Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit csináljak? Úgy érzem,...

Mit csináljak? Úgy érzem, elmegy mellettem az élet.

Figyelt kérdés
Mostanában sokat gondolok a gimnáziumra, pedig már 25 éves vagyok. Arra, milyen lett volna, vagy hogy lehetett volna másképp. Sok buliból kimaradtam, de ennek az volt az oka, hogy nagyon nem kedveltem bizonyos embereket az osztályomban, most sem kedvelem őket, és ma is ugyanígy gondolom. De azért egyes dolgokban jobban részt vehettem volna (táborok, hasonlók). Mostanában rám tört ilyen nosztalgia, főleg, hogy egy gimnazista ismerős Insta oldalát láttam. Már túl vagyok az egyetemen is, és úgy érzem, minden más. Dolgozom, egyedül élek. Régen naponta találkoztam az osztálytársaimmal, gyerekként voltam táborokban, mentünk kirándulásokra. Talán furán hangzik, de ezeket mindig megszervezték nekünk, úgy ott volt, nem kellett vele foglalkozni, rengeteg program volt, és nem nekünk kellett ezeket megszervezni. Minden nap együtt voltunk a barátokkal stb. Egyetemen kicsit más volt, de ott is voltak dolgok, a lényeg, hogy a munka minden barátomat lefoglalja, és észrevettem, milyen kevés az ember igazi barátja. Aki akkor is érdeklődik, amikor már nem vagytok egy intézményben. Vannak jó barátaim, de más városban élnek, nem rég költöztem, megvan a maguk baja, nincs párom, nincsenek programjaink. És amikor kitaláljuk, hogy csináljunk együtt valamit, igazából nem is nagyon tudjuk, hogy mit. Senki nem ér rá ugyanakkor, valahogy egyre másabb az érdeklődési körünk. Régen sportoltunk együtt, mindenfelé mentünk együtt, most meg külön településeken élünk. Úgy érzem, semmit nem csinálok, és úgy érzem, elrontottam az eddigieket is, nem vettem részt sok dolgokban, nem szereztem sok barátot, és nagyon hiányzik a tinédzser korom. Akkor mindenféle érdekelt minket, versenyeken indultunk, kreatív hobbink volt, koncertekre jártunk, érdekelt minket a zene, voltak szubkultúrák. Persze, ebből az ember kinő, de manapság már senki (engem is beleértve) nem lelkes semmi iránt, egyre kevésbé vagyunk kreatívak, egyre kevésbé akarunk bármit csinálni csak lelkesedésből. Ti nem éreztek ilyet?
2019. jan. 27. 14:12
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ja, és nem érzem magam 25 évesnek, és furcsa érzés. Totál olyan érzésem van, mintha nem rég még 16-19 lettem volna, és hirtelen 25-té váltam volna, vagy ilyesmi.
2019. jan. 27. 14:15
 2/14 anonim ***** válasza:
21%
Hát szólj az életnek, hogy várjon már meg, itt maradtam...
2019. jan. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne a múltra gondolj, hanem a jelenre és jövőre.

A múlton már nen tudsz változtatni, a jövőn viszont bármennyit tudsz.

2019. jan. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Kezdjél el élni, de mán jelleggel.
2019. jan. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
És hogyan?
2019. jan. 27. 14:26
 6/14 anonim ***** válasza:
75%
Én megértelek. Sokszor én is érzek hasonlókat. Régen (gyerekként) minden más volt, ahogy te is írtad. Annyi minden miatt lelkesedtünk, most meg néha olyan üresnek, sivárnak tűnik minden.Mindenki csak belesüpped a munka világába sajnos, hát ez van. Szerencsére nekem van pár ember egyetemről akikkel össze tudok futni programokra, közülük is egy nagyon jó barátnőm, akivel rendszeresen találkozok, szinte csak most jöttünk ki az egyetemről. De ő pl. azonnal belevetette magát a munkába, én meg még pl. nem tudtam egészségügyi gondok miatt, amiket meg kell oldanom, mielőtt egy bejárós munkát kezdenék. Ez is olyan fura, nyilván ezután kevesebbet tudunk majd találkozni. Elmondom neked, hogy én mit találtam ki magamnak. Rájöttem, hogy igazán sosem volt hobbim, túl sok időt szenteltem a tanulásnak, közben sokszor dolgoztam is. Elhatároztam, hogy idén találok magamnak egyet. Több minden érdekel, ezeket le fogom szépen írni egy papírra és kiválasztok egyet. Szerintem neked is ezt kellene csinálnod. Ha találsz egy jó hobbit, akkor ott új embereket is megismerhetsz, akiknek hasonló az érdeklődési körük. Lényeg, hogy olyasmit csinálj, ami feltölt és amit szeretsz, és szerintem máris nem fog olyan szürkének tűnni az élet. Ahogy már előttem is írták, ami elmúlt azon kár keseregni, élj a jelenben. Gyakorlatilag bármit csinálhatsz: tanulhatsz egy új nyelvet, sportolhatsz, csatlakozhatsz bármilyen állatvédő szervezethez, eljárhatsz túrázni a családoddal, vagy szervezett túrára,bármi. Szerintem az életed neked is csak a munkából áll, úgy érzem a leírtakból. Gondolkodj rajta, hogy mi érdekel, és vágj bele valami újba! Szerintem máris nem fognak annyira hiányozni a középiskolai, egyetemi évek, barátok, stb, gondolom túl sok időd van ezen agyalni. Lényeg, hogy ne a munka tegye ki az életed, mert addig persze, hogy az ember visszasírja a régi szép időket, amikor minden egyszerűbb volt. Mondom sokszor én is így érzek, de próbálom leküzdeni. Nekem még az is nehéz volt, hogy egyáltalán kijöjjek az egyetemről, minden olyan üresnek tűnt, és napokig csak tengtem-lengtem, azt se tudtam hol vagyok. Szóval a lényeg: Törj ki a hétköznapok mókuskerekéből, és kezdj valami egészen újat, szerinte csak jól jöhetsz ki belőle. Hajrá! :)
2019. jan. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. az a helyzet, hogy egészségügyi okokból kevés sportot csinálhatok, és van hobbim, de az elég magányos dolog. Megpróbálok olyan érdeklődéseket keresni, amik társaságibbak, mert tényleg az van, hogy a munka teszi ki az életem. És a barátaim, sajnos ők is otthon ülősebek.
2019. jan. 27. 15:27
 8/14 A kérdező kommentje:
*ülősebbek
2019. jan. 27. 15:27
 9/14 anonim ***** válasza:
Igen, mindenképp jobb egy olyan hobbi, ahol emberek között vagy. Remélem sikerül találnod egy ilyet. Vagy tanulj egy új nyelvet! ;)
2019. jan. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Amit még ajánlok (Hallomásból tudom több ismerőstől, rokontól, hogy mennyire jótékony hatása van) az a jóga. Szerintem azt szinte bármilyen eü. problémával csinálhatod.
2019. jan. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!