Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Te meg szoktad kérdezni az...

Te meg szoktad kérdezni az ajtóba beálló utast, hogy leszáll-e a következő megállónál, vagy simán fellököd kérdezés nélkül?

Figyelt kérdés
Én általában akkor állok meg az ajtóban, ha csak egy megállót utazok, tegnap valaki cseszett megkérdezni, hogy én is leszállok-e, inkább elkezdett lökdösődni az ormótlan táskájával, aztán neki állt feljebb, mikor szóvá tettem, hogy nem kéne. Miért nem lehet egy egyszerű kérdést feltenni inkább?
2019. jan. 29. 08:18
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
50%

Nem értem, miért jó megállókon keresztül az ajtóban vagy annak környezetében állni, egymás intim szférájában, kényelmetlenül, úgy, hogy ráadásul minden megállónál félre kell állj vagy félrelöknek.



Én amúgy szólok (szúrósan szoktak visszanézni) vagy lökök kicsit.

Leszállni le kell.

De zsúfolt megállónál mindegy, kevésbé forgalmas esetén az előző megállónál az ajtóhoz megyek. Természetesen engedem felszállni, aki szeretne még.

2019. jan. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Nem megállókon keresztül, egy megállóról volt szó az én esetemben, és egyből le is szálltam a következőnél, de az utastárs bunkón lökdösődni kezdett a nagy táskájával, arra sem figyelt egyébként, hogy én már jeleztem.
2019. jan. 29. 10:34
 13/20 anonim ***** válasza:
50%

És? Ez mindennapi dolog, hogy valami kellemetlenség ér. Ha ettől ennyire kiakadsz, akkor hogyan bírod a valódi problémákat?

Inkább koncentrálj arra, hogy valami szépet is láss a mai napban.

2019. jan. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Csak tudod, ez így nem jó. Én nem viselkedek így, mert megtanultam szólni, meg odafigyelni, és igenis nem kellemes, ha egy amúgy is zötykölődő járaton, ahol még kapaszkodni is kell, még egy jókora táskát is hozzám vágnak, csak mert nem képesek odafigyelni, hogy a másik is leszáll, vagy egyszerűen csak megkérdezni, hogy "leszáll?", nem, bunkónak kell lenni.

Igen, valószínűleg pocsék napja volt, hát nekem sem volt fényes jókedvem.

2019. jan. 29. 10:56
 15/20 anonim ***** válasza:
50%

14: Lehet, hogy ő meg azt gondolta, hogy te vagy bunkó, mert az ajtóba álltál, nem indultál el, amikor ő, nem szóltál, hogy te is leszállsz.

Ennyire nagy ügyet nem kell minden kis hülyeségből csinálni.

Naponta elfordul, hogy neked megy valaki az utcán, buszon, akárhol. Nem azért, mert egy gonosz ember, és direkt kipécézett téged. Egyszerűen csak előfordul.

2019. jan. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
0%

Ha egy megállót mész csak akkor utoljára szállj fel.

Ha szállok fel valahova, és valaki megáll az ajtóban mikor én még szállnék fel mögötte, szó nélkül lököm arrébb.

2019. jan. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Egyedül szálltam fel, nem volt másik felszálló, egyből megálltam az ajtónál. A másik utas már a buszon volt. A busz még nem volt a megállóban, amikor ez a fazon lökdösődve az ajtóhoz lépett. Egyből leszálltam, amikor megállt a busz és nyílt az ajtó.
2019. jan. 29. 14:25
 18/20 anonim ***** válasza:
Én ajtóban szeretek állni, mert ha sok az ember, bepánikolok, melegem lesz, és szédülök. De leszállok minden megállónál, hogy leengedjem az embereket.
2019. jan. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
47%
"Miért nem lehet egy egyszerű kérdést feltenni inkább?": Azért, mert sokan azt is b×nak vélik, bárhogyan is kérdezné a másik fél. Ráutaló magatartással jobban jár az ember, azt többen észreveszik, és ha meg is köszöni az illető, akkor már nem szoktak visszaugatni.
2019. jan. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Hát nem voltam kedves az illetővel, amiért majd' fellökött.
2019. jan. 30. 08:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!