Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan változzak meg?

Hogyan változzak meg?

Figyelt kérdés

Nem tudok normális kapcsolatokat kialakítani (viszont a meglévők ápolása/fejlesztése megy). Vagy ráunok az emberekre pár nap után, és onnantól kényszerítenem kell magam a kommunikációra, vagy amint valami normális baráti/romantikus kapcsolat kezdene kialakulni, bunkó és ingerlékeny/sajnos néha (szóban) agresszív leszek. Utóbbi esetben van hogy napokig fel se tűnik hogy miért viselkedek úgy ahogy, rá szoktam fogni a stresszre. Amikor meg rájövök hogy mivan és szeretném rendbetenni a hibáimat, már késő. Ma is megszakadt így egy szövődő barátságom, és hiába tudom hogy itt konkrétan a kommunikáció hiánya volt a probléma, a srác világosan jelezte hogy többé nem akar velem beszélni. És tudom hogy 100%-ban jogos, mert fordított helyzetben én sem tűrtem volna a viselkedésem. Mégis nagyon fáj, órák óta a sírás kerülget. Úgy érzem hogy minden egyes alkalommal amikor eljutok odáig hogy fejlődjek emberileg a saját hülyeségem visszalök a start vonalra. Már nincs is kedvem új embereket megismerni mert tudom hogy ez a vége, mindketten csak sérülünk. Ugyanakkor ha x napig/hétig nem "szerzek" új ismeretséget, úgy érzem nem teljes az életem. Alapvetően imádok értelmes emberekkel beszélgetni, és ha nem lennék ekkora gyökér az nagyban megkönnyítené a dolgom. Őszintén szólva azt se értem hogy a barátaim hogy maradtak mellettem. Arra emlékszem hogy pár évvel ezelőtt, pont ebben a korai fázisban velük is ilyen voltam, rengeteg veszekedtünk, volt hogy napokig vagy 1-2 hétig nem is beszéltünk néhányukkal, aztán ez az időszak valahogy elmúlt, és azóta tök jó, őszinte kommunikációra épülő kapcsolatunk van. Szóval képes vagyok fejlődni, de úgy mégse kezdhetek egy beszélgetést egy idegennel hogy "Szia, Xy vagyok, most még normàlis, z idő múlva bunkó és kiállhatatlan, w idő múlva viszont már fixen normális, légy oly kedves addig kibírni". A barátaimmal nem tudok "gyakorolni" mert velük már ha akarnék se tudnék olyan lenni mint régen. Egyedül meg nem tudom mit tehetnék (ezt szeretném itt megérdeklődni, hátha valaki tud tanácsot adni)


Tudom hogy nagyon hosszú lett, szóval előre is szeretném mindenkinek megköszönni aki veszi a fáradságot hogy végigolvassa


2019. jan. 14. 20:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Ujl, le , nyugodj le , próbáld végiggondolni , hogy mit érzel mikor bunkó vagy másokkal . Mi kesztet arra hogy lekezelően banj velük.

Próbálj új kapcsolatot létesíteni és mikor elersz erre a szintre állj meg a kommunikációval és akármilyen hülyén hangzik , vagy furanak tűnik , gondolkodj el hogy mégis miért vagy ilyen ? Mi hatására , mi váltotta ki belőled abban a pillanatban ezt a viselkedést , érzést.

Számolj el tízig és próbálj megfogalmazni kicsit konszolidáltabb valaszt . Előbb utóbb berögzül ez és ez lesz a normális allapotod.

2019. jan. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mennyi idős vagy? Fiú vagy, vagy lány? Csak azért, mert ha 14 és 25 év között, vagy annak környékén vagy, akkor teljesen normális ez a "viselkedésmód". Kamaszkorban teljesen rendben van, ha sokszor változékonyan állsz hozzá a dolgokhoz, mert kialakulóban van a világnézeted, az értékrended / véleményed adott dolgok kapcsán, és ez nagyon képlékeny, amég el nem éri a "végkifejletet". Szóval nem hiszem, hogy nagy gáz lenne, ilyen korban mindenki hasonlóan érez és jár el a baráti kapcsolataiban.
2019. jan. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megfogadom/elgondolkodom rajtuk!
2019. jan. 18. 14:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!