Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez is Münchausen szindóma...

Ez is Münchausen szindóma körébe tarozhat?

Figyelt kérdés

Van egy 53 éves barátnőm akiről kiderült, hogy folyton olyan dolgokat állít amikkel nem is rendelkezik. Az egy dolog, hogy jó pár évet letagadott a koráról, gyártósoron dolgozik, de állítja , hogy van fősulija, milliókat örökölt, meg rámutatott egy házra, cirka egy éve hogy az az övé,vagyis ő örökli az idős nagynénjétől aki már intézetben van, de soha sem jártam benne, pedig folyton azt hangoztatja, hogy hamarosan oda fog költözni. Szóval nagyon sok mindent állít, de mikor kérem, hogy mutasson már fel valami bizonyítékot, akkor persze nem tud, nem akar, mert "mi közöm hozzá", "mert neki ez nem fontos", meg a bizonyítványai a volt pasijánál maradtak és hasonló szöveg van, meg persze tereli a szót minden irányba, szinte én vagyok a hibás mindenért.

Münchausen szindrómára tippelnék, de ott csak azt írják, hogy aki ilyen az, betegségeket talál ki, hogy figyeljenek rá, és nem is lehet megmagyarázni, hogy nem igaz amit állít. Szerintem hasonló lehet a dolog, mert ő sem hajlandó beismerni, hogy az nem úgy van amit állít,még akkor sem, ha oda dugom az orra alá a bizonyítékot. Pl. állította, hogy az udvarában lévő kocsi az övé, csak nem hagyják vezetni, mert a vele lakó fia és menye mindig elviszi, viszont beszélgettem a menyével, és kiderült, hogy az övé, meg is mutatta a papírjait a kocsinak.



2019. febr. 7. 08:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez szerintem teljesen más, egyfajta nagyzási hóbort, feltűnési viszketegség, szeretne kitűnni "a tömegből", szeretne más lenni, nagy lenni, akinek sok pénze van hogy "akkor majd biztos jobban megbecsülik".

Amit írtál, az mást jelent ismereteim szerint, teljesen máshogy nyilvánul meg (orvoshoz járás, egészségügyi problémákról történő panaszkodás stb).

2019. febr. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%
Csak simán beteges hazudozó, ez is egyfajta pszichés betegség.
2019. febr. 7. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez szimpla kisebbségi komplexusból eredő beteges hazudozás. Gyári melósoknál, falusi embereknél ez tipikus.
2019. febr. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hisztrionikus személyiségzavar
2019. febr. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Senki sem jogosult laikusként (pláne leírás alapján) hogy bármilyen személyiségzavart diagnosztizáljon úgy, hogy adott illetőről csak más által írtakat olvas.

Annyit lehet csak tudni, hogy valótlanul nagyotmondó, olyanokat állít, ami valóságnak nem felel meg.

2019. febr. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#5: Világéletemben falvakban éltem, az emberek itt olyanok, mintha futószalagról kerültek volna le. Rosszindulatú, megvető, köpedék bagázs. Tisztelet a kivételnek.
2019. febr. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy így nem lehet megállapítani, hogy minek is nevezzük ezt a "betegséget", de azért az durva volt, hogy az állítólagos pénzére hivatkozva elindított egy lakásvásárlást is, majd pedig kétszer is felültette az eladót. Első alkalommal az ügyvédhez menet állította, hogy ellopták az előleget amit a vevő kp-ban kért. Eladó már ott várt minket. Megbeszéltük, hogy akkor utalás, de azt is húzta azzal az indokkal, hogy a banknál technikai gondok voltak. Mikor meg "állítólag" telefonált az ügyvéd, hogy lehet menni aláírni a papírokat, mert megkapta az eladó a pénzt, akkor az üvéd nézett hülyének minket, hogy ő ugyan nem telefonált, de persze a nő se tudta megmutatni a telefonszámot amiről állította, hogy az ügyvéd arról hívta. Ráadásul az ügyvéd előtt fenyegetőzőtt telefonban az eladóval, hogy biztos megkapta az előleget csak tagadja. Szóval szerintem egy kicsit veszélyes és nem bíznám rá magamat és a dolgaimat. Ráadásul vagy rohadt jó színész, vagy tényleg el is hiszi amit álít. Tiszta pánikban volt a "lopáskor" is.
2019. febr. 8. 07:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!