Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért kell betegen mindenkit...

Miért kell betegen mindenkit végigköhögni, tüsszögni?

Figyelt kérdés

A vonaton a kabinban egy nő már fél órája köhög. Hallom, hogy beteg, az a mély, trutyis köhögés. Nekem betegen eszembe se jut emberek közé menni és fertőzni... ilyenkor otthon vagy orvos. Az is lehetőleg úgy mebközelítve, hogy ne veszélyeztessem más egészségét.


Persze, ez nem csak most fordul elő, munkahelyre is bejönnek, régen iskolába is.


2019. jan. 28. 08:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%
Nem mindenki teheti meg hogy egy kis megfázással egyből otthon marad.
2019. jan. 28. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
72%

Ahogy az első írta: Nem mindenki teheti meg, hogy otthon marad. Ha ennyire hipochonder vagy, akkor járj szájmaszkban, vagy menj át más kabinba.

Plusz majd megnézem, hogy ha majd családod lesz, akkor mennyire fogod alkalmazni ezt a "betegen nem megyek emberek közé" nézetedet...

2019. jan. 28. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
70%

Igen, a legtöbb ember nem tud csak úgy otthon maradni.


Pl nekem nem rég egy körutat tettünk vonattal. Elsö nap még semm bajom nem volt, kicsit kapart a torkom, és második nap amikor 4 órát ültünk a vonaton, a száraz levegötöl majd meg fulladtam, megállás nélkül köhögtem, és az egész 5 napban beteg voltam...


Aztán lehet a nönek van 2 kisgyereke akik rendszeresen betegek és már ezerszer volt kiírva. Most mikor ö beteg, nem fogja kiirattatni magát, mert már a fönöke és a kollégái is csak mérgelödnek mert soha nem megy be. ìgy inkább betegen is bemegy.


Vagy ma lesz egy nagyon fontos napja a munkahelyén ha ezt elmulassza akkor nagy problémái lesznek...


Ne ítélj, mert megítéltetnek.

2019. jan. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
52%

Épp azt akartam írni, hogy oké, oké igazad van, de vannak kivételek, pl vonat...


Én nem egyszer a vonaton fáztam meg... Kb egy órás út,oda-vissza kettő, amin ingázom.

Rengetegszer kikapcsolja a máv a fűtést. Ez még önmagában nem is lenne baj. Az a baj, hogy aamint a fűtést kikapcsolja, beindítja a hűtést... Szabályszerűen hideg levegőt kezd el fújni a fűtőtest. Ez főleg a modernebb vonatokon jellemző, de a régiek se piskóták.

Emlékszem régről a kabinos vonatok is olyanok voltak, hogy ha nem nem volt fűtés, csont hideg volt.


Iszonyatos ez 1 teljes órán át. És hiába öltözök fel vastagabban, mint kéne... Szó szerint dideregni szoktam. AZ sem normális dolog, hogy nap, mint nap takarót cipeljek magammal munkába, hogy a vonatúton megtudjam magam védeni a hidegtől.

Ilyenkor télen még legalább ott a télikabát, sapka, sál, abba belebújhatok, csak persze aztán a szabadba leszállva lesz még elviselhetetlenebb minden...

De tavasszal, ősszel... Na és bizony sokszor még nyáron is túltólják a légkondit a mávnál....


Szóval mivel a megfázásaim 90%-át a vonaton szedem össze, kb nagy ívben tojok arra, ha más utast az zavar, ha véletlen tüsszögök egyet... Nem én akartam a mávon megbetegedni, volt, hogy már szóltam is a kalauznak, hogy kapcsolják ki a hűtést, de soha semmi eredménye nem volt. Szóval vasúton betegen utazni nem vétek. A többi sajnos vele jár, pl, hogy bkk-zni is kell, vagy épp munkahelyen lenni. De a kollégáimtól igyekszem ilyenkor távol maradni, és szólok, hogy ne is jöjjenek közel, ha beteg vagyok....

2019. jan. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Én egyszer elmentem dokihoz, mert meg voltam fázva és rohadt xarul éreztem magam. Teljesen leesett az álla és meg is kérdezte, hogy "Megázással otthon marad?".


Plusz a táppénz nem valami sok általában... Úgyhogy van aki még infúzióval a kezében is megy dolgozni :D

2019. jan. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
31%

Én egyetértek a kérdezővel. Aki beteg, az próbálja meg ne elfertőzni az egészségeseket is. És igen, a munkából is lehet hiányozni, azért találták ki a betegszabadságot. Megjegyzem hogy a munkáltatónak is jobb ha nem pusztít végig egy fertőzés a dolgozói között.


És miért csinálják? Mert az emberek nagy része egy igénytelen proli.

2019. jan. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
50%
Csak nem mindenki kap jó betegfizut és lehet mellette még a családot is el kell tartania! Nem tudjátok, hogy milyen az élete. Valószínűleg ő is szívesen feküdne otthon, de egyszerűen nem teheti meg! Fogjátok már fel azzal a hypochonder agyatokkal!!! Picit legyetek megértőbbek! Lehet szedni immunerősítőket ha ennyire érzékenyek vagytok!
2019. jan. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
80%
Egyébként a vonatok mit gondoltok, mennyire higiénikusak?! Kicsit sem jobbak, mint egy beteg ember!
2019. jan. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
80%

# 8/8 Időpont ma 09:29


Csak egyetérteni tudok, nem higiénikusak.


Busz, villamos, stb detto...


Honnan tudod, hogy a ülőhelyre (amihez igyekszel hogy lecsüccsenhess) az előző este egy részeg alak álmámban nem vizelt rá. Vagy esetleg egy kiscserek, aki nem bírta ki a megállóig...


Vagy valaki a jobb kezét maga elé tartja, míg tüsszent és utána megfogja a kapaszkodót. Honnan tudod, hogy a rudacskát, amibe kapaszkodsz nem fogta meg valaki előtted a taknyos-nyálas kezével?


És még sorolhatnám...

2019. jan. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
80%

Nem mindenki engedheti meg magának, hogy otthon marad. Biztos szívesebben lett volna otthon a nő, minthogy betegen utazzon a vonaton. Valamint azt sem tudhatod és mi sem tudhatjuk, hogy épp hova ment vonattal.

Nem tudom melyik útvonalon közlekedsz vonattal és a nő hol szállt fel, lehet épp ment egy nagyobb városba az orvoshoz, kórházba épp a betegsége miatt és nincs lehetősége épp az adott időben más közlekedési eszközzel mennie, amivel el tudna jutni az adott helyre. Vagy lehet teljesen másmilyen okból utazott pl.: tényleg nem akarna hiányozni a munkájából stb stb. Meg egyébként is nem mindneki végez olyan rugalmas, kötetlen munkát, hogy bármikor otthon tudjon maradni és esetleg otthonról dolgozna.


Egyébként is tél van, ilyenkor még több a beteg ember, ráadásul tömegközelekedési eszközökön nagyobb valószínűséggel találkozik télen az ember beteg emberekkel. És igen jól írják, alapjáraton vonatok se higiénikusak és ki tudja , hogy pont a te helyeden előtted nem-e egy beteg ember ült.

2019. jan. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!