Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Új helyzetbe kerültem egy pár...

Új helyzetbe kerültem egy pár hete, egyedül kell egy hatalmas ebédlőben ennem, ettől pedig a szocfóbiám teljesen előjött, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Gyakornokként egy nagy cégnél leszek egy ideig, és iszonyatos félelemet okoz, hogy egyedül kell járnom enni, annyira félek, hogy mások néznek, és rosszat gondolnak rólam, hogy túl komoly vagyok, mert miért nem merek ránézni az emberekre...


Meg mindenki szinte az ismerőseivel jár le, meg közvetlen munkatársakkal, de nekem úgy alakul, hogy nincs, akivel menjek. (22/l)


Érdekelne, hogy milyen gondolatokkal erősítsem magamat ebben a helyzetben.



2012. szept. 6. 21:48
 1/7 anonim ***** válasza:
ebéd közben ismerkedhetsz,vagy előtte,én amikor kórházba kerültem,akkor is ilyeneken paráztam mint te,nem mertem idegenek előtt enni,de aztán elkezdtem ismerkedni,aztán jó lett
2012. szept. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egy homokszem vagy a sivatagban, miért nézne mindenki téged?
2012. szept. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, de ez nem így megy...itt nem ülhetek csak úgy oda valakihez, hogy hali, jó étvágyat! Más, mint egy kórház, meg hogy ismerkednék, mikor már az is kínszenvedés, hogy megteszek odabenn 10 métert a sorig. Olyan félelmetes az a rengeteg ember.
2012. szept. 6. 22:03
 4/7 anonim ***** válasza:
Menj el a háziorvosodhoz, és mondd el neki. Ő tudja, mit kell tegyen. Ez szociofobia. Van ellene módszer, meg gyógyszer. De ezzel el kell menned orvoshoz. Gondolom, ez nem ezzel az ebédeléssel kezdődött, hanem már előtte is megvolt, csak nem ilyen határozottan. Ezeket is mind mondd el a dokinak. Ezt nem szabad szégyellni kezeltetni. Ez is egy betegség, mint ezer másik.
2012. szept. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

1. Mivel sokan esznek, ezért nagy eséllyel melléd is ülnek majd, mert nem egyszemélyes asztalok vannak.

2. Miért vagy egyedül? Szerintem már első nap is a közvetlen munkatársaiddal együtt mész le étkezni a kajáldába.

2012. szept. 12. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

1. Értsd meg, hogy az embereket annyira nem érdekli, hogy te egyedül jársz enni. Neked ez valami szörnyen fontos probléma, őnekik, ha még rád is néznek, és azt is gondolják, hogy "jé, ez a csaj egyedül jött enni" vagy "milyen komoly ez a csaj, nahát", akkor is csak 5 másodperc az életükből, és utána már el is felejtettek.


2. Hidd el, aki nem teljesen retardált, az megérti, hogy új vagy ezen a helyen, és ezért jársz le egyedül enni, és ha már egyedül vagy, akkor min vigyorognál, minek szemeznél mindenkivel? Bemész, eszel, oszt jó napot. Nyilván mások is járnak le egyedül enni, és ők sem haverkodnak össze mindenkivel azonnal. Szerintem mindenki járt már egyedül enni valahol. Semmilyen feltűnést nem fogsz kelteni, legalábbis pusztán azzal, hogy egyedül vagy, és magadba vagy fordulva, egészen biztosan nem. Persze ha rá van írva az arcodra, hogy halálra vagy rémülve, na, az már kelthet feltűnést, az igaz. De hát ne legyen!:)

2012. szept. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 bodnar edit ***** válasza:
Nem írtad le, milyen munkát végzel! Ha enni nem tudsz, hogyan fogsz emberekkel bánni, dolgozni! Nos, ha önbizalomra vágy, légy minél többet emberek között, menj kiállításokra, kirándulásokra, strandra,étkezdébe, étterembe, utcai étkezdébe, és meglátod, hozzászoksz, hogy rád néznek, hozzád szólnak, ismerkednek! Sok sikert! Ja, és ha van barátod, azzal menj először! Aztán egyedül is menni fog! :)
2019. márc. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!