Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan legyek éjjeli bagolyból...

Hogyan legyek éjjeli bagolyból reggeli pacsirta?

Figyelt kérdés
Mindig is ilyenkor éjjel pörögtem egész életemben, utáltam a korán kelést, mindent megtettem ált-közép iskolás koromban, hogy ne kelljen iskolába mennem, mert nem tudtam reggel felkelni. Jelenleg a bioritmusom úgy néz ki, hogy hajnali 3-kor lefekszem és délután 3-kor felkelek. Átlagosan 12 órát alszom. Emellett semmit sem sportolok, tehát napközben nem fáradok el, de nem akarok sportolni, mert 120 kilósan nem akarok nekiállni, nekem már úgy is mindegy. Viszont napközben egyáltalán nem vagyok éhes, és ilyenkor este jön rám a falásroham, és ilyenkor kirámolom a hűtőt, amennyire csak tudom, folyamatos zabálás rohamom is van. Sajnos enyhe depressziós is vagyok, mert nihilista életmódot élek, 0 életkedvem van, semmi sem tesz boldoggá. 19 éves vagyok, egyetemista, de mivel téli szünet van (december 15-február 15-ig), ezért 2 hónapja nem láttam nagyon a napfényt, nem járok el itthonról, egész nap gépezem. És szüleimet nagyon zavarja, hogy éjszakai bagoly vagyok, nem tudnak tőlem aludni, és konkrétan december óta 30 kilót híztam, azt mondják rossz rámnézni már, hogy elhanyagoltam magam. Barátaim nincsenek, szóval tényleg nincs miért igazából kikelnem az ágyból. És nem tudok előbb lefeküdni, tegyük fel hogy most le akarnék feküdni, legalább 3-4 órán át csak forgolódnék és mivel ilyenkor pörög az agyam, és a szervezetem ezért nem tudok elaludni semmilyen módon sem (próbáltam már, nem jött össze) Nagyon nem egészséges amit csinálok, de nem tudtam eddig változtatni... Munkához (jelenleg nincs) de leginkább iskolához pedig kifejezetten nem produktív amit teszek magammal. Hogyan menjek át pacsirtává?

2019. jan. 31. 22:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem az segített hogy nem azt mondtam hogy jó most lefekszem 9-kor és aludtam hanem nem aludtam egyàltalàn (nappal sem utàna) így a következő este màr hamar elfáradtam. Viszont utàna fel kellett kelnem hamar így a következő estére elfàradtam. Persze ez nem egyik napról a màsikra ment az elején hulla voltam.
2019. jan. 31. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Pacsirta soha nem leszel, ez alkati kérdés. Tudom, mert én is bagoly vagyok.. ez van. Persze amit te művelsz, az már rég nem erről szól. Nyilván aki du 3-ig alszik, az nem fog tudni elaludni este. Vissza lehet állni egy egészséges bioritmusra, de tenni kell érte; egyre korábban lefeküdni, egyre korábban kelni, amíg be nem állsz egy normál időpontra.
2019. jan. 31. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Pedig hasznos lenne az a mozgás, jobban aludnál tőle. És az elsőnek igaza van, lassanként kell átállítani magad.


A sportot meg kis lépésekben kezdd. Első nap csak sétálj egyet, második nap kocogj és sétálj, utána csak lassú kocogás rövid ideig. Mindig csak annyit, amennyit bírsz, enyhén megerőltetve magad. (Az sem jó, ha túl könnyű, túl keveset csinálsz. Teher alatt nő a pálma.)


Szóval a naptárba ne azt írd, hogy "elkezdeni sportolni", hanem hogy "holnap x időben y ideig kocogni". Kis célokat tűzz ki.

2019. jan. 31. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Hasznos lenne a mozgás, de próbáltam már, semmi nem volt belőle, fel adtam 1 hét után. Utáltam, gyűlöltem. Utálom hogy néznek az emberek amikor kocogok, utálom hogy néznek amikor sétálok. Szobabiciklit kipróbáltam, 5 napig jó volt, aztán unalmas lett és abbahagytam. Az a baj, hogy én csak sodródom az árral, nálam minden csoda 3 napig tart, utána lapos lesz és mást akarok csinálni. Sosem tudtam semmi mellett kitartani, leghosszabb meló amit űztem is csak 12 nap volt, nem tudtam többet dolgozni, mert unalmas volt, rossz volt, nyűg volt. Mindig mást akarok csinálni, olyan mint rendszer nálam nincs, tehát a sport nálam kizárt, hiszen ahhoz rendszer kell, amit én nem tudok csinálni.

Az a baj, hogy a legkorábban amikor lefekszem, az is kb éjfél körül van, az előtt ugyanúgy forgolódom. Viszont akkor nyilván délben kelek fel, ami még mindig nem normális. Ébresztős kelést pedig nem akarok, mert addig akarom kiélvezni hogy nem kell hallanom a hangját ameddig csak lehet.

2019. jan. 31. 23:09
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem hagyhatod magad ellustulni. Hacsak nem az a célod, hogy annyira meghízz, hogy az ágyból is csak segítséggel tudj felkelni. Motiváljon ennek az elkerülése. A mozgáshiánynak ez lesz a következménye, mert a leírtak alapján endomorf alkatod van.


Mozogj akkor otthon, tornázz, ne szobabiciklizz, mert az monoton.

Tölts le egy alkalmazást (pl. 30 napos kihívás), abban minden nap új gyakorlatokat kell csinálni, nem fogod megunni.


Kitartás és akarat nélkül nem fog menni. Akarnod kell változni.

2019. jan. 31. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Letöltöm azt az alkalmazást, remélem fog segíteni :\
2019. jan. 31. 23:44
 7/8 anonim ***** válasza:

Majd írj privátot, ha segítség kell.

De tényleg akarnod kell a változást!

2019. jan. 31. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is hasonló helyzetben vagyok. Sajnos még én sem tudom a megoldást, annyi, hogy valamivel motiváld magad, amiért érdemes többet ébren lenni naponta, mint 12 óra. Bármi lehet, amit vársz. Ha ez nem megy, akkor szigorúbban pl. ha nem kelek fel 1 órával előbb, mint szoktam, akkor ma nem ehetek csokit/nem játszhatok a gépen, bármi. Nekem annyival könnyebb, hogy "muszáj", amíg itthon vagyok, mivel a szüleim elég szigorúak.
2019. febr. 14. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!