Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tennétek a következő...

Mit tennétek a következő helyzetben? (megtörtént eset)

Figyelt kérdés

-(a helyzet egy kertvárosban jatszódik)

Szóval 15 éves vagy,se kocsi se ilyesmi. (ne bannoljatok nem most volt) és véletlen beleszalad a kés az ujjadba. Rettentően hirtelen és nagyon fáj, ordítasz egy hatalmasat és kiejted a kést a kezedből. Megnézed, nyílt seb az ujjadon, oldalt mintha teljesen fel lenne vágva. (Akinek ez segít a megítélésben annak elárulom hogy lebenyes seb volt-bár erről csak összevarrott képeket lehet találni) ráadásul rettentően vérzik, mire felocsúdsz a sokkból már az egész konyha csupa vér. .



És a helyzet a következő

- nincs telefonod, mert a tanár elvette és nem adta vissza

-anyukád (az egyetlen akinek tudod a számát fejből este tízig dolgozik, ilyenkor nem veszi fel)

-a testvéred fogalmad sincs mikor ér haza

- a szüleid elváltak,apád teljesen külön él

Ti mit tennétek? Mi lenne az első?



2018. dec. 25. 10:40
1 2
 11/20 hollófernyiges ***** válasza:
69%
15 évesen? Lemosnám a vért, lefertőtleníteném a házipatikából jóddal és bekötözném. Este megmutatnám anyámnak, hogy jó-e. Mondjuk én falun laktam ilyen korban, telefonunk nem volt, orvost csak súlyosabb sérüléssel zargattuk és Széchenyi Zsigmondon meg Molnár Gáboron nőttem fel.
2018. dec. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
11. Lol, mert a nyílt seb az nem komoly sérülés szerinted? :D Jajj, már értem, te biztos az a fajta ember vagy, aki még akkor is bemegy iskolába, ha pl. 40 fokos láza van, vagy 5 percenként wc-re rohangál. Mondjuk érdekelne, akkor szerinted mi számít tényleg komoly sérülésnek.
2018. dec. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
26%
Nekem munkahelyen volt hasonló sérülés.Kimostam a sebet bekötöztem ,aztán dolgoztam tovább.
2018. dec. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Nagyon változóak a válaszok, van aki mentőt hívna, van aki meg becsavarná egy zsepibe xD

Jöjjön még pár és akkor leírom én mit csináltam.

2018. dec. 25. 11:21
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Mérlegelném a helyzet súlyosságát.Ha komolynak látom a bajt,hívnám a mentőket.Ha úgy érzem megmaradok nélkülük is akkor az otthoni eszközökkel ellátnám magam és tenném tovább a dolgom.Ha mégis kiderülne hogy rosszul mérlegeltem és folyamatosan áztatom át a kötést de még érzek magamban elég erőt akkor elmennék magam a legközelebbi orvosi rendelőbe/ügyeletre
2018. dec. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Nos emberek, azok nyertek akik valamilyen orvoshoz elmentek . Ugyan én nem hívtam mentőt, hanem becsavartam egy szalvétába és elsétaltam egy közeli gyógyszertárba. hogy adjanak rá valamilyen kötést. (Ironikus hogy azokban a napokban akartam fertőtlenítő spray-t venni,de anyám leb**szott hogy minek az)


Ott az ottani "ewww" megszólalások után, és azután hogy a nő megkérdezte hogy nem fogok e elájulni (bics megvártam míg eláll a vérzés és több utcát sétáltam hogy ájulnék már el) mondták hogy ezt valószìnűleg össze kell varrni, szóval nem igazán tudnak segíteni.

Innen hogyan tovább?

2018. dec. 25. 11:50
 17/20 anonim ***** válasza:
48%
Te erre vered?
2018. dec. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Majdnem
2018. dec. 25. 18:48
 19/20 anonim ***** válasza:

A vérzés tehát elállt. Össze kell varrni.

Hazamegyek, megvárom anyám vagy apám és együtt bemegyünk a sürgősségire, ahol összevarrják.

2018. dec. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:

Tapasztalatból beszélek, velem is történt hasonló.

Először fertőtleníted a sebet szappannal és forró vízzel, aztán mikor már nem véres összeszorítod és megvárod hogy minimálisan összeforrjon. Ezután egy gumival nagyon erőse ráfogatsz egy intimbetétet/zsebkendőt.

Amikor látod hogy nem vérzik, hagyd minél többet levegőn és ne hagyd hogy meghúzódjon azon a helyen a bőröd, mert megint vérezni fog!

Egyébként ha ideget nem érintett, akkor egyáltalán nem kell félni, egy hónap és csak a heg lesz ott.

2018. dec. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!