Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet bennem valamiféle...

Lehet bennem valamiféle hajlam a Münchausen szindrómára, vagy miért teszek ilyeneket?

Figyelt kérdés
Úgy érzem, sokszor akarom, hogy foglalkozzanak velem, hogy sajnáljanak. És én mondhassam, hogy "á, semmi baj" Van, hogyha valaki elhanyagol, akarok tenni magammal valamit, hogy sajnálni kezdjen, de valójában sosem szeretnék komoly beteg lenni, tudom, hogy borzalmas lehet azoknak, akik ilyenben szenvednek, én meg ilyen nem normális vagyok, hogy magammal akarok olyat tenni, hogy eltöröm, elvágom a kezem, nem eszek egész nap, hogy elájuljak... nem tudom, mit tegyek mert nem tudom miért vannak ilyen érzéseim. Sokan szeretnek, törődnek velem, nekem mégis a sajnálat kell.(Sajnálat - nem szánalom) Kérlek, ha valakinek volt már hasonló tapasztalata, írjon! A válaszokat köszönöm. 24L

2015. nov. 6. 08:24
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy nem tudok neked sok okosat mondani, de ismerek egy ilyen személyt, és el tudom mondani, milyen hatással van ő a környezetére. Nekem az apai nagymamám már fiatal kora óta ilyen (amióta én ismerem, biztosan, de apukám elmondása szerint már az ő gyerekkorában is ilyen volt). Mindig betegséggel, rosszulléttel akart/akar figyelmet kicsikarni magának, és ez olyan méreteket öltött, hogy hetente minimum egyszer, de van, amikor többször is borzalmas hasi fájdalmak jönnek rá. Természetesen már számtalan alkalommal kivizsgálták kórházban, de soha nem találtak nála semmit, viszont végül más okot nem találván azt mondták, hogy biztosan nagyon érzékeny az emésztőrendszere, ezért nem ehet zsírosat, puffasztó ételeket. A cukrával is baj van, ezért édességeket sem ehet(ne). Ehhez képest minden alkalommal, amikor megyünk hozzá látogatóba, előző nap vagy aznap reggel zsírszalonnát, tepertőt, babfőzeléket, dobos tortát stb. eszik, és utána a látogatás alatt végig fetreng, nagybeteg, vagy mutogatja a cukormérőt, hogy 18 a cukra. Viszont már nem tudjuk neki elhinni, hogy tényleg rosszul van, mert számtalanszor lebukott, hogy amikor azt hitte, nem látjuk, tovább evett vagy simán felpattant az ágyból, és leskelődni ment az ablakhoz (holott előtte nem tudott felülni sem), stb. A pajzsmirigy gyógyszerét is rendszeresen abbahagyja, hogy utána tudja nekünk mondani, hogy rosszak lettek az értékei. Nagypapám nemrég halt meg, de lehúzott mellette így közel 60 évet. Az utolsó 20 évben valahányszor elkezdte mama ezeket a tüneteket, fogta magát és elment sétálni, annyira elege volt már ebből a sajnálatkicsikarási módszerből... Mi sem tudjuk már abszolút komolyan venni, és csak felhúzzuk magunkat, mikor megint ezt csinálja. Én most már felnőttként azt gondolom, hogy egy korai pszichológiai kezelés segített volna neki, és talán az egész házassága meg a családdal való viszonya másképp alakult volna. De az is könnyen lehet, hogy valahol tudat alatt úgy érezte, kevés neki a szeretet, amit kap. Én a leírtak alapján úgy gondolom, hogy elmennék a helyedben pszichológushoz, ő talán ki tudja deríteni, mi lehet ennek az oka, és tudsz rajta változtatni, mert téged is zavar!
2015. nov. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
76%
A tüneteid alapján ez borderline személyiségzavar.
2015. nov. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!