Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem tudok beszélgetni?

Miért nem tudok beszélgetni?

Figyelt kérdés
A élet minden helyzetére igaz. Elmegyek munkahelyen le a büfében, kérek egy kávét, meg nem tudnék ezenkívül szólalni, még ha látom, hogy barátságos a kiszolgálás, akkor sem. Mindenki valahogy a körülötte lévő közegben fel tud oldódni, hát én valahogy nem. Hogy változtassak rajta? Pl. Beülök a fodrászhoz, megkérdezi, hogy vagyok, a kösz, jón kívül mit lehet még mondani? Valahogy eddig bármit mondtam, sosem alakult ki az az igazi társalgás sehol. 1-2 csipi csupi mondat maximum.
2019. jan. 16. 10:56
 1/10 Mansour ***** válasza:
Ez adottság, én is ilyen vagyok. Érzem a hátrányát, de nem tudok rajta változtatni, mert utálom az erőltetett, hazug dolgokat.
2019. jan. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Pont így vagyok én is, hogy elkezdenék "jópofizni", az valahogy saját magam meghazudtolása lenne, pedig de szeretnék. Olyan, mintha mindenki képes lenne rá, csak én lennék selejt. Ha valakivel nagyon jó a viszonyom, párom, 1-2 barát, sajnos emiatt abból sincs sok, vagy szüleim, ó ott olyan szépen elengedem magam, néha már sok is lehet belőlem. :D
2019. jan. 16. 11:10
 3/10 anonim ***** válasza:
35%
Ezt neveltèk belèd a szülők!
2019. jan. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen voltam régen. Mindig mérlegeltem, hogy vajon érdekelheti-e a partnert az, ami eszembe jut - és mindig úgy ítéltem, hogy "ez biztos nem jelentene neki semmit, nem untatom vele", így sose volt semmi mondanivalóm. Aztán finomítottam a szűrőn és elkezdtem olyan dolgokat megosztani emberekkel, amikről úgy gondolnám, hogy a kutya le se tojná, mégis érdekfeszítve hallgatják, és hozzáfűzik a saját tapasztalataikat a mondandómhoz. Belegondolva, visszafelé is ugyanígy működik, örülök, ha valaki valami olyat mond, amire tudok reagálni és hozzászólni, mégha amúgy nem is érdekelne a téma.

Így tehát ez a megoldás. Beszélgetés közben mondd ki azt a dolgot, ami eszedbe jut, bármilyen kis apróság, vagy bármennyire is tűnik jelentéktelennek számodra. Ha szórakoztatóan tudod elmesélni, hogy munkábamenet egy kavics volt a cipődben és majd' megőrjített, máris van egy értékes és közvetlen beszélgetésed, ami biztosan örömére lesz a partnerednek.

2019. jan. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Mansour ***** válasza:
Nekem egyébként nincs is nagyon igényem barátkozásra. A családban nekem sincs gondom a beszélgetéssel, de nem annyira közeli ismerősökkel már nem megy, és nem is erőltetem, mert nem érzem magam jól tőle. Azt hiszem, már lemondtam az ebből származó előnyökről. Amúgy ha van megfelelő téma, akár egy teljesen idegennel is órákig el tudok beszélgetni, de ha nincs téma, akkor egy-két kényszeredett mondatnál nem megy több. Nagyobb társaságban viszont még akkor sem igen tudok részt venni a beszélgetésben, ha van megfelelő téma. Ilyenkor úgy érzem, sosem jutok szóhoz.
2019. jan. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Mansour ***** válasza:

"Mindig mérlegeltem, hogy vajon érdekelheti-e a partnert az, ami eszembe jut - és mindig úgy ítéltem, hogy "ez biztos nem jelentene neki semmit, nem untatom vele", így sose volt semmi mondanivalóm."

Érdekes, ezen én így soha nem gondolkoztam. Valószínűleg nekem már alapból leblokkol az agyam azzal, hogy úgysem tudok semmi érdekeset mondani, és tényleg nem is jut eszembe ilyenkor semmi. Ha meg azt kezdeném el mondani, amin általában gondolkodom, akkor meg biztosan hülyének néznének. Akkor meg már jobb a zárkózott kép fenntartása.

2019. jan. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi, örülök a válaszoknak,mert úgy tűnik nwm is vagyunk olyan kevesen, akik ebben vagyunk vagy voltunk. Szerintem régebben én is így voltam, hogy áhh, úgy sem érdekli és most már ott tartok, hogy az agyam se jártatom emiatt hogy mi érdekelhetné a másik felet. Lehet, hogy annyira beletörődten, hogy nagyon nem is érdekel. Olyan emberrel, akivel nem erőltetem, de magától be nem áll a szája, nos olyannal érdekes módon nincs gond, mert ha hülyeséget mondok, arra is úgy is mond valamit. :D
2019. jan. 16. 11:46
 8/10 Mansour ***** válasza:

Hát igen, alapvetően két út van. Vagy megpróbálsz változni, erőlteted a dolgot, de akkor folyton abban a stresszben vagy, hogy meg kell felelned az elvárásoknak. Lehet, hogy sikeres lesz a dolog, mint ahogy a 4-es is írja, és akkor megoldódik a problémád, de ha mégsem, akkor a stressz tetejébe még kudarcélménnyel is küzdhetsz.

Vagy pedig arra állítod be magad, hogy nem érdekel. A kínos csendet áttranszformálod kellemes nyugalommá. Ez sem feltétlenül könnyű út egyébként...

2019. jan. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hú, #5, akár én is írhattam volna ezeket a sorokat.:D
2019. jan. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez egy fajta félénkség lehet amit le kell küzdened ha nem tudsz mit mondani dobj fel egy témát ha odavág
2019. márc. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!