Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Helyes ez a fordítás így? Ha...

Helyes ez a fordítás így? Ha nem, le tudnátok fordítani helyesen?

Figyelt kérdés

Magyarul:Lángolt a lelke, és megperzselt mindenkit, aki túl közel került hozzá.


Fordítás angolra :Her soul blazed and scorched everyone who was too close to her.

(eredetileg a her helyett him volt, de én nő nemre vonatkozóan szeretném átírni)



2019. jan. 17. 19:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Her soul was ablaze and scorched everyone who got too close to her.
2019. jan. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az első jól fordította.

Az angol mondatoddal amúgy az a baj, hogy lényegében nem azt mondod, hogy a lelke lángolt, hanem a lelke blazed ---> lángra gyújtott és megperzselt (scorched) mindenkit aki túl közel VOLT hozzá, nem azt, hogy túl közel KERÜLT hozzá.

2019. jan. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindkettőtönek😊
2019. jan. 17. 19:31
 4/6 A kérdező kommentje:

És még egy hasonló kerdesem lenne

The dam burst and i drowned.I walked away, but i drowned. Így az i drowned helyes?

2019. jan. 17. 19:40
 5/6 anonim ***** válasza:
Helyes.
2019. jan. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Attól függ, mit akarsz mondani vele. A mondat önmagában persze helyes, csak eléggé fura xD

Mármint, hogy a gát áttört és megfulladtam. Elsétáltam, (igen, elsétálni, a walk nem éppen a leggyorsabb tempó) de megfulladtam. Az utóbbi mondatot nem is igazán értem, mert arra utalsz, hogy elsétáltál / elmentél de mégis megfulladtál, akkor esetleg I tried to run away or tried escaping

2019. jan. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!