Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Elkéstem az egyetemmel? 23...

Elkéstem az egyetemmel? 23 évesen tanárszak elkezdése?

Figyelt kérdés

Érettségi után dolgozni mentem -amit bánok-, mert nem volt ötletem a továbbtanulást illetően, de már akkor felvetődött a tanárság, csak nem tudom. Elmaradt.


Szóval most itt vagyok 23. életévem betöltve. Nagyon bánt, hogy akikkel érettségiztem azok lassan megkapják a diplomájuk, fiatalon (25 >) én meg sehol se tartok, hanem most kezdeném.


30 év körül lennék, ha belevágok.

Szerintetek belevágjak? Nem indulok hátrányként idősebb pályakezdőként?


A válaszokat előre is köszönöm!



2019. jan. 12. 21:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha biztosan tudod, hogy ez az, amit szeretnél, akkor vágj bele minél előbb, nem vagy elkésve semmivel. Én idén kezdtem el az egyetemet, 22 éves vagyok, de vannak nálam idősebbek is bőven. Én azt vettem észre, sokak nem most érettségiztek, szerintem utána rengetegen nem találják az útjukat, dolgoznak, szakot váltanak, újraérettségiznek stb. Nem vagy egyedül. :)
2019. jan. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 grafno ***** válasza:
71%
Olvass utána mivel jár egy tanári állás manapság. Szerintem nem sokan maradnak önszántukbol a pályán.
2019. jan. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én 26 évesen végeztem és abszolút nem éreztem hátrányban magam. Sőt.
2019. jan. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Sosincs késő, ha meg van a célod akkor indulj el, sok sikert és hajrá :-)
2019. jan. 13. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az egyetemnél nincs olyan hogy "elkésni".

Az egyik nagy különbség a közép iskola és az egyetem között pont ez. Középsuliban mindenkinek egyértelmű hogy melyik osztályba hány évesek járnak.De az egyetemen nem ilyen megkötött a helyzet és aki bekerült ott is van aki halaszt vagy megbukik és ezért még tovább jár.De külsőre nem is nagyon látszik hogy valaki 19 vagy 23 és a leendő szaktársaidat sem fognak törődni ezzel ezt garantálom.Persze akik alapból tudják mik szeretnék lenni azok korán kezdik 18-19 évesen de a többség akik értségi után bolyonganak pár évet ami alatt megtalálják hogy valóban mit is szeretnének az életükben.Ők általában mind 20-25 év között kezdik.De van aki e fölött meg olyan is aki már a 2.diplomáját csinálja.Ezért ne álljon utadba főleg ha szeretnéd.Nincs olyan hogy késő ha olyan dolgozol van szó amit szeretsz.Hátrányod csak akkor lesz belőle ha ez a rögeszméddé válik és emiatt saját magadat hátráltatod.

Sok sikert!:)

2019. jan. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!