Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hol van a szegények nyugalma?...

Hol van a szegények nyugalma? Több lenn

Figyelt kérdés

Tehát akárkivel is beszéltem eddig a gazdag-szegény kérdésről, mind azt mondta, hogy ami van az egyiknek, nincs a másiknak. Mind azt mondta, hogy a gazdagoknak sok a problémájuk, nem alszanak nyugodtan mert nem bízhatnak senkiben mert nincsenek igazi barátjaik. A szegényebbek meg nyugodtan alszanak, boldogok mert a pénzt rendes forrásból szerzik, és rendes emberek. Ezzel ugye egyensúlyban van a két oldal.

DE amit én tapasztalok: nem vagyok gazdag egyáltalán, mondhatni szegény vagyok, HOL VAN tehát a nyugalmam? Ideges vagyok sokszor, hogy ki tudom-e fizetni a számlákat, nem verem magam hitelbe stb... És nem, nem alszom nyugodtan se. + Nemcsak én, a szomszédék se gazdagok, mégsincs náluk soha nyugalom, majd mindennap veszekednek, a férj iszik, a feleség pedig hisztériás.

Én azt gondolom ezekből, hogy az életben csak gazdagnak éri meg lenni, mert a gazdag bármit megtehet, életet menthet vagy ölhet büntetlenül, saját orvosa lehet, gyerekeit privát iskolába járathatja és megfelelő megélhetést biztosíthat neki, elmehetnek kirándulni akárhova, rendes házba és környékre mehetnek lakni ahol nincs zavaró szomszéd és még sorolhatnám a végtelenségig... A szegény meg csak szenved, bukdácsol az életben, kapja a munkahelyen a letolásokat, a b*sztatásokat, a lenézést, az idegességet a számlák fizetésénél, aztán aki gyengébb idegzetű, azt meg belehajszolják az öngyilkosságba. Nos, dióhéjban ennyire éri meg ma szegénynek lenni. Semennyire.

Akik meg azt mondják hogy a gazdagoknak több a bajuk/nem alszanak nyugodtan, azok csak önnön megnyugtatásból mondják, és még maguk sem hiszik el amit mondanak...



2019. febr. 6. 18:47
 1/10 anonim ***** válasza:
92%

Ott bukik el a feltetelezes, hogy az ismerosod temafelvetese hulyeseg:)

Senki nem gondolja komolyan, hogy jobb szegenynek lenni, mint gazdagnak! Maximum az lehet igaz, h atlagos eletunek konnyebb, mint csilliardosnak.

2019. febr. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Jól látod. A többi mese.
2019. febr. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
első: és miben könnyebb? könnyebben alszik? vagy nem verik át a barátok mert nincs pénze, nincs érdek?
2019. febr. 6. 19:41
 4/10 anonim ***** válasza:
82%
Az utolsò mondataid igazak.
2019. febr. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
66%

Ott értelmetlen az egész kérdés, hogy most direkt kitaláltál egy hamis állítást, miszerint "minden ismerősöd" ezt mondja. Majd a magad által kitalált hamis állítást igyekszel megcáfolni, csak azért, hogy hőböröghess.


Neked a kamu kérdésektől lesz nyugalmad?

2019. febr. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Az ember lelki nyugalma független attól, hogy tehetős, vagy szegény, attól függ, milyen elvek mentén éli az életét. De, mindkét oldalon van, aki folyamatosan stresszel, az egyik, hogy számlákat tudjon fizetni, a másik, hogy fenn tudja tartani a színvonalat. Gazdagok és szegények között is van jólelkű és gonosz is. Nem lehet általánosítani.
2019. febr. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Most komolyan szerinted annak az embernek jobb,aki anyagi gondok nélkül él egész életében és nincs függőségi viszonya senki felé?


Persze,ha valakinek semmi sem elég,azon senki sem segíthet.

Általában azoknak nagy teher a gazdagság,akiknek semmi sem elég.


A szegényeket meg ugyanúgy átverik,kihasználják a gazdagok és más szegények is:D


Nem véletlen,hogy a különböző társadalmi csoportok nem vegyülnek egymással.

A gazdagok a gazdagok közül választanak barátot maguknak,mert ők megértik a "problémáikat".

2019. febr. 7. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
utolsó: akkor nem egyenlőek az emberek, hiába állítják ezt a vallások
2019. febr. 7. 10:08
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha minden ismerosod ezt mondja, akkor sajnos az ismeroseid elegge el vannak tevedve, tan el kene gondolkozni, hogy miert ilyen ismeroseid vannak.

Csak hogy szepen sorbevegyem:

- “gazdagok nem bízhatnak senkiben mert nincsenek igazi barátjaik”: Miert ne lennenek?

- “szegenyek a pénzt rendes forrásból szerzik”” Miert is? Es a gazdag miert nem? Szegenyek kozott is vannak bunozok, tolvajok, gyilkosok, rablok, stb. Ezzel szemben egy tanult mernok, orvos miert ne kapna a penzet rendes foraasbol?

- “a szegenyek rendes emberek.” Miert is? Raadasul a zavaro szomszed dolognal te is leirtad, hogy zavarobb szomszedok a szegenyek.


Meg kene tanulni, hogy a penznek nincs kozvetlen torvenyszeru hatasa az ember “josagara”. Olyanok leteznek, hogy akikepzettebb, az altalaban (!) kevesbe alpari, nyitottabb, fontosabb szamara a gyerekek tovabbtanulasa, stb.

Es aki kepzettebb, az altalaban jobban is keres.

De ettol meg letezik gerinctelen, fereg milliardos es ugyanilyen gerinctelen munkanelkuli is. Ahogy alkoholista is van mindketto csoportban.


Ertelmes ember szeretne emberhez melto eletet elni, es ez nem csak anyagiaktol fugg, hanem viselkedesbeli dolgoktol is.

2019. febr. 8. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
nincsen az.
2022. szept. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!