Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ekkora gond az ha...

Miért ekkora gond az ha valaki kpopper vagy szereti az ázsiai kultúrát és vonzódik hozzájuk? 18/L

Figyelt kérdés

Ma beszélgettem az egyik rég nem látott ismerősömmel és mondta hogy milyen jó lett a stílusom, meg nagyon jól áll hogy frufrut vágattam stb. és mondtam neki hogy hát igen mennyit tesz ha el kezdesz vonzódni egy másik kultúrához illetve stílushoz. És ő mondta hogy ugye nem vagy kpopper? Én pedig válaszoltam, hogy de. Na innentől kezdve úgy kezelt mintha megöltem volna valakit. Nem értem néhány ember miért ennyire előítéletes? Jó én is az voltam először sajnos.. de be kellett látnom hogy ez egy marha nagy tévedés. Imádom. Annyira az én világom az egész, hogy az nem igaz. Mostmár vonzanak az animék, az ázsiai fiúk, a hajstílusuk az öltözködési stílusuk, minden.😍 Elkezdtem tanulni a koreait is mert sztem iszonyat szép nyelv.

DE nem értem, hogy emiatt miért kell úgy nézni egy emberre mint egy bűnözőre vagy egy szellemi fogyatékosra. Szerintem senkinek nincs joga ehhez hogy emiatt ítéljen el valakit. Ez nem bűn. Ez egy stílus ami egyre több lánynak és fiúnak tetszik(valószínűleg nem véletlenül). Senkinek nem lenne joga elítél i egy embert emiatt vagy előítéleket felállítani mert "Úristen, csingcsángcsungot hallgat." vagy mert "Egy langyi húzott szemű a háttere!" vagy mert frufruja van vagy mert így öltözködik stb. Ez a személy is tökre dícsért eddig a pontig. Valaki ennyire rasszista vagy nem is tudom, hogy a kpopper ismerősét miután megtud ha hogy kpopper már nem is beszél vele? Én nem mondom sőőőt egyáltalán nem hogy szeressék őket vagy bármi ilyesmi de azért álljunk már meg egy pontnál. Miért kell szétszidni minden ilyen embert? Még azt is aki nem dörgöli a másik orra alá de ha kiderül akkor már utálják. Vagy hogy agyon kéne verni ezeket a fiúkat, meg pfejj, meg hogy néznek ki, meg ki vannak festve megezek nem is férfiak, az összeset ki kéne nyírni. Én elhiszem hogy nem bírod őket, de miért kell ennek ekkora hangot adni? Kajak idegesítő egy idő után hogy először mindenkivel jóban vagyok aztán valaki meglátja a hátterem és már nyomja nekem a sódert. Ki kérdezte ezeknek az embereknek a véleményét? Ha én nem szólok bele az ő életükbe ugyanúgy ahogy sok más társam sem. Más embereket mi ruház fel erre? Senkit nem állt szándékomban megsérteni és tudom hogy majd jönnek a nagy szidások de szerintem igazam van. Nem vagyunk gyilkosok sem bűnözők sem nyomorékok. Én sem bírom a rocker stílust még sem szólok be minden rockerek aki velem szembejön hogy pfeejj hogy nézel ki. Sőőőt örülök neki hogy megtalálta vagy csak jó úton jár a saját stílusa megtalálásában..

És az az érdekes hogy ezeket a kedves szavakat leginkább magyaroktól kapom.. A külföldiek teljesen máshogy állnak a másikhoz ami nekem jobban is tetszik.



Ui.: Army Forever! 💗🦄😍🐯



2019. jan. 3. 17:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
32%

Nyugodjál már le! A felét olvastam csak el ennek a fröcsögésnek, de az is fárasztó volt.

Nézd, röhejes mások számára, hogy ez a koreai baromság lett a divat, dehát ez van, felőlem azt hallgatsz, amit akarsz. Ami számomra kicsit rasszista ebben, az főleg az, hogy nekem ha tetszik egy zene, tök mindegy, hogy azt fekete, ázsiai, vagy fehér ember csinálta, vagy énekli. Neked viszont pont az a lényeg, hogy egy koreai előadó adja elő.

