Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyszerűen nem tudok együttéln...

Egyszerűen nem tudok együttélni a nevemmel, hatalmas önbizalomhiányom van, és kiderült, hogy szociális fóbiám is. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Hát, hol is kezdjem, első sorban nagyon hülye nevem van, és nem tudok vele élni most már. Áprilisban derült ki, hogy szociális fóbiám van, próbáltam leküzdeni, félig-meddig talán sikerült is, de a nevemmel még mindig nem elégszem meg. Hatalmas önbizalomhiányom is van, ezért az ismerkedés sem az erősségem. Mit tudnék tenni? (A nevem nem fogom leírni :P)

2019. jan. 15. 21:09
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Mindkét neved idegesít, vagy csak az egyik. Ha csak az egyik, akkor melyik?

Vezeték- és keresztnév-változást is lehet kérni (fizetős!). Alighanem az anyakönyv-vezetőnél kell intézni, de inkább mástól érdeklődj...

2019. jan. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Metionin ***** válasza:
Elmész az anyakönyvi hivatalba és megváltoztatod.
2019. jan. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Egyik sem szép név, főleg a vezetéknevem nem. A keresztnevem nehezen becézhető, kicsit nehéz is kimondani. Sok ideje tapasztalom már ezeket a dolgokat, de az eddigi 14(!) évem alatt ebben az időszakban vagyok a legjobban ilyen. Valóban kezdek rajta gondolkodni, hogy ez csak egy átlagos kamaszkori hülyeség, amit kinövök előbb utóbb, de sajnos elég összetett a dolog, hol ilyen-hol olyan vagyok....
2019. jan. 15. 21:50
 14/17 anonim ***** válasza:
82%
Jajj, te még nagyon pici baba vagy, ezek természetes kamaszkori dilik és az elkövetkezendő pár év alatt is rengeteget fogsz változni. A nevedről meg legalább megjegyeznek majd. Ha mást nem, azt, hogy az a hapsi azzal a hülye névvel:)
2019. jan. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Teljes mértékben megértelek, remélem ez tényleg így van, hogy kamaszkori hülyeség, de azt vettem észre, hogy tették már szóvá, hogy szép vagyok, kék szemmel, barna hajjal, nem egy feltétlen rossz kondícióval, mégsem értem, miért érzek ilyen furcsa dolgokat. Köszönöm az eddigi válaszokat!
2019. jan. 15. 22:12
 16/17 Metionin ***** válasza:
79%
Figyelj, 14 vagy. 18 éves korodig szülői engedélyhez kötött a névváltoztatás, utána viszont ha még mindig így érzel, megteheted. Addig próbálj elvonatkoztatni a nevedtől, pl. találj egy becenevet ami nem emlékeztet az eredeti nevedre.
2019. jan. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 bodnar edit ***** válasza:
Szia! Én is útáltam a nevem, a családom is! Vezetéknevünk "Zsiga " lett! Szerettük volna megváltoztatni, Zilahy-ra, de a nagyapám nem egyezett bele, azt mondta apámnak, kitagadja ha változtat rajta! Így maradtunk Zsigák. Nem szerettem, mert lány létemre, fiúsan hangzik, végig szenvedtem az általánost, aztán szakközép jött, és volt egy tanárom, a magyar tanár, aki úgy hívott, elől fiú- hátul lány jöjjön ki! :) De túl éltem, és önbizalmam sem volt, aztán az unokatesóm kioktatott és rávett , álljak ki magamért! Az osztály áldozatából, az osztály első embere lettem, tőlem kértek tanácsot, utánoztak az öltözködésben, / Varrónőnek tanultunk/ szóval megváltozott az életem, és nyitottabb lettem másokra is! Ma már könnyebben ismerkedem, alkalmazkodó lettem! Majd férjhez mentem, aminek ugyan válás lett a vége, de a nevem megtartottam, mivel megszabadultam a Zsigától! Nos itt is másnak hívom magam, megtartottam az asszony nevem és a keresztnevem, így csak hivatalos eseménykor merül fel a Zsiga Edit név! Hidd el, tapasztalat csak úgy kerekedik ki, ha meg is próbálod!Lesz e csalódás? Minden bizonnyal, hisz nem úgy születünk, hogy minden a zsebünkben van! Gondold át, egész életedben nem hátrálhatsz meg! Talán a második, ötödik már könnyebb lesz, lesz tapasztalat hol rontottad el, legyél te is alkalmazkodó, változó, kedves, és bátor! Menni fog, hisz nem a neved fog randizni, és ha lesz lehetőséged, változtass! Szívesen válaszolok kérdéseidre, ha még bizonytalan vagy! Sok sikert! :)
2019. márc. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!