Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Azok, akik nem vállalkozók és...

Azok, akik nem vállalkozók és diplomájuk sincs, nem bánják, hogy nem rakták le, mert így nem viszik sokra?

Figyelt kérdés

Nyilván egy szaki vállalkozó azért vitte valamire.Akik eddig dolgoztak a lakásomon, jó színvonalon élnek.


Én, azokra gondolok, akik leérettségiztek és vagy nem mentek tovább vagy pedig,olyan irányba mentek, amivel nem viszik sokra.


A szülők közül anyám állandóan szidja önmagát,hogy miért nem rakott diplomát amíg fiatalabb volt.

Engem próbáltak keményen fogni, például ha rossz jegyet kaptam, az volt a dolgom,hogy a ház összes kukáját kiürítem és kimosom, apám azt mondta "szokjál hozzá,ha nem tanulsz egész életedben ezt csinálod".

De, volt,hogy diákmunkára küldtek egy összeszerelő üzembe, ahogy mondták, "nem szorul rá a család,hogy dolgozz amíg tanulsz, kizárólag nevelőcélzattal kell kulimunkát végezned".És ott változott meg a szemléletem, eldöntöttem,hogy én soha nem szeretnék korán kelni,sem pedig ilyen operatív tedd ide tedd oda munkát végezni.


Le is diplomáztam.

Nem bántam meg, azt sem,hogy a szüleim sokszor genyók voltak,mert már értem,hogy jót akartak.

Diplomásként, négyessel kezdődik a fizetésem, van rugalmas munkaidőm,tekintélyem, megbecsülésem...stb


Aki lentebb dolgoznak, mondjuk csak adminként,nekik kötött a munkaidejük, cseszteti őket a főnök.

ÉN meg is őrülnék,ha kötött munkarendem lenne, szeretem magam beosztani, néha szeretek tovább aludni vagy elintézni dolgokat délelőtt.Ha nincs diplomám nem tehetném meg mindezt.


2018. jan. 1. 11:44
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
57%
Jó a kérdés
2018. jan. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
76%
Miért nézed le azokat akiknek nincs diplomájuk? Sugárzik a "kérdésnek" feltett szövegedből hogy büszke vagy magadra. Azért azt kifelejtetted hogy sok diplomás meg nem tud olyan helyen elhelyezkedni mint te, ezen gondolkozz el diplomásan. Sok mindentől függ az élet menete, nem csak a diplomától, van akinek nem adatik meg a lehetőség továbbtanulásra...vagy pénz hiánya miatt, vagy a mert máshogy alakul az élete.
2018. jan. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
33%
Én az első válaszoló voltam és nekem is van diplomám az nem fontos most hogy miről de nehéz munkahelyet találni ha nem áll melléd a szerencse.
2018. jan. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
93%
Nem csak diplomával lehet jól fizető munkája az embernek, nem kell mindenhez diploma vagy vállalkozás. Persze, az más, ha valaki gyárban robotol minimálbérért, és onnan nem lép előrébb, de nem csak ez a verzió létezik.
2018. jan. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
77%
Szóval akinek nincsen diplomája az egy hulladék? Gratulálok a felfogásodhoz. Remélem +d0glesz
2018. jan. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Nem, nem mondtam,hogy akinek nincs diplomája az hulladék.

Hanem azt mondom,hogy nekik nagyon kevés lehetőségük van.


Igazán jó karriert meg csak diplomával lehet csinálni.



Aki meg azt írja, hogy vállalkozás indítása és diploma nélkül is lehet jól keresni az téved.1000-ből egy ember tud ilyet diploma és vállalkozás nélkül.

2018. jan. 1. 12:11
 7/28 anonim ***** válasza:
73%

Ugyan, a diploma semmit sem jelent.

OKJ-s végzettségem is van, diplomám is, valószínűleg jó is lennék a szakmáimban (kisgyermeknevelő, valamint óvodapedagógus).

Csak éppen két fillér fizetést nem kapnék. Szóval amíg nem szedem össze magam " tedd ide tedd oda" melóval, addig nem használhatom ki a diplomámat.

Én azt bánom, hogy olyat tanultam, ami érdekel és tudnám is csinálni. (Csak ha meg olyat tanulok, ami nem érdekel, akkor nem is leszek benne sikeres..)

2018. jan. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

4#


Azért privát intézményekben megfizetnének.


Én sohasem dolgoznék állami intézménynél vagy közszféránál.Nem csak a fizetés gagyi,hanem maga a vállalati kultúra, a szemlélet úgy általában az egész a 60-as években ragadt.

2018. jan. 1. 12:19
 9/28 anonim ***** válasza:
87%
Nincs diplomám, mégis jó munkám van. Magas fizetés és élvezem csinálni..
2018. jan. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
94%
A diploma nem garancia a sikerre, kapásból az sem mindegy, hogy milyen az a diploma. Mondjuk lehet valaki nagyon jó pedagógus, a közszférában nem fog milliókat keresni, bizonyos szakoknál eleve a nemeddel is hátrányban lehetsz, ha a szakmában nem a te nemed van többségben (én mérnök nőként 7 évet vártam egy szakmai lehetőségre, addig meg elvállaltam mást és folyamatosan kerestem a lehetőségeket, de nem sikerült például egyből a szakmában nyitnom, mert állásinterjúkra sem hívtak be). Aztán vannak olyan szakok, amikkel nem sokra mész, hiába diploma. Egyik ismerősöm megcsinálta a hungarológiát, mert érdekelte, de xart sem ért vele. Aztán a vállalkozás meg olyan, hogy nem mindenki vállalkozó típus, én sem vagyok az, remekül elboldogulok másodállásban megbízási szerződéssel nem vállalkozóként, de nem érzem otthon magam az adózás útvesztőiben, azt csinálja más, nem érzem magam elég jó marketingesnek, hogy menedzseljem a saját bizniszemet. Van, aki megkísérli a vállalkozást, fut is jól egy darabig, aztán tönkremegy, vagy egy holtponton megakad, vagy a beosztottai válnak elégedetlenné, mert velük nem tud jól bánni. Olyan is van, akinek nincs diplomája (mindegy, miért), csak mondjuk egy OKJ vagy nagyon jó érzéke van valamihez, pl. jól tud eladni, jól tud kapcsolatot teremteni másokkal... stb. ehhez nem diploma kell, hanem rátermettség, egy iskola erre nem tud megtanítani, és ezt beosztottként sikerre viszi mondjuk egy nagyobb cégnél, multinál, esetleg ha kell a papír, elküldik tanulmányi szerződéssel, de azt már a cég állja. Ismertem ilyet is, aki már évek óta dolgozott a szakmában, és besorolás miatt kellett a papír, ezért a munkahelye elküldte megcsinálni a sulit, simán vette az akadályokat, mert a tudása megvolt, csak a papírra volt szüksége.
2018. jan. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!