Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Félek belevágni a tanári...

Félek belevágni a tanári képzésbe. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: érettségi után kihagytam 1-2 évet, dolgoztam, életem az életem. Most idén pedig elkezdeném a régóta dédelgetett tanárszakot. Azonban Félek. Szinte mindentől. Nem tudom, hogy tudnám e csinálni, és mellette a hobbimnak élni, ami a költészet, irodalom. De ezt a hobbim komolyan űzöm, már több antológiában szerepeltem. Szóval nem tudom, hogy össze tudnám e egyeztetni a tanárszakot és az írást. Mivel tanárszakon van, hogy reggel 8tól délután 7ig benn vannak, nem tudom lenne e időm és energiám az írásra.


Igazából nekem megfelelő lenne egy másik szak, levelezőn ami mellett tudnék írni otthon, meg olvasni, csak ezen lehetőségek között a tanári ami a legjobban megérné elvégezni, csak ugye nem tudom, hogy mellette tudnék írni vagy nem, újabb egy évet pedig nem szeretnék elpazarolni.


A pszichológusom is a tanárszakot javasolja, mondán, hogy lehet a kettőt párhuzamosan csinálni.


Mit gondoltok?



2019. jan. 18. 23:18
 1/3 anonim ***** válasza:
72%
hát a mai Magyarországon szerintem senki ne legyen tanár. viccen kívül. ha nem vagy 1000% elhivatott, ne menj tanárak, mert nem fogod szeretni.
2019. jan. 18. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező ne legyél tanár! Tanár az legyen aki szereti a gyerekeket! Én orvos vagyok, tele van a rendelőm idióta tanárokkal akik úgy mentek tanárnak, hogy nem szeretik őket, tanítani nem tudnak, és nálam kuncsorognak táppénzért, mert szemetek a kölykök... Az persze fel sem merül a hülye bölcsész fejében, hogy ő totálisan inkompetens tanárként mekkora kárt tesz a gyerekekben. Tanárnak az menjen aki tanítani szeret, aki szeret gyerekekkel és fiatalokkal foglalkozni, ne az aki írkálni!
2019. jan. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
66%
Inkább menj valami kukásképzésre vagy OKJ-s pantomimosnak, mindkettő jobb opció mint ma itthon a tanári pálya.
2019. jan. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!