Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek a jövőbeli...

Mi a véleményetek a jövőbeli terveimről?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, férfi.

Sajnos én nagyon sokáig nem csináltam semmi hasznosat, csak kisajnáltam magamat az életből. Nem igazán sikerült úgy semmi sem, de azért, mert soha meg sem próbáltam semmit sem, mintha én sem szerettem volna hogy sikerüljön bármi is.


Most elhatároztam, hogy felállok a gödörből és rendbe szedem az életemet.

Először is idén még beiratkozok egy esti érettségi tanfolyamra, ez 2 év, ha sikerül, utána egyetemre szeretnék menni. Közben leteszem a jogosítványt is.


Elköltözöm itthonról, albérletbe megyek. Részmunka időben vállalok valami egyszerű munkát, bár a mostani jól fizet, de nem bírom már.

Annyiból vagyok jobb helyzetben, hogy van több millió forint félretett pénzem.


Eközben még rendbe szedem magamat, veszek új ruhákat, sportolok, új frizura stb.


Utána az emberi kapcsolataimat is rendbe szedem, keresek barátokat, barátnőt stb.


Nagyjából ennyi.


Szerintetek megvalósítható, reális? Mit csináljak, hogy ne érezzem nagy tehernek ezt az egész változást? Azt érzem, hogy túl sok mindent kéne csinálni, de túl kevés az idő!


2019. jan. 21. 15:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Először is: vastaps.

Ne teherként vedd, ne kötelezőként. Gondolj a célra. Képzeld el magad, hogy minden sikerült, minden oké lesz, csak ezt a kicsit, csak ezt a kicsit megcsinálod, még azt... Érted. Előre nézz.

Ha belekezdesz, lesznek hullámvölgyek, de mindig erősítsd meg magad.

Én mindig arra gondolok, ha valami nagyobb dolgot kell tennem:

Nálam háromszor idiótább embereknek is sikerült már.

Ez valahogy segít nekem.

Szóval, szerintem megvalósítható, de ne kapkodj a döntésekben semmiképp és azért megfontoltan vállalj be mindent.

Hajrá.

2019. jan. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

nagyszerű tervek, ideje önállósodni, ahogy írtad

"Elköltözöm itthonról, albérletbe megyek. "

Többi meg jön szépen sorba, de olyan hosszú út áll előtted, és még ha meg is lesz minden akkor is úgy fogod érezni nem tartasz sehol :D

Nekem például megvan az érettségim, jogsim, barátnő (volt XD) albi, külföldön vagyok, pénz hiányom sincs, barátok is vannak, de az életem 5 forintot nem ér. Vagyis nem vagyok boldogabb ezektől...

26f

2019. jan. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Érdekes, akkor mitől boldog az ember?
2019. jan. 21. 16:01
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a terveid jók. Tudod, az az idő ami előtted van, így is úgy is el fog jönni, azt tudod csak befolyásolni, hogyan töltöd ki.


Egyébként meg szerintem attól boldog az ember, ha az élet minden területén jól áll. Anyagiak, emberi kapcsolatok, egészség, munkában olyan területen helyezkedik el, ami a hivatása is, szereti csinálni, és megfelelő kompenzációt és megbecsülést kap a munkájáért.

2019. jan. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Honnan van ennyi pénzed, ha nem csináltál semmit?
2019. jan. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hát természetesen dolgoztam, sima egyszerű 8 általánost igénylő munka, de jól fizetett, így az évek alatt össze gyűlt. Ezt én nem tartom nagy teljesítménynek, úgyhogy nem hiszem hogy említésre méltó.
2019. jan. 21. 17:37
 7/7 anonim ***** válasza:
Sok sikert. De ne bízd el magad. Ha sz.r napok jönnek, akkor se hagyd abba.
2019. jan. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!