Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek gáz futni?

Szerintetek gáz futni?

Figyelt kérdés

Úgy tervezem, hogy ma elkezdek futni. Nem sportoltam jó ideje, tehát valószínűleg csoda, ha negyed órát bírni fogok és a technikám sem lesz a legprofibb és igazából emiatt kicsit aggódom, hogy gáz leszek.

Vidékről van szó és valószínűleg sötétedés körül fogok indulni, hogy ne ismerjen fel senki, ha esetleg mégis találkozom valakivel. Nagyon félek.


18/F


2019. jan. 7. 13:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%

Akkor vegyél szobabiciklit.

Én kocsival mentem ki egy időben a faluhatárig és onnan futottam, meg vissza a kocsihoz

2019. jan. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
24%

Ez a kiegészítő mgoldja a problémádat:

[link]

2019. jan. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem gáz. Aki profi most, az is volt kezdő. Pont mint te. Aki meg xarik mindenre annak mindegy mit csinalsz. Vagy ėrtėkeli vagy nem. De te ne a masok mit gondolnak erről dologgal foglalkozz ha komolyan futni akarsz.
2019. jan. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%

Ha jó ideje nem sportoltál akkor én annyit javasolnék neked hogy inkább kezdj nagy sétával megállás nélkül, vegyél fel egy tempót és próbáld meg tartani, olyan tempót mint ha sietnél például a buszhoz, csak ne fuss, ne kocogj hanem sietősen sétálj és próbáld tartani ezt a tempót ha olyanok az útviszonyok. Első nekiindulásból 2-3 hétig ez jó arra hogy a szervezeted picit hozzászokjon a testmozgáshoz, és előtte javaslom hogy végezz bemelegítést, nyújtásokat leginkább, és edzés után is egy picit nyújts. Egyenlőre csak a séta belefér, ha fogyás a cél ezzel nem fogsz fogyni semmit, de a szervezeted picit hozzáfog szokni hogy terhelés alatt lesz a megszokottnál és ha mondjuk 2-3 héttel később ezt már futással felváltod akkor valamivel jobban fogod bírni, de akkor is azt javaslom hogy szánj erre 1 órát, indulj el sétával, aztán fokozatosan gyorsíts át kocogásra, mondjuk 5 perce, ha bírod ha nem 5 percig próbáld tartani, ha bírod tovább ne erőltesd tovább 5 percnél hanem lassulj le, és sétálj mondjuk 10 percet és utána ismét válthatsz kocogásra de akkor dobd meg plusz 2 perccel, és próbáld meg tartani a tempót. Hidd el nekem ettől kevésbé fogsz kikészülni, jól is fog esni és ha fokozatosan szoktatod hozzá magad akkor amikor már csak kocogni mész mondjuk 30 percre folyamatosan sokkal jobban fogja tolerálni a szervezeted.

Azzal meg ne foglalkozz hogy félsz hogy valaki felismer, legalább látja azt hogy teszel valamit magadért. Én is régebben ettől tartottam, meg attól hogy sokan hülyének fognak nézni, de amint később kezdett el sötétedni nem foglalkoztam már ezzel hogy ki lát, és ki nem, főleg hogy ahogyan jött a jobb idő már beöltöznöm sem kellett annyira hogy az arcom takarjam teljesen. Neked is ezt javaslom hogy ne foglalkozz másokkal, annak semmi értelme.

2019. jan. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
46%
Nem gáz, csak vigyázz, hogy meg ne erőszakoljanak.
2019. jan. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem baromsàg. Sok értelme nincs. Föleg ilyen hidegben.
2019. jan. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem gáz. Esetleg nézz szét a futanet.hu oldalon is. Vannak edzéstervek. No meg jó események is, amik motiválhatnak. A profik sem profin kezdték. Maráz Zsuzsa spartathlon női bajnok, 30 évesen kezdett futni.
2019. jan. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért óvatosan, ha régen nem sportoltál, nehogy meghúzd magad, vagy ilyesmi. Inkább állj meg, és sétálj, de ne erőltesd, ha érzed, nem megy. A tested nem véletlen ad jelzéseket. Mindenesetre sok sikert, és kitartást hosszútávra.
2019. jan. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én tavaly év elején kezdtem futni, és még mindig szakaszosan futok, de már egyre többet, és járok eseményekre is.
2019. jan. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
szégyen a futás, de hasznos. szóval ne foglalkozz másokkal XD
2019. jan. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!