Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Érdemes 26 évesen belevágni...

Érdemes 26 évesen belevágni levelező szoftverfejlesztői képzésbe, ha egy web-programozói előképzettsége van az embernek?

Figyelt kérdés
Elvileg naaagy munkaerőhiány van informatikusokból, természetesen nem számítógép szerelőkből hanem mérnök informatikusokból. A kérdés az, hogy érdemes-e belevágni informatikai jellegű képzésbe? Mire elvégzi az ember, nem-e lesz más a hiányszakma, ez pedig betöltődik és megint hoppon marad az ember? Vagy a mostani web-programozót mivel lehetne fejleszteni? Nem nagyon keresett a wp se, múltkorában láttam hirdetést: 25 év alatti regisztrált munkanélkülit keresnek wp-nak, természetesen minimálbérért, na az vicc. Éppen elmennék egy normális alapbérért is dolgozni, de magas az elvárás a fizetési szinthez képest, és látjátok, 25 év alattinak kell lenni de tizenéves trendi tapasztalattal :)
2017. márc. 23. 12:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Én 32 évesen vágtam bele a levelezős PTI egyetembe, szóval nem késő.

De ne számíts rá, hogy sok újat tanulsz, pláne web terén. Ha tudás kell és pénzt akarsz keresni, magadat fejleszd. Javascript, keretrendszerek, stb...

2017. márc. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ezzel az a gond, hogy nem mindent értek meg magamtól. Hiába kezdenék pl. egy Codeigniter-t átbújni ha nem értem a funkcióit.
2017. márc. 23. 14:32
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sose késő semmibe se belekezdeni. Kitartás kell gyakorlás, olvass utána foglalkozz rengeteget a témával. Ha van hozzá érzéked és nem adód fel idővel meg lesz a gyümölcse.
2017. márc. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Framework-ök tekintetében rengeteg infó van a weben. Én pl. a Laravel alapjait egy Youtube videosorozat alapján tanultam meg, aztán ott van a dokumentáció, amihez bármikor vissza tudok nyúlni. Így a leggyorsabb és leghatékonyabb tanulni.

Egyetemen ilyet tuti nem fogsz tanulni.

2017. márc. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

"Hiába kezdenék pl. egy Codeigniter-t átbújni ha nem értem a funkcióit"

Hááát, szerintem ilyeneket ott sem fognak megtanítani, csak a "papír" miatt érdemes és elsősorban csak diploma.. ugye arról van szó? Mert ilyen okj vagy felsőfok nem sokat ér...

2017. márc. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem a papír miatt akarok menni, azért biztos nem ülnék ott 3 évet plusz esetleg szakosodás meg a gyakorlat... papírral sokat nem érek, azt gondoltam ott azért komolyabban veszik és életképes tudással jövök ki. De ha nem akkor nem is kezdek bele az száz. De oké hogy pl. youtube sorozat, de megcsinál egy fajta verziót,más verziót hogy logikázzak ki, honnan fogom tudni hogy megfelelő-e a kódom, nincs-e benne ismétlés, bug vagy egyéb hiba, amit a hibakezelő nem mutat ki, de felépítési hiba, lassítja az oldalt pl.?
2017. márc. 23. 16:16
 7/12 SimkoL ***** válasza:
100%
Tanulni mindig érdemes. Én több mint kétszer annyi idős vagyok mint te és mégis belevágok - számomra új - dolgokba.
2017. márc. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"papírral sokat nem érek,"


Hát persze, hogy nem, anélkül biztos többre mész.

2017. márc. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Egyetemen ilyet tuti nem fogsz tanulni."


Az biztos, szerencsére.

Az egyetem nem arra való, hogy ilyen kis szarságokkal tömjék a fejét, hane marra, hogy általános érvényű, egyetemes (milyen jó szó) tudást szerezzen. A laravelek jönnek és mennek a szemétbe 1-2 év után, na meg, az egyetemeknek nem is az a dolguk, hogy bizbasz kis szutykok ismertetésével fecséreljék el a drága időt.

2017. márc. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha nincs angolod és nem is tervezed a "megszerzését", akkor ne csak ebben gondolkodj.
2017. márc. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!