

Nem is értem, mi ez a hülyeség, hogy a semmiből könnyebb németet megtanulni, mint ha már tudsz egy másik nyelvet. Ezt csak egy hülye találhatta ki, aki az életben nem tanult nyelvet.

2018. dec. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
2# köszönöm a válaszod :-)
2018. dec. 23. 19:05
 5/5 A kérdező kommentje:
Esetleg valaki még?
2018. dec. 23. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!