Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tartós munkanélküliek! Mióta...

Tartós munkanélküliek! Mióta nincs munkátok?

Figyelt kérdés
Hogy viselitek?

2019. jan. 11. 17:56
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Nekem áprilisban lesz, hogy 1 éve nincs munkaviszonyom. Meg volt a tökéletes állásom egy állami szervnél, ahol igazából 3 nap szinte csak moziztam a laptopomon ugyanis 2 naponta volt csak ügyfélfogadás. Egy vicc volt az a munka havi nettó 135ért, egy műszakba, szabad hétvégékkel. Persze nem azért volt vicc, mert nem dolgoztam, éppen ellenkezőleg - ha jött valami munka, rögtön nekiláttam. Amint az adatokat feldolgoztam, munka híján szabad voltam arra a napra.


Ennek ellenére hagytam magamat rábeszélni a főiskolára - annak ellenére, hogy tudtam hogy rettenetesen teljesítek matematikából, szülői nyomásra fejest ugrottam a programozói szakmába. Olyan csúfos vereség lett a vége, hogy fél év után magam iratkoztam ki.


Azután sikerült szereznem egy értékesítői állást egy mobiltelefon boltban, de az valami borzalom volt. Több sebből is vérzett az egész:

-nem jelentenek be, tehát a TB-t magad fizetheted

-12 órázni kell minden nap

-a város bármely azonos üzletébe behívhatnak dolgozni (szóval ha szabadnapos vagy és valamelyik kitalálja, hogy nincs kedve dolgozni, újoncként téged ugrasztanak a helyére)

-az üzletet egyedül viszed, ha van üzletvezetési tapasztalatod, ha nincs

-és ennek ellenére nem adják meg neked a 8 órányi minimálbért. 67-75ezret kapsz kézhez hó végekor, és ha esetleg kibírnád 3 hónapon keresztül, bekerülsz a jutalom rendszerbe, magyarán ha elég jól tudsz értékesíteni tartozékokat, akkor kaphatsz tartozékonként 50-300 forint bónuszt. Viszont ez nem csak a saját értékesítői képességedtől függ, hanem attól is, hogy milyen vásárlókat fogsz ki az adott hónapban, milyen a vásárlási affinitásuk.


Valóban, egy darab szarnak érzem magam, mert a semminél még az is jobb volt elvileg, de az eltöltött idő alatt idegileg tönkretett a felsorolt szempontokból kifolyólag. Felmondtam. Ennek ugye majdnem egy éve, és azóta nagyon leszűkítettem az állásköröket, ugyanis még egyszer nem vagyok hajlandó bármi szart elvállalni. Viszont amikre jelentkezem természetesen nem vesznek fel. Ahova hirdetésben nem kérnek végzettséget, állásinterjú közben kiderül, hogy mégiscsak kellene valami végzettség hozzá. Vagy tapasztalat. Vagy azt mondják interjúkor, hogy elég esélyes vagy az állásra, aztán rá egy héttel közlik, hogy mégse vagy felvéve.


Kifogás mindig van. Még talán a legnagyobb kedvencem pont a legutóbbi interjúm: raktári munka, pakolni, protekciós szomszéd kislány által. Elvárások: legyen B kategóriás jogosítvány. Megjelenek interjú előtt 10 perccel, beültetnek egy laptop elé. IQ teszt. Személyiségteszt. Excel táblázat egyedi függvényszámításokkal és formázással. Nem probléma. Az IQ teszten még meg is lepődött az interjúztató leányzó. 3 hét múlva majd válaszolnak. Természetesen a szomszédtól kellett megtudnom, hogy egy 50 éves embert vettek fel, ugyanis volt teher gépjárműre jogosítványa.



Esküszöm, nonszensz ez az egész. Mindenesetre jelenleg nem ülök a babérjaimon - Eladó OKJ tanfolyamba kezdek 15.-én. Ha ennyire akarják a munkáltatók azt a szaros papírt, megkapják. Bár már most előre látom, hogy semmi újat nem fognak mondani számomra az elkövetkezendő 3 hónapban.

2019. febr. 7. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!