Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem hiszek soha magamban?

Miért nem hiszek soha magamban?

Figyelt kérdés

Főleg a tanulmányaim kapcsán. Érettségi, nyelvvizsga, aztán most egyetemen minden félévben aggódom valami miatt: buktató tárgyak, nekem nem menő tárgyak, szigorlat, szakdolgozat, hogy nem vesznek fel a kívánt helyre szakmai gyakorlatra stb. Eddig kB 95%-ban elsőre osszejott amit elterveztem de mégis mindig rettenetesen aggódom hogy valami nem fog sikerülni. Általában belekezdeni megy a legnehezebben... Minden hatalmasnak tűnik, megcsinalhatatlannak, de ha már belemelyedtem akkor nagyobb rá a motivációm, ha akkor is állandóan ideges vagyok hogy nekem pl minden tételt tudni kell, vagy hogy biztosra kell tudjam, különben nem fog sikerülni stb.


Voltam pszihologusnal aki szerint ez azért van mert kiskoromtol kezdve sokmindent megcsinaltak helyettem a szüleim és nem alakult ki megfelelően az önbizalmam.


2019. jan. 26. 18:01
 1/2 anonim ***** válasza:

"Voltam pszihologusnal aki szerint ez azért van mert kiskoromtol kezdve sokmindent megcsinaltak helyettem a szüleim és nem alakult ki megfelelően az önbizalmam." Ezt mondja a szakember. Gondolod, a gyaki népe okosabbat fog mondani?


A jelenséget túlféltésnek nevezik, problémát okozhat a leválásban, folyamatosan inkompetensnek érezheted magad és kitűnő táptalaja a Pán Péter-szindrómának. Nézz utána bővebben.

2019. jan. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Semmi önbizalmad nincs, ezért.


Ilyen hozzáállással a helyemben (mert nálam nem 95%-ban sikerülnek a dolgok...) már rég felakasztottad volna magad.

2019. jan. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!