Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkanélküliek! Milyen érzés,...

Munkanélküliek! Milyen érzés, hogy jön a mikulás, karácsony, szilveszter, újév és nektek nincs se munkátok se pénzetek?

Figyelt kérdés
Én is munkanélküli vagyok, és kíváncsi vagyok, hogy a többi munkanélküli hogyan éli meg azt, hogy nincs munka, nincs pénz közbe jönnek az ünnepek ajándékokat kellene vásárolni valamint élelmiszereket az ünnepekre. Milyen felfogással lehet túlvészelni ezt az ünnepi időszakot egy munkanélkülinek? Ilyenkor az ünnepek során megnő az öngyilkosok száma is, köztük sok a munkanélküli fiatal és öreg. Mit üzentek nekik, lelkileg, hogyan éljék túl a pénztelenséget az ünnepi forgatagban?
2011. nov. 16. 11:11
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
77%
Hát nem könnyű... Kitartás!! =)
2011. nov. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyan dolgozom, de kevés a pénzem. Élelmiszerből nem fogok többet és különlegesebbet vásárolni, mint amit általában, a hétköznapok során veszek. Kisebb ajándékokra telik ugyan, de én próbálom úgy felfogni az ünnepet, hogy nem az anyagiakat nézem, hanem azt, hogy összegyűlik a család.
2011. nov. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerecsére párommal alapból együtt veszünk ajándékot családnak, tehát akkor ott van pénz. Páromnak meg úgy veszek ajándékot, hogy cikkeket írok a netre kemény 30 ft-ért :D
2011. nov. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
93%
Én nyáron diplomáztam le, addig ugye tanultam, és hát már akkor tisztában voltam vele, hogy ma Magyarországon nem lehet könnyen munkát találni, ezért tettem félre az ösztöndíjamból. Ha nem is drága ajándékokat, de egy-egy tábla csokit azért tudok venni a barátaimnak, családtagjaimnak. Idén megoldom valahogy. Jövőre nem tudom, mi lesz, ha továbbra se lesz munka. Nem nagyon szeretnék külföldre menni, mert sok minden köt ide, barátok, család stb. de annyira ellehetetlenült már az élet ebben az országban, hogy ha nem javul a helyzet, kénytelen leszek kiköltözni.
2011. nov. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha lenne kinek ajándékot venni, akkor azért nincs gáz, mert van mögötted egy szerető család, ami sokkal fontosabb annál, minthogy van-e épp pénz ajándékra.

Ha nincs kinek ajándékot venni, akkor meg költeni sem kell rá, vagyis pénz sem kell hozzá.

Az ünnepek eredetileg a szeretetről, az együttlétről szólnak, nem a pénzről. Nem vagyok az ajándékozás ellen, én is mindig bevásárolok, de sosem ezt tartottam az ünnep lényegének.

2011. nov. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Katoonene ***** válasza:
100%

Nem tudom beleélni magamat a helyzetbe, de a véleményem az, hogy r****dt módon nem az ajándéknak kéne eszébe jutnia az embernek a karácsonyról. Évek óta nem szoktam soha semmit kérni, mégis mindig kapok valamit. Ha már ajándékozok, maximum célzottan olyat szeretek venni/adni, aminek haszna van: nem veszek háromezres bort, könyvet csak azért, hogy legyen valami, de szívesen veszek kávéfőzőt olyan helyre, ahol tudom, hogy a gép haldoklik.


Sajnos a reklámok miatt nyomorultnak érzi magát az ember, ha nem vásárolhat minél nagyobb dolgot.


Ha van kivel tartani az ünnepeket, akkor ne érezd a helyzetet cikinek, a lényeg, hogy van kivel tölteni.

2011. nov. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem soha nem volt pénzem karácsonykor, kivéve egy évben. Akkor nagyon élveztem, hogy mindenkinek megvehetem, amire tudom, hogy vágyik.

Most megint semmi, feltehetőleg megkapják a nyolcszázadik ékszert, mert legalább alapanyagok vannak itthon :S

2011. nov. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
100%

Milyen felfogással lehet túlvészelni ezt az ünnepi időszakot egy munkanélkülinek?


Nekem szinte nincs is családom. Párom is a családjával lesz karácsonykor, én itthon, valószínűleg egyedül. Úgy oldom majd meg, hogy észre sem veszem, hogy ünnep van. Ugyanazt fogom csinálni, mint mindennap. Számomra ez is csak egy nap, mit a többi.

2011. nov. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
89%

Én másfél éve érettségiztem és itthon lakom a szüleimmel. Mindig utáltam a karácsonyt meg ezeket az ünnepeket és az utóbbi években már megfogadtam hogy nem veszek részt benne de aztán mégis vettem annak a pár embernek ajándékot akikkel együtt lakom. Ami jobban bosszantott hogy még 12-ben is volt olyan barom aki kitalálta hogy ajándékozzuk meg egymást úgy hogy neveket húzunk. Annak örülök a legjobban hogy ez már nincs.

Az zavar hogy mások ilyenkor láthatóan jobban szeretik egymást nekem meg ha akarnám se lenne kinek smúzolni hogy most karácsony van, nézzétek mennyire szeretek mindenkit. Nincs párom, nincsenek barátaim a családom meg már az agyamra megy.

2011. nov. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sincs semmi pénzem. :( Szerencsére még itthon lakom, tehát étel meg fa az lesz, tőlem függetlenül.

Ajándékokat nem nagyon tudok venni, megpróbálok inkább mindenkinek készíteni valamit.

Alapanyag ugyan ahhoz is kell, de mindent hasznosítok (cipős dobozokat, WC papír gurigát, stb.) Vettem pár színes papírt, meg egy ragasztót, ezt kigazdálkodtam a zsebpénzemből, de ennyi nagyjából.

Ha esetleg a munkámból befolyik még egy kis pénz, akkor veszek is valamit a szüleimnek, testvéremnek.

26/L

2011. nov. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!