Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit mondjak egy állásinterjún,...

Mit mondjak egy állásinterjún, ha megkérdezik, miért csúsztam egy évet az egyetemmel?

Figyelt kérdés
Azt azért mégse nyöghetem be, hogy hát elcsúsztam pár tantárggyal.

2017. dec. 1. 00:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%
Az igazat. Azt is mond el mièrt törtènt ami törtènt mi vitt rá tèged, vagy mi vette el az erőd. Ha piás bulis korszakot èltèl azt is elmondhatod. Nem azt fogják nèzni, de ha elárulja a mimikád, hogy hazudsz, akkor sokkal kevesebb esèlyed lesz.
2017. dec. 1. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
96%
Ez nem olyan szégyen szerintem, hogy valamelyik tantárgy nem sikerült első felvételre. Másodjára meg keresztfélévben mondjuk nem lehetett teljesíteni, vagy betelt az összes meghirdetett hely, azért lett belőle egy teljes év. Nekem is volt ilyen ismerősöm sajnos, aki emiatt csúszott egy évet a vége felé. De azért lehetőleg olyan tárgyra hivatkozzál, ami a munkakör szempontjából kevéssé releváns. Tehát egy ügyvédi irodában mondjuk a pénzügyi jogra vagy a nemzetközi jogra, ne valamelyik polgári jogi félévre. :D
2017. dec. 1. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
75%
Kellet egy év, hogy össze szedd magad, magadra találj és kitaláld mit is szeretnél az életben. Kipróbáltál ezt-azt, pihentél stb... Egyébként nem fogják megkérdezni.
2017. dec. 1. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
pedig én ezt szívesebben hallanám mint valami kamut. Persze tálalhatod ezt is kiszínezve, dolgoztál, önkénteskedtél, utaztál, bármi ami miatt ténylegesen csúsztál. Amúgy pedig nem fogják megkérdezni, mert mindenki tesz rá magasról.
2017. dec. 1. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
42%

Én olyasmit mondanék, hogy szakmai gyakorlat vagy nyelvizsgára való felkészülés miatt. Vagy simán annyit hogy így érezted legjobbnak az időbeosztásodat, a tantervbe pedig belefért.

Semmiképpen se mondd, hogy csúsztál véletlenül a piás bulis egyetemista napjaid miatt! Mikor már hónapok óta ott dolgozol akkor elmondhatsz ilyet de állásinterjúkor nem szabad semmi negatívat mondani magadról, vagy olyat ami nem minden esetben pozitív megítélésű dolog.

2017. dec. 1. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

1 év csúszás az lóf..sz, meg sem kérdezik valószínűleg. Másrészt akik a túloldalon ülnek azok is tudják hogy működik az egyetem, mennyire semmi köze a való élethez.


De simán mondhatod azt is hogy nem vettél fel pár tárgyat, hogy több időd jusson minden másra. Az sem bűn ha valakinek élete is volt és nem csak a könyveket bújta reggeltől estig.

2017. dec. 1. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ebbe az 1 évbe annyira nem köthetnek bele vagy észre sem veszik. De nem teljes részletességgel lehet válaszolni, ahogyan a többiek mondták. Mint például rossz időszakod volt vagy magadra kellett találni. Bővebben nem is igazán van közük hozzá. Elsősorban inkább azt fogják nézni, hogy megvan az a diploma és milyen elképzelésed vagy hozzáállásod van az aktuális munkához.

Ennél látványosabb és égetőbb az olyan eset, amikor például több év hézag van az önéletrajzban.

2017. dec. 1. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is csúsztam 1 évet és a kutyát nem érdekli. Aki volt egyetemista, az tudja, hogy milyen könnyen meg lehet csúszni. Amúgy meg ha mégis rákérdeznek mondd azt, hogy diákmunkáznod kellett, hogy otthon be tudj segíteni az anyagiakba, ezért kevesebb tárgyat vettél fel. Úgyse néznek utána.

Hidd el az egyetem és a munkában eltöltött időd közti hézag vagy a munkák közötti idő jobban érdekli őket.

2017. dec. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
55%

Ha nem akarod elmondani azt, hogy megcsúsztál pár tárggyal, mert elsőre nem ment, akkor lehet azt mondani, hogy:

- szakdolgozat miatt csúsztál, mert szerettél volna minél jobb munkát kiadni a kezedből

- órarendbeli összeegyeztethetetlenségek voltak, ütközések, és minden órára be szerettél volna menni

(önkénteskedést csak akkor mondj, ha tudsz mire hivatkozni)

2017. dec. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

vagy mondd azt, hogy azért csúsztál, mert az órák ütköztek a pszichiátriai kezeléssel, amit a bíróság ítélt meg...


szerintem néznének nagyot

2017. dec. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!