Amúgy meg ez csak az én véleményem, nyugodtan leszarhatod, ahogy másokét is. Anno engem se érdekelt, hogy ki mit szól a lila tarajamhoz. Mondjuk a te korodban már lassan kinőttem a hülyeséget, te is ki fogod hamar.

2019. jan. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Marhára nem csak ezt hallgatom, ugyanúgy meghallgatok minden zenét. Tökmindegy ki énekli, milyen stílusban ha tetszik akkor tetszik és kész. És tartsák, mindenki nagyon sok mindent annak talál de vannak akik kussban tűrik azt hogy mások így érzik jól maguk ellentétben más emberekkel.. Nem azt mondtam hogy szeressétek a stílust hanem hogy legyetek már toleránsabbak a másikhoz. Nem kell kérés nélkül mindig belepofázni a másik ember dolgába. De azért köszi a válaszod!
2019. jan. 3. 17:22
 3/16 anonim ***** válasza:
89%
Régebben egy fórumon leírtam a saját személyes véleményemet egy kpop zenéről, teljesen kultúráltan, a rajongók pedig ezután kis híján keresztre feszítettek. Sajnos nagyon sok ilyen ember van a kpopperek között, és az ő viselkedésüknek köszönhető az, hogy a többiek negatívan viszonyulnak hozzájuk.
2019. jan. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Én régebben k-pop ellenes voltam. Baromira intoleráns korszakomat éltem akkor, és leginkább az zavart, hogy ki vannak sminkelve a srácok. Bevallom, ez néha most is zavar, mert jól néznek ki anélkül is, pakolhatnának rájuk kevesebbet. Meg csak a BTS-től hallottam akkoriban pár számot, amik nem tetszettek, szóval azt raktam össze a fejemben, hogy kisminkelt b*zis táncoló srácok+szar zene=kpop. Aztán persze rájöttem, hogy csak egy kis szeletét ismertem az egésznek, de mindegy. Szóval sok európai számára sokkoló lehet elsőre ez a stílus. De persze akkoriban sem jutott eszembe másokat bántani emiatt, inkább csak a zenét szidtam.

Egyébként nekem akkoriban is fufrum volt, nem értem hogy jön össze a kettő. :D


Az emberek általában elsőre minden új dologgal ellenségesek. A Beatles-t is botrányosnak tartották annak idején. Úgyis változni fog a felfogás, nyugi. Ne akadj ki ezen, nem éri meg. Az meg, hogy az ismerősöd emiatt nem áll többé szóba veled, az az ő szegénységi bizonyítványa.

2019. jan. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:

Én kdrámákat nézek, és rám is úgy néznek mint egy földönkívülire :D pedig szerintem ritka igényes sorozatokat/filmeket gyártanak.

Nem kell velük foglalkozni. Annyit sajnálok, hogy a környezetemben nem nagyon néz senki ilyeneket és nem tudom senkivel megosztani, kibeszélni az "élményeket".

2019. jan. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
82%
#5, én is nézek kdramákat is, sőt én a k-dramákon keresztül szerettem meg a k-popot. Nekem abból a szempontból szerencsém van, hogy a lakótársam is szereti őket, szokott OST-okat is hallgatni, szóval most őt próbálom "fertőzni" a k-poppal és k-rockkal. Mert rossz, hogy senkivel nem tudom megbeszélni, hogy szeretem ezeket a zenéket is. Egy másik baràtnőmmel volt egy kisebb vitánk emiatt, mert mutattam neki pár számot, és ő úgy értékelte, hogy rá akarom erőltetni, holott erről szó sem volt. Én nem vagyok olyan.
2019. jan. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Én csak azt nem értem, hogy miért kellene valakinek a k-pop és Korea iránt érzett szeretetéből kinőnie? Ha pl azt mondom neked, hogy imádom a latin amerikaiakat, vagy mit tudom én a spanyolokat, meg a zenéjüket, meg a nyelvet, akkor ennyi erővel ezt is egy kamasz baromságnak lehetne titulálni, de nagyon érdekes, hogy csak az ázsiai kultúra után vonzódóknak szólnak be ilyet. Mert messzebb van, teljesen más, ismeretlen, a magyar ember meg kb annyira nyitott mint egy s*gglyuk.... (tisztelet a kivételnek!) Meglát egy kis részletet valamiből, amihez fingja sincsen, és nem tetszik neki, és máris megy az ócsárolás.

