Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy tanuljak meg köszönni...

Hogy tanuljak meg köszönni felnőtt fejjel?

Figyelt kérdés

Édesanyám nem tanított meg köszönni gyerekkorban és sajnos felnőttkorban is rajtam ragadt. Nagyon sokszor kellemetlen helyzetbe keveredek emiatt. Mindig figyelmeztetnem kell magamat, hogy köszönjek, de sokszor egyszerűen eszembe sem jut.


Tudnátok javasolni valamit?



2019. jan. 1. 16:35
 1/5 anonim ***** válasza:
76%

Ha bemesz valahova akkor koszonsz a helyzetnek megfelelően. Szia(sztok), jó reggelt/napot/estét kívánok stb. Ugyan ez vonatkozik pl boltban a pénztárosnal is vagy egyéb hasonló helyzetben amikor odamesz valakihez ügyintézni.


Már csak azért se értem, hogy nem tanitottak meg köszönni, mert általános alsoban is az ebédlőben 30-an egyszerre mondtuk, hogy jóóó napooot kivááánok.

2019. jan. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Gyakorolni kell, menni fog. Figyelj másokat, hogy csinálják.


Necces helyzetek meg mindenkinek vannak, amikor nem tudja, hogyan kéne köszönni, vagy kéne-e. Nézd meg ezt:

https://www.youtube.com/watch?v=ChUqgfv3xrU

2019. jan. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mindenki tud köszönni, mindazonáltal előfordulhatnak olyan esetek, mikor valaki felett elsiklik a figyelmed, nem veszed őt időben észre, ilyenkor a másik személy üdvözöl téged, majd te is őt. Nincs ebből probléma.
2019. jan. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ne már, hadd mondjak el egy sztorit.


jártam régebben egy sport klubba.


Na és ott volt egy fickó aki szólt hogy miért nem köszönök neki.


Na és amikor elkezdtem köszönni neki, na akkor ő nem köszönt nekem.


Azóta vagyok úgy hogy köszönök ahogy jön, nem érdekel.

2019. jan. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Belépsz valahova, sapit, kapucnyit levenni, köszönni.

Szia/sziasztok/jó napot/jó reggelt stb napszaknak megfelelően. Távozáskor szia/sziasztok/viszlát stb.

Ha kajálni látsz valakit, akkor jó étvágyat! Ha több embert látsz enni ugyan azon a helységben, akkor jó étvágyat az uraknak/hölgyeknek.

Olvass utána az alap illemszabályoknak, és gyakorolj.

2019. jan. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!