Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szórnám a pénzt értelmetlen...

Szórnám a pénzt értelmetlen dolgokra? 21/f

Figyelt kérdés

65 ezer forintom van jelenleg és úgy gondoltam, hogy veszek magamnak egy új futball cipőt. Nem járok minden héten focizni, de egy nagyon megtetszett és utcára, koliba is fel fel veszem őket. Áron alul venném 10 ezerért, boltból kb 20-23 ezer volna. A jelenlegi már kezd elkopni.

Ez pénz pazarlás volna?

(Nincs mire költenem, itthon lakom és mostanában nem is tervezek semmi komolyabbat vásárolni)

A kérdés azért vetődött fel bennem mert ennyi erővel gyűjthetném is tovább míg nem lesz rá szükség viszont más sem takarékoskodik annyira. Ha csak azt nézem mennyi megy el egy buliba (ami arra az egy estére szól) vagy baratnore akkor én sehol sem vagyok.



2019. jan. 1. 22:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez a "más se csinálja" akkora zéró érv! Annál kimagaslóbb az a pár pofa, aki tartalékot képez. Igazából 10 cipőre akkor se nagy összeg, ha ritkán használod, az csak dob az értékén, hogy sportolni kell, ráadásul fő eszköz focihoz. Ha tartósnak és komfortosnak ismerik, funkciójában fedi vagy elhagyja a kategóriádat, akkor élettartamára vetítve filléres dolog, és könnyen lehet örömtelibb a mozgás neki köszönhetően. Egyedül akkor nem igaz ez mind, ha a sokadik focizós csuka, amit nem nagyon használsz. Ha érzést veszel, és meg is kapos tőle, akkor kb első használatkor felbecsülhetetlen érték 10 ropiért cserébe.
2019. jan. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, valahogy így gondolom én is, mivel tényleg vadi új és féláron veszem. Drága cipő, olyan modell amiben most játszanak a profik, tehat fölülmúlja a futball kategóriámat, mivel én csak hobbiból focizok, eddig heti kettő-három volt + néha bajnokságok mostanra viszont csak ha kijön a lépés, bár ez még változhat.
2019. jan. 1. 23:05
 3/6 anonim ***** válasza:

"viszont más sem takarékoskodik annyira"


Igen és az emberek többsége nem vezet +20 milliós autót.


Nem tartozik ide, de nem minden esetben az átlag a jó.

2019. jan. 2. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Vagyis? Mire célzol egyet?
2019. jan. 2. 09:58
 5/6 anonim ***** válasza:
aki 20 milliós kocsit vezet, az biztosan nem spórolt rá
2019. jan. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

5# Igen, de aki 20 milliós autót vesz azért teszi, mert jól bánik a pénzel, ami azt jelneti, hogy ha csak 65 ezer forintja van, akkor azt nem herdálja el.


Pl.: Ahoz, hogy mi zsebből 12 milliós autót vegyünk. Többszörösen vissza kelle forgatnunk a pénzt a vállalkozásunkba nem elherdálni. Ahoz meg, hogy megcsináljuk a vállalkozásunkat kellet egy kis alap tőke, amit meg abból értünk el, hogy nem herdáltuk el a félre tett pénzünket...


stb...

2019. jan. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!