Miért kell mindig a kis 15 éves (csak mondtam egy kort) idióta kpop rajongó crigy tinip*csákkal mindenkit általánosítani? (Tisztelet a kivételnek, nem minden ilyen korú rajongó ilyen!) Sajnos mostmár ezek vannak többségben, és bevallom, miattuk már én is szégyellem magam néha, hogy szeretem a k-popot és Koreát, de nem minden ember ugyan olyan. És igen, valóban a rajongók nagyja marha harcias, ha fikázzák a kedvencét akár szépen, akár nem, de kicsit gondolkodjunk már el azon, hogy vajon ez miért lett ilyen? Miért pont az ázsiaiakkal? Azért, mert mindkét fél teljesen más kultúra után vonzódik, és többségben vannak az olyan agyhalott gyökerek, akik nem tudnak a saját életükkel foglalkozni, csak a másikat fikázni. Be kéne ezt az örök "b*sztatom a másikat mert ő mást szeret" háborút fejezni, mindenkinek azzal kéne foglalkoznia amit szeret, és nem lenne mindig mindenhol, de tényleg mindenhol ebből veszekedés... Peace.

Sorry a kisregényért😅

2019. jan. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem ezt a sok nyafogást. Lehet hogy én vagyok túl öreg, vagy csak leegyszerűsítem a dolgaimat. Kb senki nem tudja mit hallgatok, mert nem ülnek közben a szobámban. Ha megkérdezik akkor az igazat mondom. Valogatok, és azt ami tetszik.


Nyugodtan magatokra is írhatjátok ti mit hallgattok. De akkor viseljétek a következményeit.

2019. jan. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Itt is kaptam meleget hideget De amúgy részben igazatok van. A sok kis tini beteg elméjű némelyik már már megszállott kislány miatt általánosítás vannak az emberek. De nem minden kopasz pasas bűnöző.. Vagyis értitek.. És nagyon adom ezt hogy miért nőném ki? Mert ázsiaiak.. hát bassz_megak_rv_élet, ha valaki ennyire degenerált és rosszindulatú akkor igazából nem lehet vele mitcsinálni deee ne pofázzon bele. A popot valaki nőtte már ki? Vagy netalántán ennyi év után valaki elfelejtette és kinőtte Michael Jackson zenéit? Ők sem másabbak csak annyi hogy húzott szemük van. Nem kell senkinek szeretni őket de ítélkezni sem mindenféle háttéeinfó nélkül és rasszistáskodni. És utolsó.. Van aki nem dörgöli a más orra alá a zenei stílusát de valahonnan mégis rájönnek és úgy tesznek megjegyzéseket amik engem marhára nem érdekelnek. Szal ja. Done
2019. jan. 4. 20:36
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok.

Sokáig hordtam, és néha még most is felveszek katonai bakancsot. Kényelmes, meleg, nem lehet kinyírni, tényleg arra van tervezve hogy évekig bírja. Tőlem is kérdezgettek már. Ez a tipikus: rocker vagy? skinhead vagy? Csak annyit szoktam rá mondani: miért, baj lenne ha az lennék?

Legyen tartásod, kiállásod, és ne húzd fel magad mindenen. Ha látják hogy zavar, és hogy vitázol akkor kialakul egy ilyen beszélgetés. Egyértelműen kell közölni hogy teljesen mindegy mit hallgatsz, és az is hogy ő mit gondol valamelyik zenéről.


Egyébként azt hogy kinövöd nem a zenére mondják. Hanem arra amikor egy zenéhez igazítod az öltözködésedet, viselkedésedet.

2019. jan. 5. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!