Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy lehet megoldani nappali...

Hogy lehet megoldani nappali tagozatos egyetemmel a szülőktől való különköltözést albérletbe?

Figyelt kérdés

Itt mindenki, ha írja egy ember hogy rossz kapcsolata van a szüleivel, egyből rávágják, hogy akkor költözz el.

Nos igen, de ahhoz, hogy valaki elköltözzön, teljes állást kell vállalnia, ami nappalis egyetem mellett, ráadásul úgy, hogy egyik félévben ingyenes! szakmai gyakorlat is van, ami ugye pénzt nem ad de dolgozni se lehet mellette... Nos, akkor mégis hogyan? Diákmunkából annyi nem jön, levelezőre meg aki átmegy, az cseszheti, a levelezős diplomával nem vesznek fel olyan könnyen, mint nappalissal. Levelezősök nagy része meg csúszik is.


2016. nov. 5. 12:52
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
54%
Menj kollégiumba.
2016. nov. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
34%
Amúgy te most nem a megoldást keresed a problémádra, hanem kifogásokat gyártasz, miért ne kelljen megmozdulnod.
2016. nov. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Kollégium nekem nem szimpatikus.

Oké, kedves második, akkor mondd, mi legyen, mit kéne tennem. Hagyjam ott a sulit? Nappali mellett teljes állást vállalni nem igazán lehet.

2016. nov. 5. 12:55
 4/25 A kérdező kommentje:

Na várjatok mielőtt jön a másik negatív válasz hogy ha nagyon akarnék menni ne finnyáskodjak húzzak koliba...

Nos, koliban vannak szobatársak, ezt szeretném elkerülni. Külön szobát szeretnék. Ráadásul oda nem vihetek fel vendégeket, ami nekem fontos lenne. (Most itthon se nagyon tehetem meg) Ráadásul ott lakom ahol az egyetemem is van, így nem tudom hogy vennének fel.

2016. nov. 5. 12:59
 5/25 anonim ***** válasza:
41%
Bocs, de ha olyan opció is van, hogy "nem szimpatikus", akkor nincs miről beszélgetni.
2016. nov. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Hogyne lenne. Inkább akkor ne te válaszolj hanem azok, akik a költözést javasolják még a friss 18 éves gimiseknek is, ha csak annyit írnak, hogy a szüleik nem engedik el a holnapi buliba. Azok biztos tudnak egy jó megoldást.
2016. nov. 5. 13:04
 7/25 piriiiii ***** válasza:
36%
Ezek szerint mégsem olyan rossz a kapcsolat a szülőkkel.
2016. nov. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
31%

Attól, hogy én nem válaszolok, nálad még a kifogáskeresés és a komfort dominál, és ezt mindenki tudja, aki válaszol, csak legfeljebb árnyaltabban hozza tudomásodra, nehogy megsértse az önérzetedet :)


Olyanról egyébként hallottál, hogy esti/éjszakai munka 4-6 órában? Egyetemistáknak preferált munkákra rákerestél? Nyomdai/kötészeti, gyári/szalag, postai/bedolgozás-csomagolás, kereskedelmi/árufeltöltés stb munkáknak utána jártál már? Vagy az sem szimpatikus?

2016. nov. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Ki mondta, hogy annyira szörnyű lenne? Nincs halálfélelmem itthon, nem gyűlöljük egymást a szüleimmel, de tudom, ha elköltöznék, az lenne az igazi szabadság, be is fog következni egyetem után, de szívesen meggyorsítanám a folyamatot.

Egyébként dolgozom egyetem mellett, de kb 40-50 ezer jön belőle havonta, ami kb egy szobabérlés mindennel együtt.

Ha zavar, hogy kifogásokat gyártok, el is lehet innen húzni egy szimpibb kérdéshez. Eddig csak az első válasz volt normális és nem belém kötős, az egy dolog, hogy nem tudta, hogy a koleszban nem lennék boldog.

2016. nov. 5. 13:18
 10/25 anonim ***** válasza:
18%

A levelezős diplomát ne alacsonyitsd le légyszi. Mi munka mellett járunk suliba és ugyan azt kell megtanulnuk mint a nappalisoknak, csak sokkal kevesebb az óraszám és nagyrészt nekünk kell magunknak megtanulni mert senki se magyaráz.


Semmivel sem kisebb rendű, hacsak nem valami gagyikepzesben veszel részt.


Egyébként van koli oda is lehet menni és csomó olyan diákmunka van ahol előny a nappalis jogviszony.

Másrészt nem kötelező egyetemre járni. El lehet menni dolgozni teljes munkaidőben.

2016. nov. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!