Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti ezt mennyire ítélték el?

Ti ezt mennyire ítélték el?

Figyelt kérdés

Ti mennyire ítélték el ha mondjuk láttok egy extravagáns kinézetű lányt/fiút? Pl. ha színes a haja vagy az öltözéke nem a szokványos. Elítéled, nem nagyon érdekel vagy talán megcsodálod? Milyen érzést kelt benned mikor az utcán látsz egy nem szokványos embert? Nálunk sok fiatal ítélkezik a másik ember fölött ha a személy önmaga és ez a külsején is látszik. Kíváncsi vagyok hogy tényleg ennyi ember elítél egy embert csak a külseje illetve stílusa miatt még úgy is hogy nem is ismeri.

17/L



2019. jan. 3. 15:57
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
19%

Pszichologus hallgato vagyok, engem kivancsiva tesz, hogy mi lehet az oka. Minden szelsoseges viselkedes mogott, feltetelezheto valamilyen serules, vagy jelentos eletesemeny.

Egy rozsaszin haju 15 evest meg bekategorizalok tininek, az mar mostanaban egyaltalan nem ritka.

2019. jan. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
76%
Nem ítélem el, de biztos megnézném és elgondolkodok rajta, hogy milyen jó, hogy van bátorsága felvállalnia magát. A többségünk sajnos tucat, nembiztos, hogy amiatt, mert így érezzük jól magunkat, hanem azért, mert ezt várják el tőlünk.
2019. jan. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
48%

Az a baj, hogy az emberek sok esetben primitívek.

Egyszer volt itt kérdés, egy fiú kérdezte, hogyan lehetne komolyabb külseje a lányok miatt. Leírtam neki a bőr cipő + sötét farmer + ing kombót. Erre leírta privátban, hogy szeretné, de nem fogja, mert kiröhögnék a suliba, hogy minek flancol 17 évesen. És a többi válaszoló is ezt írta.


Mellesleg egyediség, manapság mindenki veri a nyálát, hogy ő mekkora egyéniség, miközben 10-ből 9 1:1 ugyanazt a cipőt, hajat, telót, táskát, parfümöt,...viseli.

2019. jan. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
78%

Na, akkor jó kezekben van a pszichológia. Arra nem gondolsz, hogy nekem mondjuk 15 évesen lila hajam volt, és most is lehetne, mert akkor jól állt? Ugyanúgy, mint a vörös?


Ez annyira tipikus magyar hozzáállás. Nyugatra nem néznek meg. Még a láthatóan idősebbek is mászkálhatnak zöld hajjal, mert csak egy szín.


Inkább azzal van a baj, aki ezt feltűnésnek veszi, ugyanis ez róla többet mond el. Aki lenéz másokat ilyen piti dolgokért, az a sérült.


A legtöbb felnőttnek az az oka, hogy... TETSZIK NEKI!!! És eljutottak odáig, hogy leszarják a sok károgó véleményét.


(Ezt úgy mondom, hogy teljesen átlagosan nézek ki.)

31N

2019. jan. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

19 éves vagyok, mindig is szerettem volna színes hajat, csak a gimink házirendje szerint tilos volt a természetellenes színűre festetni a hajunkat, most meg úgy gondolom, a hittudományin furán néznének rám emiatt, és nem akarok senkit sem megbotránkoztatni. Majd nyáron talán kipróbálom. Nem feltűnősködésből csinálnám, lelki sérült sem vagyok, csak egyszerűen tetszik a rózsaszín meg a lila haj. Én nem ítélem el az extravagáns kinézetet, szerintem nagyon menő, ha valaki máshogy öltözik, mint a többiek, persze csak ha ízléses keretek között.



19/L

2019. jan. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

ez attól függ hogy milyen a stílusa! pl szandál + bokazokni? hát megnézem mondom is magamban hogy hülye de annyira nem érdekel hogy most be szóljak neki hogy ember hogy nézel már ki :D (lehet ez is egy stilus oké csinálja nem az én dolgom) de az már jobban zavar ha olyant látok hogy ha egy lánynak kint van a segge vagy a tevepatája vagy egy srácnak a farka (olyan értelemben hogy áll neki és kitudorodik) na ezek már undorítóak de nagyon :/


az viszont szerintem tök jó hogy szinesre van festve a haja pl piros, kék, lila, zöld csak azért kegyünk kulturáltak nem állatok vagyunk hogy mutogassunk az intim részeinket az nyilvánosság előtt!

2019. jan. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

Attól függ, mi az.

Valakin jól áll bizonyos extraság, valakin nem.

Pl a sulinkban van egy lány, akinek ezüst színű a haja, és nagyon jól néz ki, és egy másik, akinek kék, neki viszont rémes. Függ attól, hogy hogyan áll.

Ítélkezni viszont nem fogok miatta.

17/L

2019. jan. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

Mint irtam, "minden szelsoseseges viselkedes mogott". Hol olvastad, hogy szerintem a hajszin szelsoseges, vagy sem? Szelsosegesnek nem neveznek sem egy hajszint, tetkot, vagy egy piercinget. Arrol meg, hogy ki serult, ki nem az, hosszasan vitatkozhatnank, szerintem megkozelitoleg az emberek 100%-a. Hogy miben es arra hogy reagal az egyen, az mutat valtozatossagot.

Eleg megnezni itt nehany kerdest. Sok esetben azt is szemelyeskedesnek vesszuk, ha a masik kifejti a mienktol ellentetes velemenyet. Ennek nyilvan van oka, engem ezek az okok erdekelnek. Ez nem eloitelet, te lattad annak, mikozben sztereotipizaltal egy egesz orszagot.

2019. jan. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
88%

Nem sztereotípia, tapasztalat.

Szerintem ennek az országnak személyiségtorzító hatása van. Nem élheti meg senki önmagát, mert mindenki lenézi a másikat, és elfogadás helyett pedig azt mondják, megérteni akarják az embert, pedig mindig az jön csak ki a végére, hogy az adott ember jobb, mert ő az átlaghoz tartozik.

2019. jan. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%
Nekem tetszik az egyediség. Valóban, más országokban már évtizedek óta nem foglalkoznak mások megjelenésével az emberek.
2019. jan. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!